Stalingrad (PC)

ObserwujMam (27)Gram (5)Ukończone (2)Kupię (0)

Stalingrad (PC) - recenzja gry


@ 05.12.2005, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Stalingrad to prawdopodobnie najsłynniejsze miasto Drugiej Wojny Światowej. Z powodu swej nazwy stanowiło nie tylko gromadę budowli, lecz także symbol narodu sowieckiego.

Stalingrad to prawdopodobnie najsłynniejsze miasto Drugiej Wojny Światowej. Z powodu swej nazwy stanowiło nie tylko gromadę budowli, lecz także symbol narodu sowieckiego. Właśnie z tego powodu Armia Czerwona nie mogła dopuścić do sytuacji, w której nieprzyjaciel kontroluje jego granice. Gra Stalingrad pozwala nam na przeżycie walk z jednej oraz z drugiej strony frontu i poprowadzenie swego wojska do zwycięstwa. Do wyboru mamy kampanię Państwami Osi, lub Armią Czerwoną, a akcja gry przeprowadzi nas przez okres pomiędzy czerwcem 1942, a styczniem 1943 roku.

Stalingrad (PC)

Stalingrad to jedna z niewielu produkcji, która pozwala nam przeżyć autentyczne wydarzenia i skorzystać z prawdziwego sprzętu wojskowego, z czasów największego konfliktu zbrojnego świata. Producent gry – studio DFT Games, odwzorował idealnie każdą misję i zadbał o maksymalny realizm prezentowanego świata. Wybierając kampanię Państw Osi, poprowadzimy wojska Wermachtu przez wiele zadań, by ostatecznie dotrzeć do granic Stalingradu i spróbować przejąć nad nim kontrolę. Kampania Armii Czerwonej natomiast składa się z zadań, w których przeciwstawiamy się ofensywie niemieckiej i próbujemy obronić każdy skrawek Sowieckiej ziemi. Decyzja o wyborze strony konfliktu należy oczywiście do gracza. Chcę jedynie podkreślić, że nieco łatwiej jest przejść kampanię armią niemiecką, i początkujący gracze powinny wybrać ją jako pierwszą.

DFT Games prócz historycznych starć, przygotował dla graczy cały wachlarz prawdziwego sprzętu wojskowego. Zależnie od wybranej strony konfliktu gracz otrzyma inne uzbrojenie i pokieruje odmiennymi pojazdami pancernymi. Nie ma sensu wymieniać wszystkich ponieważ jest to temat na poradnik, a nie recenzje. Warto jednak wspomnieć że do naszej dyspozycji będą ciężarówki, samochody inżynieryjne, motory, różnej wielkości czołgi oraz wozy opancerzone, które stanowią świetne maszyny do likwidowania przeciwnika. Wszystko ma jednak swoją wytrzymałość i nawet najgrubszy pancerz z czasem pęka. W takiej sytuacji nie obejdzie się bez wsparcia ze strony biegających po polu bitwy żołnierzy. Pomimo tego, że nie są oni szczególnie przydatni podczas szturmów, to jednak bardzo często ich użycie odwraca bieg bitwy na korzyść gracza, i pozwala pod osłoną ich ognia wycofać uszkodzone czołgi, które następnie możemy poddać naprawie.

Stalingrad (PC)

Stalingrad nie jest prostą grą. Każda z misji wymaga od gracza taktycznego podejścia oraz strategicznego planowania. Jeśli postanowimy po prostu pruć na przód, nie zwracając uwagi na rozmieszczenie jednostek, to bardzo szybko pożegnamy się z każdą z nich, i pozostanie nam jedynie opcja powtórzenia misji. Żołnierze Sowieccy nie są głupi. Ukrywają się w okopach, korzystają z dział przeciwpancernych a na dodatek sprawnie posługują się czołgami. Kiedy gramy stroną przeciwną ciągłe ataki wojsk niemieckich zmuszają nasze jednostki do ciągłego uzupełniania braków w linii frontu, regrupowania się i osłaniania dział. Niezależnie od wybranej armii, należy być przygotowanym na iście diabelską wojnę, w której każdy żołnierz walczy dopóki starcza mu sił.


Screeny z Stalingrad (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?