Organizator turniejów e-Sportowych donosi do KRRiT na Polsat o transmitowanie turnieju CS GO

Absurdalny i śmieszny donos ze strony Fantasy Expo.

Dirian @ 13:38 16.02.2017
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

e-Sport rozwija się coraz prężniej, największe turnieje cieszą się ogromną popularnością, a nagrody dla najlepszych drużyn w topowych zmaganiach coraz częściej są liczone w milionach dolarów. Potencjał w tego typu rozgrywkach dostrzegli nawet włodarze stacji telewizyjnych, często uważanych za nieco zacofane względem internetu, wykupując prawa do transmisji komputerowych zmagań. Tą drogą poszedł m.in. rodzimy Polsat i niektórym chyba się to nieszczególnie spodobało.

Mowa tu o organizacji Fantasy Expo, o której pewnie większość z Was pierwszy raz słyszy, jeżeli nie siedzicie zbytnio w temacie polskiego e-Sportu. W innym wypadku na pewno ta nazwa obiła Wam się o uszy, bo to jedna z największych polskich lig e-Sportowych, kojarzona z popularnymi youtuberami i streamerami, takimi jak izak, ROCK czy ROJO.

I właśnie przedstawiciele tej organizacji, rzekomo promującej i szerzącej e-Sport, postanowili zaskarżyć telewizję Polsat o... transmitowanie w telewizji turnieju ELEAGUE Major w Counter-Strike: Global Offensive. Brzmi absurdalnie i tak też jest.

W tym celu prawnicy Fantasy Expo przygotowali specjalne pismo do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, w którym donoszą o szkodliwości gier typu CS: GO. W skrócie chodzi o to, że to gra z PEGI 18+, która promuje przemoc i wykorzystuje się w niej broń palną, choć w wirtualnym wydaniu. Polega też na zabijaniu przeciwników, co nawołuje do agresywnych zachowań. Powołano się nawet na pewną masakrę z 1999 roku w Columbine High School, w której gracz "siostrzanej dla CS: GO gry Doom" zamordował przeszło 13 osób". Transmisja powinna być więc pokazywana w telewizji po 23.00. Głównie na tym opiera się skarga, do której dotarł serwis Antyweb - pełną jej wersję możecie przeczytać tutaj.

Nie da się ukryć, że tego typu pozew, wystosowany przez organizację e-Sportową, która także organizuje turnieje w Counter-Strike: Global Offensive i promuje grę na wszelakie możliwe sposoby, jest co najmniej nie na miejscu. Sytuacja jest tym bardziej kuriozalna, że właściciel Fantasy Expo to jednocześnie menadżer Piotra "izaka" Skowyrskiego, najpopularniejszego polskiego komentatora wspomnianej strzelanki. 

Ciężko do końca stwierdzić, co skusiło włodarzy Fantasy Expo do wystosowania skargi. Konkurencja, zazdrość? W każdym razie najpewniej nie wyjdzie im to na dobre - teraz, gdy sprawa wypłynęła na jaw, ich fanpage na Facebooku zalały komentarze oburzonych graczy. Hipokryzja sięgnęła zenitu.


Sprawdź także:

Counter-Strike: Global Offensive

Premiera: 21 sierpnia 2012
PC, PS3, XBOX 360

Counter-Strike: Global Offensive jest kolejną częścią kultowej strzelanki FPP, która w zamierzchłych czasach swojej genezy była modem do gry Half-Life. Counter-Strike:...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   14:03, 16.02.2017
To żart? Co chcą ugrać? Zniechęcenie telewizji, a przez to uchronienie transmisji internetowych przed spadkiem zainteresowania?

Jeśli tak, to strzelają sobie w stopę Dumny
0 kudosMicMus123456789   @   15:20, 16.02.2017
Taki absurd to chyba tylko u nas jest możliwy xD
0 kudosagresor90a   @   15:47, 16.02.2017
Polak Polakowi Polakiem
Dramat ehhh
0 kudosJackieR3   @   16:15, 16.02.2017
Zapewne absurdalność tego pozwu wzięła się z porady prawników którzy stwierdzili że w ten sposób można najwięcej zwojować.
To dowodzi że nasze prawo { i nie tylko nasze zapewne } nijak ma się do rzeczywistości i służy tylko garstce karierowiczów.Pewno prawnicy tego organizatora chcą się w ten sposób do tego Trybunału Prostytucyjnego dostać.No ale jeszcze długa droga przed nimi jeżeli się takimi pierdołami zajmują. Rozbawiony
0 kudoskobbold   @   17:00, 16.02.2017
Jeśli nie wiadomo o co chodzi to znaczy, że chodzi o pieniądze.


Obrazek


A puszczają przed 23. Konsternacja
0 kudosJackieR3   @   17:18, 16.02.2017
Oj tam "Hot Shots 2" to klasyka kina i jako taka ma pozwolenie Minsterstwa ... od...no od arcydzieł ,Smoleńsków ,Katyniów i Wielkiej Teksańskiej Masakry Piłą Łańcuchową.
0 kudosdarkslide16   @   00:09, 17.02.2017
Jako że śledzę zmagania ekipy VP na arenie E-sportowej w CS większość tych informacji tutaj obiła mi się o uszy ale takiego absurdu się nie spodziewałem. Coś jak promujemy E-sport ale sami a reszta co sobie myśli to nasza działka wypad hahaSzczęśliwySzczęśliwy
0 kudosłonkione   @   04:09, 17.02.2017
Branża powinna cieszyć się z każdej relacji z zawodów w telewizji, a tym z fantasy expo kasa przesłoniła rozum!
0 kudosłonkione   @   04:11, 17.02.2017
Cytat: JackieR3
Zapewne absurdalność tego pozwu wzięła się z porady prawników którzy stwierdzili że w ten sposób można najwięcej zwojować.
To dowodzi że nasze prawo { i nie tylko nasze zapewne } nijak ma się do rzeczywistości i służy tylko garstce karierowiczów.Pewno prawnicy tego organizatora chcą się w ten sposób do tego Trybunału Prostytucyjnego dostać.No ale jeszcze długa droga przed nimi jeżeli się takimi pierdołami zajmują. Rozbawiony


A organizatorzy nie mają własnego rozumu? W sumie po tym co zrobili to bardzo możliwe...
0 kudosJackieR3   @   06:33, 17.02.2017
A to swoją drogą.Zresztą kto w dzisiejszych czasach ma swój rozum ?
0 kudosshuwar   @   07:47, 17.02.2017
Cytat: JackieR3
kto w dzisiejszych czasach ma swój rozum ?
Ja! Mam i rozum i taką koszulkę: Puszcza okoObrazek

0 kudosJackieR3   @   08:20, 17.02.2017
Shuwcio ,sama koszulka to za mało .Po swojemy to żyją gdzieś jakieś niedobitki w Afryce { Himba np.} czy Amazonii.
0 kudosLoczek3545   @   09:20, 17.02.2017
Heh trochę to śmieszne... Chcieć by esport stał się jeszcze bardziej popularny, a pozywac telewizję za jego promowanie Szczęśliwy. Osobiście nigdy nie oglądałem tego typu rozgrywek w telewizji i powiem szczerze, że nie zamierzam tego zmieniać, no ale bądźmy poważni... Wygląda to trochę tak, że sami siebie pozywaja, bo w sumie też rozpowszechniaja wirtualną przemoc... A co do wspomnianych streamerow, Izak unika tematu jak ognia i w sumie go rozumiem, bo w zasadzie kto odważy powiedzieć się coś złego na temat swojego szefa/menadżera? Dumny
1 kudosJackieR3   @   09:35, 17.02.2017
Cytat: Loczek3545
Chcieć by esport stał się jeszcze bardziej popularny, a pozywac telewizję za jego promowanie

Widać każdy pilnuje swojego ogródka ,takie czasy.
0 kudosGuilder   @   17:44, 17.02.2017
Cytat: JackieR3
Widać każdy pilnuje swojego ogródka ,takie czasy.
Otóż to. Oni czują, że e-sport jest na fali wznoszącej, i może sobie dać radę nawet bez specjalnej pomocy mainstreamowych telewizji. Nie chcą się więc dzielić. Ktoś sobie skalkulował, że tak się bardziej opłaca, tak będzie większy zysk, więc poszła dyrektywa "powstrzymać za wszelką cenę, nie oglądać się na nic".
Dodaj Odpowiedź