Darkest Dungeon ze świetnym portem na Nintendo Switch


Dirian @ 09:23 19.01.2018
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Genialna rozgrywka od teraz także w kieszeni.

Wydane 2 lata temu na blaszakach Darkest Dungeon uchodzi za jednego z najbardziej rozchwytywanych indyków, nic więc w tym dziwnego, że twórcy z Red Hook Studios z czasem przygotowali porty na szereg kolejnych platform. Swojej edycji doczekało się także Nintendo Switch - jak wypada ona w akcji?

Zanim Wam powiem, krótkie przypomnienie, z czym mamy do czynienia. Darkest Dungeon jest brutalną grą RPG, w której przemierzamy świat grupą skazańców. Poruszamy się w perspektywie 2D i walczymy z napotkanymi przeciwnikami. Całość jest piekielnie wymagająca, członkowie naszej ekipy co rusz giną i trzeba ich zastępować nowymi "ochotnikami", ale satysfakcja jaką przynosi przebijanie się przez dalsze etapy lochów jest nieziemska. Nie bez powodu tytuł ten na samym Steamie posiada przeszło 1.7 mln użytkowników. Zainteresowani? To przeczytajcie naszą pełną recenzję wersji PC.

Ja sam na blaszaku aż tak dużo nie grałem - jakoś nigdy na Darkest Dungeon nie mogłem znaleźć czasu, chociaż udało mi się spędzić kilkanaście godzin w tym brutalnym uniwersum. Cieszy mnie jednak, że tytuł trafił na Switcha, bo to kolejna gra, której formuła spisuje się wprost genialnie na przenośnej konsoli. Powolna rozgrywka na co najmniej kilkadziesiąt godzin, turowy system walki - nic nie stoi na przeszkodzie by wtopić się w fotel i grać aż do rozładowania baterii, ale równie dobrze możemy stoczyć jedno starcie podczas przerwy na kawę, uśpić Switcha i wrócić do codziennych obowiązków. 

Port przygotowany na konsolkę od Nintendo wypada świetnie. Gra nie miała nigdy wielkich wymagań sprzętowych, więc oprawa wizualna nie odstaje od tego, co widziałem na PC. Twórcom udało się też odpowiednio rozplanować sterowanie, które opanowujemy już po kilku minutach zabawy. Od razu mogę też uspokoić wszystkich tych, którzy bali się braku polskich napisów - także wersja na Switcha posiada polską lokalizację! Trzeba jednak ją włączyć z poziomu menu, a następnie zrestartować grę.

Tytuł dostępny jest w eShopie za 80 zł w przypadku samej podstawki lub 127 zł jako pakiet z dodatkiem The Crimson Court oraz The Shieldbreaker. Oba rozszerzenia można kupić też osobno. Na Switchu wyląduje również dodatek The Color of Madness, choć dopiero jakiś czas po premierze na PC.

W finalnym rozrachunku Darkest Dungeon na Nintendo Switch wypada bardzo dobrze i w zasadzie nie ma się tutaj do czego doczepić. To kolejny udany port na Switcha, który idealnie odnajduje się w realiach konsoli od Big N.

Sprawdź także:

Darkest Dungeon

Premiera: 19 stycznia 2016
PC, PS4, PSV, MOB, SWITCH

Darkest Dungeon to tytuł stworzony przez założony w 2013 roku zespół Red Hook Studios. Twórcy pracowali wcześniej przy takich grach jak Age of Empires: The Age of Kings D...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?