Horizon: Zero Dawn - dzienniki dewelopera poświęcone Aloy, główniej bohaterce

Studio Guerilla Games pokusiło się o przygotowanie specjalnego materiału wideo, omawiającego historię Aloy - protagonistki Horizon: Zero Dawn.

LuKaS77PL @ 20:00 14.12.2016
Łukasz "LuKaS77PL" Konieczny
ps4

Horizon: Zero Dawn trafi na rynek na początku marca przyszłego roku, zabierając wszystkich zainteresowanych w podróż do nietypowej wizji świata, gdzie ludzkość została zepchnięta do struktury plemiennej, przyroda odzyskała władzę nad zurbanizowanymi obszarami, a za największe zagrożenie uchodzą śmiercionośne maszyny, niewytłumaczalnego pochodzenia.

Bohaterka gry, młoda wojowniczka o imieniu Aloy, rusza w świat by odkryć sekrety, jakie skrywa ludzkość oraz pochodzenie cybernetycznych stworzeń. Ekipa Guerilla Games postanowiła podzielić się kilkoma ciekawostkami na temat tejże postaci, a czynią to Hermen Hulst, szef studia, Mathijs De Jonge, reżyser gry oraz Jan-Bart van Beek, kierownik działu artystycznego. Od wymienionych osób dowiadujemy się następujących ciekawostek:

  • Od samego początku twórcy trzymali się przyjętej wizji protagonistki - w trakcie projektowanie powstają różne iteracje, lecz już na starcie prac założono, że Aloy będzie młodą, rudowłosą wojowniczką;
  • Pojawią się grywalne sekwencje z dzieciństwa bohaterki - posłużą one jako samouczek rozmaitych mechanik;
  • Część współplemieńców Aloy będzie jej z pewnych powodów unikać, często będzie ona traktowana jako wyrzutek;
  • Twórcy nie potrzebowali wielkiego, dobrze zbudowanego osiłka jako głównego bohatera, a osoby sprytnej, w pewnym sensie niezdolnej do poradzenia sobie siłowo z potężną mocą maszyn i tym samym, mogącej je oszukać dzięki swojemu sprytowi; projektanci są zadowoleni ze swojego wyboru;
  • Poszukiwano postaci ciekawej i inteligentnej, która będzie odczuwać potrzebę odkrywania tajemnic przedstawionego w grze świata; Aloy posiada jednocześnie dziki temperament - twórcy nie chcieli wykreować postaci przypominającej księżniczkę ze świata Disneya;
  • W świecie Horizon: Zero Dawn występuje bogata mitologia i liczne wierzenia, lecz Aloy tego nie kupuje, poddając to wszystko wątpliwościom, prezentując proste podejście i rozpatrując każdą sytuację przez pryzmat własnego doświadczenia.

Horizon: Zero Dawn jest produkcją ekskluzywną dla PlayStation 4, powstającą na autorskim silniku graficznym, Decima Engine.


Sprawdź także:

Horizon: Zero Dawn

Premiera: 28 lutego 2017
PS4

Horizon: Zero Dawn to zupełnie nowa marka od studia Guerilla Games odpowiedzialnego za serię Killzone. Projekt został oficjalnie zapowiedziany podczas targów E3 2015, kie...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   16:21, 17.12.2016
Odkrywanie tajemnic wykreowanego w Horizon świata samo w sobie brzmi interesująco, a jeszcze bardziej z postacią nastawioną na wykorzystywanie sprytu niż siły.