MiniGRY
Gorące Informacje:
Seria Sniper Elite sprzedała się w liczbie 10 milionów egzemplarzy

wyszukiwanie zaawansowane
Publicystyka
Multimedia
Społeczność
Poradniki
Rankingi
Moje MG
// // // // //
Treść WiadomościDodaj Komentarz

MineCraft dostępne za darmo - tymczasowo.

PC   @   18:54, 20.09.2010
MineCraft dostępne za darmo - tymczasowo.Słyszeliście o MineCraft? Ten ciekawy, niezależny tytuł od pewnego czasu robił furorę wśród internautów. O jego popularności świadczy fakt, że chociaż jest dopiero w fazie alfa, już teraz trzeba zapłacić za możliwość grania. Chociaż, niekoniecznie...

MineCraft to gra typu sandbox, w której gracze budują w 3D własne światy z oteksturowanych sześcianów. Potem można je eksplorować w trybie FPP (światy, nie sześciany). Jakby tego było mało, wszystkie te przyjemności dostępne są w trybie multiplayer. Obecnie MineCraft jest dostępny w dwóch wersjach - Classic i Alfa, przy czym tylko ta druga jest rozwijana. Za dostęp do znacznie bardziej rozbudowanej Alfy (która ma się niedługo stać Betą) trzeba zapłacić (opłata jest jednorazowa).

MineCraft dostępne za darmo - tymczasowo.


Cały projekt powstał w warunkach zupełnie "chałupniczych" i jego twórca nie spodziewał się aż takiej popularności. Na pewno gdyby ktoś mu powiedział w maju zeszłego roku jak poważnym źródłem dochodu stanie się dla niego MineCraft, uznałby to za żart. Wygląda jednak na to, że i dzisiaj nie do końca dowierza przyrastającej popularności swojego dzieła i w rezultacie serwery padły z powodu zbyt wielkiego obciążenia. Zamiast panikować, Markus Persson zdecydował się tymczasowo udostępnić grę... za darmo. Nie wiadomo kiedy skończy się ta nie do końca zamierzona promocja, ale w chwili gdy to piszę wciąż można grać w darmowego MineCrafta tutaj.
Sprawdź także:
Czy wiesz że:
Czy wiesz, że będąc zarejestrowanym czytelnikiem możesz posiadać blog, gromadzić doświadczenie oraz osiągnięcia za przeróżne czynności na stronie?
Komentarze czytelników (15 najnowszych):

Dodał: oskarsom      @ 19:39, 20.09.2010

Całkiem fajnie się o tej grze czyta, aż chyba pobiorę.

Dodał: Ravnarr      @ 20:46, 20.09.2010

Podobno nie ma nic za darmo. Zobaczymy, ile ta sielanka potrwa. Zresztą, poczekam, aż całość będzie w 100% gotowa.

Dodał: Picer      @ 20:57, 17.01.2011

Giera fajna, niby nic a wciąga.


 Dodaj Komentarz:

UWAGA: Aby komentować materiały na MiastoGier.pl trzeba być zalogowanym. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się korzystając z formularza na górze strony. Jeśli chcesz zarejestrować nowe konto,
uczynisz to w tym miejscu.


© 2004-2015 MiastoGier.pl   »   O nas   |   Disclaimer   |   Reklama   |   Nabór do Redakcji   |   Regulamin
ISSN: 1898-7109     Ostatnia aktualizacja: 04.10.2015
UWAGA: W ramach portalu stosujemy pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce cookies.