Top 100 gier, które zarobiły najwięcej na Steam w 2016 roku

Valve publikuje listę 100 najlepiej zarabiających gier na Steam w 2016 roku.

Dirian @ 19:48 01.01.2017
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Po raz pierwszy w historii, Valve zdecydowało się na opublikowanie listy 100 najlepiej zarabiających gier w danym roku. W tym przypadku mówimy oczywiście o świeżo zakończonym roku 2016. Firma Gabe'a Newella nie opublikowała co prawda dokładnych danych liczbowych, ale możemy przynajmniej rzucić okiem na to, które gry wygenerowały największe zyski na platformie Steam.

Warto dodać, że nie chodzi tu jedynie o sprzedaż, ale także dochód uzyskany m.in. z mikrotransakcji - stąd też obecność tytułów free-to-play, takich jak Warframe czy DOTA 2.

Gry podzielono na cztery kategorie - platynową, złotą, srebrną i brązową. Z czego "platyna" to oczywiście najlepiej zarabiające produkcje.

W "platynie" znajdziemy m.in. Wiedźmina 3, Rocket League, Dark Souls III, Civilization VI, Grand Theft Auto V czy The Division. Załapały się także dwie gry od Valve - Counter-Strike: Global Offensive i wspomniana wcześniej DOTA 2. Część osób być może zdziwi obecność w prestiżowym gronie bardzo nisko ocenionego No Man's Sky, ale graczy najwyraźniej zupełnie nie zrażały kiepskie opinie i na własnej skórze chcieli się przekonać, czy tak świetnie zapowiadający się tytuł faktycznie okazał się daleki od ideału. Nie wiadomo też czy Valve brało pod uwagę liczne zwroty tej gry dokonywane przez graczy. Jeżeli tak, to tym bardziej potwierdza się, jak wielkie zainteresowanie wzbudziła gra od studia Hello Games przy pomocy świetnie prezentujących się materiałów przedpremierowych.

Zdecydowanie gorzej radziły sobie inne duże premiery. Kiepsko zoptymalizowane Dishonored 2 i Mafia III (około 440 tys. kopii aktywowanych na Steam w przypadku obu gier - dane ze Steam Spy) wylądowały dopiero w "brązie", zaś nie aż tak entuzjastycznie przyjęty przez graczy Deus Ex: Rozłam Ludzkości (około 550 tys. aktywowanych kopii na Steam wg. SteamSpy) znalazł swoje miejsce w "srebrze".

Pełną listę możecie podejrzeć w tym miejscu.


Sprawdź także:

Counter-Strike: Global Offensive

Premiera: 21 sierpnia 2012
PC, PS3, XBOX 360

Counter-Strike: Global Offensive jest kolejną częścią kultowej strzelanki FPP, która w zamierzchłych czasach swojej genezy była modem do gry Half-Life. Counter-Strike:...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   07:32, 02.01.2017
Najciekawszą informacją z tego zestawienia jest gra Stardew Valley. Wskazuje to na wielki sukces jakiejś, niskobudżetowej, nieznanej mi wcześniej produkcji, która wygląda jak gra z poprzedniej epoki komputerów 16 bitowych Uśmiech

Dowodzi to temu, że wystarczy mieć ciekawy i oryginalny pomysł.