Shakes & Fidget - mounty, gildie i inne atrakcje


bigboy177 @ 15:16 06.12.2017
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Słów kilka na temat różnych atrakcji, jakie znaleźć można w wirtualnym świecie Shakes & Fidget.

Całkiem niedawno na naszych łamach opublikowaliśmy niedługi poradnik dla początkujących, przeznaczony dla gry Shakes & Fidget. Poruszyliśmy w nim wszystkie najważniejsze kwestie, konieczne do tego, aby rozpocząć swoją przygodę w tym wyjątkowo popularnym projekcie. Tym razem mamy garść informacji na temat bardziej zaawansowanych aktywności.

Zacząć wypada od wyśmienitego sposobu na gromadzenie pieniędzy, czyli Areny. Po odpaleniu jej widzimy ekran, na którym dostępne są trzy postaci. Każda to potencjalny przeciwnik, a my musimy zdecydować się na jednego z nich. Każde zwycięstwo to honor oraz złoto. Jeśli chodzi o doświadczenie, deweloperzy narzucili tu pewne ograniczenie. Otóż dostajemy je tylko w pierwszych 10 pojedynkach danego dnia i wyłącznie wtedy, gdy zgromadzimy 100 punktów honoru, a oponent jest do 20 poziomów niżej od naszej postaci. Co ciekawe, jeśli różnica poziomów jest zbyt duża, nie tracimy, ani nie zyskujemy niczego.

Dołącz do gry:
Do zabawy dołączycie całkowicie za darmo w tym miejscu.

Sporo zyskujemy natomiast zdobywając mounta – czyli zwierzaka, na którym podróżujemy podczas wykonywania misji. Każde zlecenie wymaga czasu. Jeśli chcecie go maksymalnie skrócić, wynajmijcie dowolnego mounta. Pozwoli on Wam jeszcze sprawniej realizować questy, co natomiast przełoży się na większe ilości gromadzonego złota oraz doświadczenia. Do wyboru jest tu m.in. świnia, wilk, tygrys, a nawet smok – każdy to inny koszt wynajęcia oraz odmienny bonus (nawet -50% do czasu trwania misji). Jeśli nie chcecie inwestować złota w mounta, możecie zgarnąć takowego całkowicie za darmo. Wystarczy, że będziecie w grze oglądać reklamy. Jedno jej wyświetlenie to gratisowy lis na 3 zadania.

Skoro o zwierzakach mowa, nie sposób nie wspomnieć o tych, które może posiadać Wasz bohatera. Oj, tak, tak. Protagonista w Shakes and FIdget jest w stanie zaprzyjaźnić się ze swoim własnym zwierzakiem. Aby takowego pozyskać trzeba mieć przynajmniej 75. poziom doświadczenia postaci. Podczas niektórych zadań można wówczas znaleźć gniazdo z jajami, a w nim 5 zwierzaków ze 100 dostępnych. Co ciekawe, nie mamy dojścia od razu do wszystkich, bo najpierw musimy stoczyć ze stworkami walki. Robimy to wybierając już posiadanego zwierza i wysyłając go do walki (możliwe to jest raz na godzinę). Zwróćcie uwagę, że każdy ma inne statystyki, a w związku z tym wybierajcie z rozwagą. Wygrana sprawi, że nowy zwierzak będzie możliwy do odblokowania. Jeśli macie problemy, upgradujcie podopiecznych, np. jedzeniem.

Kolejnym kluczowym elementem gry są lochy. Aby się do nich dostać, trzeba znaleźć odpowiednie klucze. Pierwszy otrzymujemy po przekroczeniu 10. poziomu doświadczenia, a następne w zasadzie co 10 poziomów. Ostatnie lochy da się odblokować wyłącznie po ukończeniu 9 wcześniejszych, także oczywiście dzięki stosownemu kluczowi. Same klucze zgarniamy w ramach zadań – widnieją one po prostu jako nagroda za wykonanie questa, więc zawsze będziesz wiedział o co ewentualnie walczysz. Pamiętaj, że im wyższy masz poziom doświadczenia, tym większa szansa na klucze do początkowych lochów. Deweloperzy zastosowali tu bowiem algorytm, który określa tę kwestię.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?