Premiery miesiąca - grudzień 2018


Materdea @ 23:46 03.12.2018
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.

Baby, its cold outside - weź więc pada i zagraj w coś! Choć samych premiery wysokobudżetowych tytułów w tymi miesiącu za dużo nie uświadczymy (Just Cause 4 wstrzela się idealnie), to sporo niezależnych perełek pojawi się przed samymi świętami, warto więc sprawdzić to zestawienie.

Choć grudzień to okres bezpośrednio przedświąteczny, to branża wyjątkowo w tym momencie zwalnia, przez co do głosu dochodzą gry, które w październikowo-listopadowym natłoku premier mogłyby się nie przebić. Tak jest np. z Just Cause 4.

Just Cause 4 (PC, Xbox One, PlayStation 4)
4 grudnia

Czwarty raz mamy okazję wcielić się w postać Rico Rodrigueza – rebelianta na pełen etat! Tym razem, po obaleniu poprzednich trzech reżimów, kolejny dyktator musi zacząć trząść portkami. Lądujemy w Solis, fikcyjnym państewku zlokalizowanym w Ameryce Południowej, a nadrzędnym celem jest pomoc lokalnemu ruchowi oporu w walce z organizacją najemników o nazwie Czarna Ręka. Prowadzi ją Gabriel Morales.

Nowy setting – już nie wysepka – to 1024 kilometrów kwadratowych obszaru typowego dla Ameryki Łacińskiej. Oprócz rozległych lasów deszczowych, ośnieżonych wierzchołków gór oraz pustynnych terytoriów, twórcy zaserwowali nam także ekstremalne warunki pogodowe, jak np. losowo pojawiające się tornada, co ma utrudniać wykonywanie zleconych misji.

Rozgrywka Just Cause 4 zaoferuje swobodną eksplorację Solis, gdyż – podobnie jak w przypadku poprzedniczek – deweloperzy zadbali o otwarty świat! Już na starcie mamy widziany w poprzedniej odsłonie kombinezon pozwalający szybować (tzw. wing suit) oraz znaną z całego cyklu linę z hakiem. Model zabawy pozostał w niezmienionym kształcie. Nadal eksplorujemy ogromne połacie terenu, wykonując przy tym szalone rzeczy. Przeciwnicy potrafią zaatakować wszystkim, a także zewsząd, w tym np. myśliwcami, które można - rzecz jasna - przejąć dla siebie - tyczy się to każdego pojazdu dostępnego w grze!

Assassin’s Creed: Odyssey – Legacy of the First Blade (PC, Xbox One, PlayStation 4)
4 grudnia

Legacy of the First Blade lub – jak kto woli - Dziedzictwo pierwszego ostrza to pierwsze fabularne rozszerzenie dedykowane wydanemu na samym początku października kolejnemu „Asasynowi” – Odyssey. Co ciekawe, jest ono przygotowane w formie trzech połączonych historią epizodów, zatem możemy spodziewać się naprawdę potężnej dawki fabuły oraz rozgrywki, wszak DLC porusza kluczowe dla tego uniwersum kwestie.

Ponownie wcielając się w Alexiosa lub jego siostrę, Kassandrę, będziemy współpracować w ramach konfliktu Peloponeskiego z pierwszym bohaterem dzierżącym ukryte ostrze (zapewne chodzi o legendarnego króla Leonidasa)! Wątki poprowadzą nas również w stronę rozwiania kwestii skupionych wokół przyszłego bractwa asasynów - m.in. dlaczego zdecydowali się działać w cieniu.

Rozgrywka w dodatku będzie kropka w kropkę odzwierciedleniem podstawowej wersji. Zmiany sięgające tej warstwy dotkną wyłącznie nowych umiejętności na drzewkach, kolejnych modeli broni, tarcz, ekwipunku.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   08:03, 19.12.2018
Nic szczególnego tu nie widzę.