Nintendo Switch: Zakupy w eShopie będą przypisywane do użytkownika, a nie do konsoli

Nintendo wreszcie zmienia bezsensowne rozwiązanie z ostatnich lat.

bigboy177 @ 18:09 17.02.2017
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne, switch

Nintendo planuje zmienić sposób, w jaki funkcjonuje eShop w przypadku Nintendo Switch. Wszystkie zakupy dokonane poprzez usługę będą przypisywane bowiem do konta Nintendo, a nie, jak to było do tej pory, także do konsoli.

Fani sprzętu i gier Japończyków na pewno będą ze zmiany zadowoleni. Oznacza to bowiem, że ewentualna wymiana uszkodzonej platformy albo zakup nowej, ze względu na kradzież dotychczasowej nie będą wiązać się z ponownym nabywaniem wszystkich wcześniej kupionych gier.

Mimo że powyższa informacja nie pochodzi od Nintendo, jest ona najpewniej prawdziwa. Jej źródłem jest bowiem materiał filmowy, na którym widzimy interfejs użytkownika systemu operacyjnego Nintendo Switch. W jednej ze scen widać krótką notkę dotyczącą zakupów.

Z owej notki dowiadujemy się, że zakupy będą przypisywane do konta Nintendo. Chodzi w tym przypadku zarówno o gry, jak i dodatki im dedykowane. Całość będzie więc działać w sposób przypominający ten z Xbox Store oraz PlayStation Store.

Na koniec przypomnę, że premiera Nintendo Switch zaplanowana została na 3 marca.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfebra1976   @   15:12, 18.02.2017
Dziwne że dopiero teraz do tego doszli, ech!
0 kudosTheCerbis   @   16:29, 18.02.2017
Nawet nie wiedziałem, że coś tak głupiego było zaimplementowane...
0 kudosremik1976   @   22:33, 18.02.2017
Hmmm... gry do konta? Pytanie tylko czy konto będzie wolne od konsoli, bo jeżeli nie to nie widzę różnicy.