Destiny 2 - wersja PC na piątkę z plusem!


Dirian @ 14:05 30.10.2017
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Warto było poczekać dłużej - Destiny 2 na PeCetach wypada świetnie.

Wydane we wrześniu konsolowe Destiny 2 było z pewnością jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów bieżącego roku. Dłużej na swoją edycję musieli niestety poczekać posiadacze blaszaków, ale nie był to czas, który poszedł na marne. O ile można było mieć pewne obawy, co do wyglądu portu gry na PC, wszak "jedynka" na tej platformie nie zagościła, a i odpowiedzialne za grę studio Bungie od dłuższego czasu dłubie głównie przy konsolówkach, tak dziś już wiemy, że były one zdecydowanie na wyrost.

O aspektach typowo gameplayowych rozpisywać się nie będę, bo byłaby to powtórka wrażeń, które w recenzji spisał dla Was Marcin, więc jeżeli nie wiecie "z czym to się je", to odsyłam do jego tekstu. Tym bardziej, że pod względem zawartości wersja PC nie oferuje niczego więcej w stosunku do wydania konsolowego.

Tymczasem wróćmy do głównego tematu niniejszego materiału, czyli tego, jak Destiny 2 działa na komputerach. A działa bardzo dobrze i jest to bez wątpienia jeden z najlepiej zrealizowanych portów, jakie się ostatnio pojawiły. Prezentowane przez twórców wymagania sprzętowe okazują się być zgodne z realiami, a i mając słabszego PeCeta niż ten w wymogach minimalnych, powinniśmy pograć pod warunkiem ucięcia kilku parametrów w bogatym w suwaki okienku ustawień.

Grę testowałem na laptopie wyposażonym w procesor i7 6820HK, 16 GB RAM i kartę GTX 1070. Przy takim sprzęcie śmigała ona na ustawieniach ultra w rozdzielczości Full HD przy około 90-100 klatkach na sekundę. Ucięcie kilku detali i lekkie zmniejszenie wygładzania krawędzi pozwoliło osiągnąć nawet przeszło 140 klatek, co z pewnością docenią posiadacze monitorów 144 Hz. Co jednak ciekawe, na granie w "prawie-ultra" mogą sobie pozwolić nawet użytkownicy słabszych maszynek. Drugi laptop, na jakim testowałem produkcję, był wyposażony w procek Core i5 7300HQ, 8 GB RAM i kartę GTX 1050 Ti. Tutaj, przy prawie maksymalnych detalach, mało kiedy zjeżdżała ona poniżej 60 klatek. A wymieniona karta plasuje się pomiędzy minimalnymi, a rekomendowanymi wymaganiami. Wniosek jest jeden - Bungie świetnie zoptymalizowało silnik graficzny z myślą o blaszakach!

Co jednak najważniejsze, Destiny 2 nie tylko płynnie działa, ale także wygląda wyraźnie lepiej od edycji, jaka trafiła na konsole. Przyznam się bez bicia, że z konsolowym wydaniem nie miałem wielkiej styczności, bo pograłem w edycję na PlayStation 4 Pro może z godzinkę. Ale mimo tego, siadając do edycji PC odpalonej na ustawieniach ultra, różnice na korzyść blaszaków widać niemal od razu!

Destiny 2 na PC oferuje przede wszystkim wyraźnie lepsze, bardziej ostre tekstury, spore wrażenie robi także dalszy zasięg generowania obiektów w tle oraz zdecydowanie gładsze krawędzie (zarówno dla otoczenia, jak i w przypadku modeli postaci). Mam też wrażenie, że twórcom wersji PC udało się zastosować jeszcze sprawniej działające oświetlenie, generujące na blaszakach jeszcze ciekawsze efekty. Poza tym nie zapomniano o takich elementach, jak wsparcie wielu monitorów, zyskujących na popularności proporcjach 21:9 czy - a jakby inaczej - rozdzielczości 4K. Jeżeli macie odpowiednio mocny sprzęt, to nic nie stoi na przeszkodzie by podłączyć komputer do telewizora 4K, wziąć pada i pograć zupełnie jak na konsoli, z tym, że z jeszcze lepszą jakością oprawy.

Sprawdź także:

Destiny 2

Premiera: 24 października 2017
PC, PS4, XBOX ONE

Destiny 2 to kontynuacja wydanego w 2014 MMOFPS-a łączącego element cRPG - Destiny. Podobnie jak w przypadku oryginału, również tym razem za projekt odpowiedzialne jest s...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?