Beyond Divinity (PC)

ObserwujMam (109)Gram (17)Ukończone (10)Kupię (6)

Beyond Divinity (PC) - recenzja gry


@ 23.05.2005, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Do świata magii zawitała nowa para… Jak Tango i Cash będą walczyć ramię w ramię, wspierać się ciałem i duchem w każdej sytuacji… Mowa tu nie o kolejnej części filmowego hitu lecz o parze bohaterów z gry Beyond Divinity.

Do świata magii zawitała nowa para… Jak Tango i Cash będą walczyć ramię w ramię, wspierać się ciałem i duchem w każdej sytuacji… Mowa tu nie o kolejnej części filmowego hitu lecz o parze bohaterów z gry Beyond Divinity. Różni ich praktycznie wszystko. Jeden jest wysłannikiem światła, walczy z demonami oraz czarownikami na całym świecie, drugi natomiast zrodzony jest po to by czynić zło. Dziwne zrządzenie losu spięło razem ich dusze. Od teraz aby przeżyć muszą ze sobą współpracować.
Jak doszło do tak niezwykłego połączenia ? Już wyjaśniam. Otóż: potężny nekromanta podczas walki z naszym herosem przywołuje do swej pomocy demona. Demon ten podczas krwawej jatki zsyła Cię do swojego świata. Tam dusza naszego walecznego bohatera łączy się z duszą Rycerza Śmierci. Ponieważ połączenie to nie za bardzo wam odpowiada postanawiacie znaleźć sposób aby je zerwać i móc znów robić wszystko po swojemu. Podróże zaprowadzą was w wiele różnych miejsc , w których bohaterowie gry będą całkowicie skazani na siebie… co oznacza, iż będziemy kierować i jednym i drugim.

Beyond Divinity (PC)

Na początku gry wybieramy postać jaką chcemy zagrać. Mamy tutaj do wyboru w zasadzie tylko mężczyznę, kobietę oraz dziecko… przy czym każda z tych postaci może dodatkowo obrać drogę szkolenia. W tym aspekcie decydujemy czy nasz bohater ma zostać wojownikiem, lub też wojowniczką, magiem czy też złodziejem, lub oczywiście złodziejką…
Wybrany sposób szkolenia będzie decydował o cechach go opisujących… I o jego rozwoju podczas gry. Jak w każdym porządnym RPGu gracz zdobywa doświadczenie, które następnie zamienia na umiejętności lub też cechy bohaterów. Możliwości jakie daje gra w tym zakresie są wręcz nieograniczone, każdą postać możemy ukształtować w taki sposób aby jak najlepiej odpowiadała naszemu stylowi grania. Jako, że kierować będziemy dwoma postaciami, rozwój umiejętności również będzie przebiegał w przypadku Rycerza Śmierci. Jeśli dobrze wykorzystamy tą sytuację gra zdecydowanie stanie się bardziej interesująca, a pojedynki emocjonujące. Stanie się tak za sprawą zdwojonych możliwości progresji obu wojaków.
Za pewne większość graczy zdecyduje się na szkolenie wysłannika zła w stronę wojownika, który będzie walczył głównie w zwarciu, natomiast droga szlachetnego bohater skieruje się w stronę bycia magiem, lub też łucznikiem walczącym na odległość, i wspierającym z daleka bitwę na linii frontu.

Kiedy już nadamy naszym herosom odpowiednie cechy oraz wygląd, należy zwrócić uwagę na stopień trudności gry. Osoby, które grały w pierwszą część opowieści na pewno pamiętają, iż Divine Divinity nie jest grą prostą. Podobnie sytuacja wygląda z Beyond Divinity. Gracze mniej zaawansowani, oraz pierwszy raz wkraczający w świat gry powinni wybrać stopień najniższy. W innym przypadku zabawa bardzo szybko stanie się irytująca z powodu wysokiego stopnia trudności. Nieliniowa fabuła wielokrotnie stawia nas oko w oko z przeciwnikami, których zabicie wielokrotnie przewyższa nasze możliwości.

Beyond Divinity (PC)

Zginąć w grze jest bardzo łatwo. Kiedy nasz bohater lub mroczny pomocnik straci punkty życia, nie mamy możliwości przywołania go na powrót do życia, po prostu widzimy ekran z napisem KONIEC… dla tego też należy bardzo często sejwować, aby uniknąć niemiłych niespodzianek.
Dla graczy bardziej zaawansowanych producent gry przygotował wyższe stopnie trudności. Wybierając jeden z nich przygotuj się na najcięższą przygodę swojego życia.


Screeny z Beyond Divinity (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?