Premiery miesiąca - lipiec 2017


Materdea @ 18:30 02.07.2017
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.

Lipiec, plecień - bo przeplata... nie, nic nie przeplata. Sezon ogórkowy, brak tytułów z segmentu "triple-A", a więc tych największych. W tym miesiącu dominują mniejsze, lecz wcale nie takie złe, gry - Pyre, Serial Cleaner czy też Black The Fall!

Wreszcie nadszedł! Tak oczekiwany, sezon ogórkowy, co możecie zobaczyć to po liście poniżej – z całym szacunkiem dla tych produkcji, oczywiście! Niemniej jednak nie oszukujmy się, że to od wieków tytuły z największymi budżetami zawsze przyciągają uwagę graczy, a skoro w niniejszym zestawieniu takowych zabrakło, rezultat jest dość prosty do przewidzenia.

Black The Fall (PC, Xbox One, PlayStation 4)11 lipca

Black The Fall to projekt skromnego rumuńskiego studia Sand Sailor, który pierwotnie miał być dwuwymiarową platformówką w czarno-białej stylistyce. Ostatecznie tytuł pod swoje skrzydła wziął japoński koncern Square Enix i dzięki temu już w połowie lipca będziemy mogli cieszyć się wydaniem naprawdę niebanalnego produktu.

Black The Fall bowiem skupia się na ciemnej karcie rumuńskiej historii, jaką bez wątpienia był komunistyczny reżim, montowany z sukcesem od zakończenia II wojny światowej. Wcielamy się w postać uciśnionego aparatem represji człowieka, który postanawia wydostać się z fabryki, w której pracuje. Na jego drodze stają - naturalnie - wszelkie zastępy władzy państwowej, jednak bohater ma na podorędziu urządzenie zwane „designatorem”, pozwalające wydawać polecenia innym robotnikom, maszynom, a nawet przyjaznym stworzeniom.

Całość oparta jest na schemacie skradanki. Protagonista nie ma szans na zwycięstwo w bezpośrednim starciu, cały czas musi ukrywać się w cieniu. Charakterystyczna jest również warstwa wizualna, która prezentuje przede wszystkim 3 barwy i ich odcienie – czarny, biały i czerwony.

Minecraft: Story Mode - Season 2 (PC, Xbox One, PlayStation 4, mobilne)11 lipca

Studio Telltale Games nie zwalnia tempa i po udanym Minecraft: Story Mode, który swój finał miał we wrześniu zeszłego roku, już szykuje pełnoprawną kontynuację przygód Jessego i Zakonu Kamienia. Na połowę lipca zaplanowano debiut pierwszego odcinka Minecraft: Story Mode - Season 2, a w nim nowe przygody, kolejni kompani, powrót starych znajomych i ciągłe kłopoty.

Jesse i jego współtowarzysze z Zakonu Kamienia, targani chronicznym brakiem czasu na nowe przygody, popadają w zapomnienie i rozpadają się. Dziwnym zbiegiem okoliczności, główny bohater znajduje pradawną rękawicę, która przystaje do jego skóry i wyprawia najdziwniejsze rzeczy. Drużyna znów się jednoczy przeciw powstałemu problemowi.

Mechanika Story Mode to ten sam, sprawdzony schemat od Telltale. Na pierwszym planie stoi poznawanie fabuły, dialogi oraz wybory moralne. Na drugim rozgrywka, poruszanie się po wpół-otwartych lokacjach, a także sekwencje zręcznościowe.

Sprawdź także:

Fortnite

Premiera: 25 lipca 2017
PC, PS3, XBOX 360, PS4, XBOX ONE

Fortnite to kolejna produkcja studia Epic Games, czyli twórców takich klasyków jak Unreal Tournament czy Gears of War. Projekt to pierwsza gra w historii, korzystająca z ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?