Premiery miesiąca - listopad 2017


Materdea @ 12:20 03.11.2017
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.

Listopad 2017 to przede wszystkim dwie pozycje: Call of Duty: WWII oraz Star Wars: Battlefront II. Obok jednak pręży muskuły Need for Speed: Payback i dodatek The Frozen Wilds dla Horizon: Zero Dawn.

Listopad, pozornie, daje odpocząć portfelom graczy. Choć w tym okresie zadebiutuje m.in. najnowsza część Call of Duty, to uraczeni zostaniemy również kilkoma mniejszymi projektami, które jednocześnie nie muszą odstawać jakością od wysokobudżetowych szlagierów!

Call of Duty: WWII (PC, Xbox One, PlayStation 4)3 listopada

To już za chwilę, to już za momencik – seria Call of Duty wróci na tory, którymi w 2003 roku rozpoczęła marsz po koronę drugowojennego FPS-a. Odbierając ją oczywiście od konkurencyjnego cyklu Medal of Honor. A jak pokazała historia – faktycznie został wygryziony.

Za Call of Duty: WWII odpowiedzialne jest studio Sledgehammer Games. Wcześniej z marką mieli do czynienia przy wydanym w 2014 roku Advanced Warfare – stosunkowo dobrze przyjętym, jak na szeroko krytykowany temat wojny przyszłości.

Historia pozwoli prześledzić nam losy czteroosobowego zespołu, wchodzącego w skład legendarnej 1. Dywizji Piechoty. Kampania dla pojedynczego gracza, naturalnie, przedstawi losy wojaków na przestrzeni najważniejszych bitew dla tejże dywizji (jak np. nieśmiertelne lądowanie w Normandii oraz marsz na Berlin).

Rozgrywka z kolei, podobnie jak tematyka, wraca do korzeni marki. Koniec z bieganiem po ścianach, samoregenerującym się zdrowiem, walkami w kosmosie etc. – od teraz tylko stara szkoła, ręcznie zbierane apteczki i starcia na bagnety!

Horizon: Zero Dawn – The Frozen Wilds (PlayStation 4)7 listopada

The Frozen Wilds to pierwsze rozszerzenie dedykowane tegorocznemu hitowi z końcówki lutego – Horizon: Zero Dawn. Produkcja wydana wyłącznie na konsolę PlayStation 4 (podobnie zresztą będzie z DLC) zgarnęła masę dobrych ocen i przychylnych opinii, nie dziwi więc dalsze prezentowanie przygód Aloy w pełnym niebezpieczeństw świecie.

Historia kontynuuje wydarzenia ukazane w podstawowej wersji. Protagonistka tym razem wyrusza eksplorować północne, skute lodem i wieczną zmarzliną, terytoria. Trafia w nich na plemię Banuków, a także nowe zagrożenie niosące również poszukiwane przez bohaterkę odpowiedzi.

The Frozen Wilds będzie reprezentantem kategorii: „więcej, lepiej, ciekawiej”, nie oferując znaczących zmian w samej rozgrywce. Deweloperzy ze studia Guerrilla Games zaaplikowali wyłącznie nowa krainę, kolejnych przeciwników (m.in. ziejącego ogniem Scorchera), a także kolejne elementy wyposażenia.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?