MiniGRY
Gorące Informacje:
Crystal Dynamics myśli o powrocie kultowego Soul Reaver?

wyszukiwanie zaawansowane
Publicystyka
Multimedia
Społeczność
Poradniki
Rankingi
Moje MG
// // // // //

Recenzja gry Alpha Prime PC

autor recenzji:     @   00:00, 24.12.2006   ocena: 8.0/10
Alpha Prime to jedna z tysięcy asteroid krążących daleko poza układem słonecznym. W przyszłości człowiek znalazł nowe sposoby podróżowania, a co za tym idzie bez problemu jesteśmy w stanie dotrzeć do najodleglejszych fragmentów wszechświata i wykorzystywać odkryte tam surowce naturalne. Tak też się stało na wspomnianym Alpha Prime, który stanowi miejsce akcji gry zatytułowanej właśnie Alpha Prime.

Wszystko kręci się wokół odkrytego przez ludzi minerału nazwanego hubardium. Wielu delikwentów spekuluje na temat jego pochodzenia oraz właściwości, nie udało się jednak dokładnie tego ustalić. Pewne jest natomiast jedno, hubardium jest niezwykle cenne i warto je wydobywać, nawet poświęcając dziesiątki istnień ludzkich. W całym wszechświecie powstają kopalnie wydobywcze, dostarczające drogocennego materiału służącego do produkcji trunków, narkotyków oraz innych mniej lub bardziej przydatnych używek. Głównym zadaniem gracza jest odwiedzenie jednej z takich kopalni w celu zbadania tamtejszej sytuacji. Hubardium w bardzo dziwny sposób wpływa na umysłu ludzi zbyt długo przebywających w jego towarzystwie – wywołuje chorobę powodującą utratę zmysłów. Co stało się w kopalni na Alpha Prime…? Gdzie podziali się jej rezydenci…? Czemu pozostali przy życiu ludzie zachowują się jak lunatycy…? Odpowiedzi na te, i wiele innych pytań znajdziecie tylko śledząc fabułę programu opracowanego przez czeskie studio Black Element Software!

Recenzja gry Alpha Prime


Głównym bohaterem gry jest człowiek o imieniu Arnold. Oczywiście jak to zwykle w przypadku głównych bohaterów bywa, facet ma w sobie coś, co powoduje że jest odporny na rezultaty działania Hubardium. Kiedy inni po wypiciu dwóch kielonków zawierających wspomnianą substancję ledwie mogą utrzymać się na nogach, nasz śmiałek jest w stanie chlać całą noc i nawet nie poczuje drobnych zawrotów głowy. Dzięki odporności na hubardium Arnold korzysta ze specjalnie skoncentrowanych jego dawek, które pozwalają mu znacznie zwiększyć swój refleks, a co za tym idzie uzyskać efekt podobny do Bullet Time. Cały otaczający świat zostaje wówczas nieco zniekształcony a przeciwnicy zaczynają poruszać się w zwolnionym tempie. Bullet Time jest niejednokrotnie jedynym sposobem na pozbycie się większej grupy oponentów i bardzo często ratuje nam życie.

Alpha Prime to jedna z najtrudniejszych gier na rynku. Producent z jakiegoś powodu uzbroił wszystkich przeciwników w super wzrok oraz ponadludzką celność. Jestem w stanie zrozumieć roboty ładujące w nas kulkę gdy tylko wystawimy choć centymetr czupryny, ale zwykli najemnicy to już lekka przesada. Zdarzało mi się nawet czasami utknąć w jakimś zaułku, ponieważ nieważne co bym robił i jak szybko biegł do przodu kiedy tylko na horyzoncie pojawiał się fragment mojego ciała obrywałem z karabinku lub shotguna. Sytuacje ratuje nieco możliwość zapisywania stanu gry w dowolnym miejscu, bez niej cała rozgrywka zakrawała by na sadyzm.Więcej informacji na temat gry:
Screeny i filmy:
Alpha Prime - screenyAlpha Prime - screenyAlpha Prime - screenyAlpha Prime - screeny

Alpha Prime

Alpha Prime
Premiera świat:01 grudnia 2006Premiera polska:01 grudnia 2006Gatunek:Akcja / StrzelankaPlatformy:PC,
Cechy gry
Na plus:
+ wciągająca fabuła.
+ modele postaci.
+ fizyka.

Na minus:
- miejscami zbyt trudna.
- niedopracowane pukawki.
- break trybu multiplayer.

Ordery:

Długość gry:

7 godzinCzas nauki:10 minutPierwsze wrażenie:Bardzo dobreIlość trybów online:n.d. lub brak danychPoziom trudności:Niski

Wymagania sprzętowe

Platforma:PCProcesor:Pentium 4 3.06, 3.07GHzKarta Graficzna:GeForce 6600Pamięć RAM:1GBSystem:Windows XP
Ważne!! Proszę uzupełnić w profilu posiadaną konfigurację komputera. System strony oszacuje wówczas czy gra będzie poprawnie działać na Twoim komputerze!
Wysoką wydajność komputera zapewnią
płyty główne firmy GIGABYTE
Czy wiesz że:
Na nowym forum MiastaGier możesz nie tylko rozmawiać z innymi graczami i dzielić się wrażeniami z gier, ale również zbierać doświadczenie i stać się poważanym obywatelem naszego wirtualnego Miasta?
Komentarze do recenzji (15 najnowszych):


 Dodaj Komentarz:

UWAGA: Aby komentować materiały na MiastoGier.pl trzeba być zalogowanym. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się korzystając z formularza na górze strony. Jeśli chcesz zarejestrować nowe konto,
uczynisz to w tym miejscu.


© 2004-2015 MiastoGier.pl   »   O nas   |   Disclaimer   |   Reklama   |   Nabór do Redakcji   |   Regulamin
ISSN: 1898-7109     Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015
UWAGA: W ramach portalu stosujemy pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce cookies.