Fabuła Halo Wars 2 będzie miała duży wpływ na kolejne gry

Deweloperzy ze studia 343 Industries postanowili odpowiedzieć na kilka pytań, związanych z grą Halo Wars 2.

bigboy177 @ 12:53 20.10.2016
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox one

Redakcja portalu Gamespot miała ostatnio przyjemność rozmawiać z dwoma deweloperami ze studia 343 Industries. Konwersacja dotyczyła gry Halo Wars 2 oraz m.in. tego w jaki sposób fabuła w niej wpłynie na historię tego, co działo się będzie w kolejnych tytułach nawiązujących do uniwersum Master Chiefa.

W rozmowie wziął udział Kevin Grace oraz Jeremy Cook. Pierwszy z wymienionych panów to projektant narracji, drugi dyryguje natomiast departamentem artystycznym. Na pytanie o to, czy fabuła z Halo Wars 2 wpłynie na inne gry, obaj odpowiedzieli, że zdecydowanie tak.

"To byłby spory spoiler", rozpoczął Jeremy Cook, a następnie przekazał pałeczkę Kevinowi Grace.

"Zdecydowanie tak. Chodzi o to, że to część tego, co dzieje się obecnie w uniwersum. Więc tak, absolutnie będzie to miało wpływ na to, co stanie się później", powiedział Grace.

"Wciąż jest zbyt wcześnie na to, co będzie się działo w przyszłości, ale mogę powiedzieć, że jeśli grałeś w Halo 5, dostrzeżesz istotne wątki w Halo Wars 2, których nie byłbyś w stanie inaczej wyłapać. Już teraz mamy nawiązania, do tego, co się działo. Jak powiedziałem wcześniej, zrównanie opowieści z czasami obecnymi sprawia, że wiele rzeczy się nakłada, chcemy, aby tak było".

O jakie nakładające się rzeczy chodzi? Po pierwsze, o rozliczne wątki fabularne, a po drugie o postaci, ekwipunek, przeciwników itd. Będą one pojawiać się nie tylko w Halo Wars 2, ale także w kolejnych grach nawiązujących do tego samego uniwersum.

Jeśli macie ochotę przeczytać cały wywiad, skorzystajcie z linka powyżej. Premiera Halo Wars 2 zaplanowana została na 21 lutego 2017 roku, wyłącznie na PC oraz Xboksie One.


Sprawdź także:

Halo Wars 2

Premiera: 21 lutego 2017
PC, XBOX ONE

Halo Wars 2 to kontynuacja wydanej w 2009 roku gry strategicznej Halo Wars. Za jej opracowanie odpowiadają studia Creative Assembly oraz 343 Industries - ci pierwsi zasły...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?