Premiery miesiąca - kwiecień 2018 roku


Materdea @ 13:23 03.04.2018
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.

Co w kwietniu? Przede wszystkim God of War i rodzime Frostpunk. Ale na tym nie koniec!

Kwiecień plecień... - wszyscy doskonale znamy to powiedzenie. Ma ono również przełożenie na świat gier wideo - zeszły rok był pod tym względem całkiem przyzwoity, ten zaś, no cóż... choć światełkiem nadziei są God of War, Frostpunk oraz Yakuza 6!

Farm Manager 2018 (PC)6 kwietnia

Farm Manager 2018 to kolejna – po wydanym w marcu Pure Farming 2018 – polska odpowiedź na hegemonistyczną pozycję Symulatora Farmy oraz Farming Simulatora. Za produkcję odpowiada studio Cleversan Software, debiutanci jeśli chodzi o tworzenie gier wideo.

Farm Manager 2018 z nieco innej strony próbuje ugryźć temat. Przede wszystkim zamiast żmudnej zabawy w prawdziwego rolnika, tytuł ten zaoferuje bardziej strategiczno-ekonomiczną warstwę. Organizacja życia farmy z tabelkami i wykresami, nie zaś z wirtualnym gnojem na wirtualnych kaloszach.

Extinction (PC, Xbox One, PlayStation 4)10 kwietnia

Extinction najłatwiej chyba opisać jako coś z pogranicza gry zręcznościowo-platformowej z elementami przygodówki oraz akcji. Produkcja to dzieło studia Iron Galaxy, które w swoim portfolio ma współudział przy takich tytułach, jak Borderlands 2 czy BioShock: Infinite.

W Extinction wcielamy się w postać Avila - jednego z ostatnich strażników ludzkości, chroniących naszą rasę przed najstraszliwszym z wrogów - ogrami. Zieloni i mało inteligentni przeciwnicy właśnie rozpoczęli potężną ofensywę w celu kompletnej eksterminacji ludzi. Stajemy zatem do ostatecznego rozwiązania tej kwestii. Do dyspozycji otrzymujemy półotwarty świat, pełen aktywności pobocznych i przeciwników.

Rozgrywka opiera się na niekonwencjonalnej, asymetrycznej walce z ogromnymi przeciwnikami, których pokonanie wymaga odpowiedniej taktyki. Sytuację utrudnia obecność ich pomniejszych pomocników atakujących nie tylko z ziemi, ale również powietrza. Postać posiada na swoim wyposażeniu wiele ataków oraz niekonwencjonalnych ruchów, pozwalających m.in. na wspinanie się po przeogromnych budynkach czy unoszenie się w powietrzu, odbijając od przeciwnika.

Oprawa graficzna została utrzymana w charakterystycznej, komiksowej stylistyce, wyglądem przypominając nieco wspomniane wyżej Borderlands.

Yakuza 6: The Song of Life (PlayStation 4)17 kwietnia

Seria Yakuza od ponad dekady związana jest z konsolą PlayStation i właśnie w kwietniu ukaże się szósta – jeśli chodzi o główny nurt z pominięciem licznych spin-offów – jej odsłona. Ponownie za projekt odpowiedzialna jest firma SEGA, natomiast sam tytuł ukazał się jedynie na konsoli PlayStation 4.

The Song of Life pozwala ponownie wcielić się w postać Kazumy Kiryu. Bohater postanawia wrócić do przestępczego podziemia, kiedy to Haruka ujawnia, że był on dawnym przewodniczącym i głównym szefem Yakuzy. Sama Haruka pragnie odciąć się od tego świata i wrócić do Asagao Orphanage. Wtedy jednak ktoś atakuje wschodzący klan Tojo, w wyniku czego Haruka trafia do szpitala. Kazuma ostatni raz angażuje się zatem w mafijne porachunki.

Rozgrywka z kolei to, podobnie jak w poprzedniczkach, eksploracja otwartego świata wypełnionego aktywnościami pobocznymi, który został umieszczony w japońskiej aglomeracji, wykonywanie zadań oraz poznawanie postaci niezależnych (powracają starzy znajomi!), a także doprowadzenie historii Kazumy do uprawnionego finału.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?