Polecane klawiatury dla gracza na Gwiazdkę 2017


Dirian @ 10:19 21.12.2017
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Szukacie nowej klawiatury? Mamy dla Was kilka propozycji!

Były myszki dla graczy, to teraz czas na klawiatury! Kolejny raz przygotowaliśmy dla Was poradnik, w którym pomagamy wybrać nową klawiaturę. Modele te spiszą się dobrze zarówno w grach, jak i codziennym użytkowaniu. Tańsze propozycje to klawiatury membranowe, zaś powyżej 200 zł celujemy już tylko w mechaniki. 

Zestawienie, siłą rzeczy, nieco powtarza się w kilku przypadkach z listą, którą prezentowaliśmy w zeszłym roku (to nadal godne polecenia klawiatury), ale dochodzi tu też sporo nowych modeli.


Klawiatury do 100 zł


Logitech K120 (~ 50 zł)

Cechy:

  • przyzwoita jakość wykonania;
  • prosta, wygodna klawiatura.

W kilku słowach:

Klasyczna klawiatura, o której można napisać po prostu tyle, że nie kosztuje wiele i zadowoli przeciętnego użytkownika peceta. Jeżeli nie macie dużo pieniędzy do wydania i potrzebujecie prostej klawiatury, to dobrze trafiliście.


Microsoft Wired 600 (~ 60 zł)

Cechy:

  • przyzwoita jakość wykonania;
  • prosta, wygodna klawiatura.

W kilku słowach:

Alternatywny model dla prezentowanego wyżej K120, tylko w wydaniu Microsoftowym. Podobna klawiatura, która spokojnie powinna wystarczyć mniej wymagającym użytkownikom.


Gigabyte Force K3 (~ 80 zł)

Cechy:

  • podpórka pod nadgarstki;
  • wodoodporna.

W kilku słowach:

Solidna klawiatura od Gigabyte, mogąca pochwalić się podpórką pod nadgarstki i wodoodpornością, co na pewno przyda się niejednemu fanowi popijania rozmaitych trunków w trakcie rozgrywki.


Genius KB-G265 (~ 100 zł)

Cechy:

  • podświetlane klawisze;
  • podpórka pod nadgarstki.

W kilku słowach:

Udany model Geniusa, mogący pochwalić się podświetlanymi klawiszami, co nie jest często spotykane w przypadku konstrukcji kosztujących poniżej 100 zł. Poza tym to zwykła klawiatura z kilkoma przyciskami funkcyjnymi.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKawira   @   10:07, 22.12.2017
Klawy od Corsair są świetnie wykonane i mega stylowe, ale nie polecam LANowcom, bo metalowa obudowa waży swoje. Ja ze swojej K70 jestem bardzo zadowolony ;)
0 kudosguy_fawkes   @   14:06, 26.12.2017
K70 również to moim zdaniem najlepszy mechanik - jakość wykonania, wybór przełączników, ergonomia, wreszcie nawet wybór podświetlenia, bo niekoniecznie trzeba kupować choinkę - każdy, komu ją poleciłem jest zadowolony.

Trochę szkoda, że u mnie nie dałoby się skompletować akcesoriów jednego producenta, bo idąc w jakość i możliwości, jako klawiaturę rozważam jedynie K70, słuchawki to tylko Cloudy od HyperX, a mysz to G502 od Logitecha, ewentualnie G903 Lightspeed, a do pracy MX Master.
0 kudosfebra1976   @   17:05, 26.12.2017
Kurczę ale ta cena!
Ja mam tanią klawiaturę 4techa, 7 lat temu dałem za nią 18zł.
Działa do dzisiaj, no brakuje 3 klawiszy i deko się odbarwiła ale działa.
😂
Z powyższych propozycji zainteresowała mnie Gigabyte force K3
0 kudosmktiger   @   14:00, 04.01.2018
Genius KB-G265 - omijać z daleka. Mam, odstawiłem do kartonu aby zrobić miejsce na Bloody B188. Największym problemem Geniusa jest USB. Huby nie zawsze działały jak powinny, prawdopodobnie są przyczyną uszkodzenia moich pamięci flash(jeden naprawiłem , drugi umarł bezpowrotnie). Potrafiła się bez powodu wyłączać, przestawała po prostu reagować, znikało podświetlenie, również w momencie wpinania flash-a. Jedyne rozwiązanie to wypięcie i wpięcie ponownie w port usb komputera. Potrafiła nawet nie działać po starcie.
Ciekawi mnie Cougar 200K - niski profil czyli powinna być cicha. To by mi się przydało bo mnie żona z domu wygania, gdy gram wieczorami w BF ;)