Divinity II: Ego Draconis (PC)

ObserwujMam (224)Gram (166)Ukończone (65)Kupię (26)

Poradnik do Divinity II: Ego Draconis (PC)


Raaistlin @ 21:52 02.11.2009
Wojciech "Raaistlin" OnyśkówZadanie: Pogoń za smokiem
Musisz odnaleźć trzy osoby, które widziały smoka, a następnie złożyć raport swojej przełożonej, znajdującej się w koszarach. Pierwszą osobę odnajdziesz zaraz po wejściu do wioski – Elizabeth przechadza się niedaleko murów. Kolejną osobą jest wieśniak Ollie, siedzący przed karczmą. Ostatnią osobą jest ksiądz, znajdziesz go obok kościoła. Po rozmowach udaj się do Rhode w koszarach, by odebrać nagrodę.

Zadanie: Uspokoić ducha
Rhode każe Ci się zmierzyć z duchem, zamieszkującym kaplicę pod kościołem. Udaj się tam i zniszcz zjawę. Po drodze napotkasz szkielety na 4 poziomie – bez odpowiedniego zasobu doświadczenia bądź mikstur leczących nie zajdziesz za daleko. Po pokonaniu ducha splądruj skrzynie. Otrzymasz także miecz, lecz nie nacieszysz się nim długo. Po wyjściu z kaplicy zostanie on zabrany przez Rhode.

Zadanie: Do bandyckiej siedziby
Louis każe Ci zdobyć zaufanie więzionego rzezimieszka. Udaj się do starej kaplicy (2 na mapie), gdzie znajdziesz przejście do podziemi. Dostań się do koszarów. Porozmawiaj z Martisem i wyprowadź go na powierzchnię otworem prowadzącym na farmę. Podczas końcowej rozmowy powiedz, że chcesz się przyłączyć do bandytów – tym samym możesz w późniejszym czasie ich odwiedzić, jak również wsypać obóz u Louisa. Decyzja należy do Ciebie.


Zadanie: Dzika Banda
Grupa najemników nie za bardzo wie, jak zachowywać się w obecności pań. Idź do karczmy i naucz ich kilku dobrych manier. Po wszystkim ukarze ich Louis, a Ty odbierzesz nagrodę u karczmarza. Ciekawostka – Louis wyśle ich z misją zabicia trolla. Przemierzając krainę w późniejszym czasie będziesz świadkiem ich klęski z wielką bestią.Zadanie: Polowanie na serca
Richard zapłaci Ci za każde goblinie serce, które mu przyniesiesz. Po zaopatrzeniu wojownika w kilka krwistych kawałków, możesz zapytać się o poważniejszą misję – patrz Uczta lub Głód.

Zadanie: Uczta lub Głód
Richard chce, abyś odzyskał zboże przechowywane na farmie(3). Udaj się tam i zabij strażników, po czym opowiedz o wszystkim Myszy(4). Wróć do Richarda po nagrodę.

Zadanie: Na ratunek boczkowi
Folo, farmer w wiosce poprosi Cię o uratowanie 3 świń, zabranych na farmę Jacksona(3). Będzie to możliwe po wykonaniu zadania Uczta lub Głód. Po wszystkim wróć do farmera po nagrodę.Zadanie: Dostawa prywatna
Dana na farmie Jacksona(3) poprosi Cię, abyś dostarczył list miłosny do kowala zamieszkującego miasto. Po dostarczeniu przesyłki kowal obniży swoje ceny.

Zadanie: Zostawiony na lodzie
Idąc drogą prowadzącą z wioski, natkniesz się na uwięzionego strażnika na wieży obserwacyjnej. Pomóż mu, rozprawiając się z goblinami. Poprosi Cię o znalezienie tchórza. Odnajdziesz go na ambonie w koszarach. Po krótkiej rozmowie z Peavey’em, wtrącisz go do lochu i odbierzesz zasłużoną nagrodę.

Zadanie: Uciekinier
W karczmie na pierwszym piętrze stoi przestraszony Dawid. Jeśli użyjesz na nim umiejętności czytania w umyśle, dowiesz się, iż jest dezerterem. Możesz go zastraszyć, że powiesz o wszystkim Richardowi bądź siedzieć cicho – jak zawsze, decyzja należy do Ciebie.

Zadanie: Za funt mięsa
Locke jest zły, gdyż zapłacił pewnemu strażnikowi za królika, a wcale go nie dostał. Odwiedź oszusta, znajdziesz go na murach miasta. Na miejscu okaże się, iż Locke coś kręci. Zdecyduj, czy trzymasz z krętaczem, czy opowiesz się za strażnikiem. Ten drugi wyjawi Ci hasło związane z wozem Locke’a, jednak misja zostanie zakończona porażką. Zdecydowanie się na stronę kupca pozwoli Ci zakończyć misję sukcesem, jednak nie dostaniesz się do specjalnej skrytki. Wóz znajduje się obok rzeki, a w środku znajdziesz kilka ciekawych przedmiotów.

Zadanie: Łup Lovisa
Zadanie dostaniesz od księdza Romona. Jednak będziesz w stanie je wykonać dopiero po pewnym czasie, gdy dotrzesz do twierdzy Lovisa. Jak znaleźć przedmiot, dowiesz się, czytając opis misji Poszukiwanie Lovisa. Zdobyty przedmiot oddaj kapłanowi i wybierz swoją nagrodę.

Zadanie: Na łowy
Hjalmar – obserwatora otoczonego goblinami znajdziesz tutaj(5). Po walce podnieś jego maskę i zanieś do koszarów w celu otrzymania nagrody.
Hallorn – bandytę znajdziesz w jaskini, do której wejście znajdziesz chociażby tutaj(13). Jest on łatwym przeciwnikiem (8 poziom), dodatkowo występuje bez obstawy.Yup’ik: Szamana wraz z goblinią obstawą znajdziesz tutaj(15)
Żmija: Przywódca bandziorów i jego wesoła ekipa obozuje tutaj(16)
Jagon: Szef obozowiska bandytów rezyduje w Świątyni Zagłady. Jak go zabić, dowiesz się czytając opis zadania Świątynia Zagłady.
Po zabiciu całej piątki, Kapitan Rodney da Ci specjalną zbroję, która na tym poziomie gry jest jedną z najlepszych Tobie dostępnych. Warto zatem pouganiać się za złoczyńcami.


poprzedni rozdziałnastępny rozdział
Screeny i filmy z Divinity II: Ego Draconis (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosDaerdin   @   11:44, 05.01.2013
@Allucard1986: napisałeś raz i naprawdę wystarczy. Nie wolno pisać dwóch postów pod rząd, tym bardziej w taki sposób, w jaki Ty to robisz.
0 kudosAllucard1986   @   02:25, 07.01.2013
Mam problem z posągami do komnat Keary,proszę o pomoc.
0 kudosMicMus123456789   @   09:46, 07.01.2013
Tu na MG jest poradnik do gry Dumny Ostatni screen pod podanym adresem pomoże Ci.
0 kudosAllucard1986   @   16:58, 17.01.2013
Uratowałem od egzekucji Ygerne po wszystkim jest dalszy ciąg gry gdzie można znaleźc opis do dalszy zadań bo mam problem z ich wykonaniem po prostu stoję z miejscu.Pomocy
0 kudosMicMus123456789   @   17:00, 17.01.2013
Po jej uwolnieniu powinien być filmik i napisy końcowe jeśli masz dodatek to on chyba automatycznie się ładuje.
0 kudosAllucard1986   @   17:59, 17.01.2013
Filmik był i to strasznie długi.Na płycie mam Divinity 2 Ego Draconis + Divinity 2 Flames of Vengeance i tam nie wiem co zrobic.Jest gdzieś opis do tego?
0 kudosMicMus123456789   @   18:03, 17.01.2013
Teraz nie wiem czy mówimy o podstawce czy dodatku Dumny Jeśli idzie o podstawkę to po uwolnieniu jej i zabiciu wszystkich załączyć się powinien filmik, a po nim chyba napisy końcowe i potem automatycznie dodatek powinien się włączyć. Jeśli tak się nie dzieje to widocznie gra się zbugowała.
0 kudosAllucard1986   @   18:24, 17.01.2013
Mówimy o dodatku bo gra poszła zgodnie z fabułą.Tylko teraz opisu nie mogę znaleźc.
0 kudosMicMus123456789   @   18:57, 17.01.2013
Dobra ja trochę źle przeczytałem xD Jeśli masz problem z zadaniem czy coś to na MG jest gierunkowskaz tam zadajesz jaki masz problem Dumny Jest też inna opcja dużo osób miało problem z dodatkiem i jest tam sporo opisanych zadań, ale jakiego takiego poradnika nie ma przynajmniej na MG z tego co wiem.
0 kudosGeraltPoznaniak   @   19:56, 19.12.2013
Po co są amulety wschodu, zachodu i południa? Zakładam że chodzi o coś z zigZaksem i 3 posągami koło niego, ale nie wiem jak je włożyć. Pomoc chętnie przyjmę.
0 kudosMicMus123456789   @   20:10, 19.12.2013
Jeśli dobrze pamiętam to mając te amulety udajemy się do Zigzaka, który to albo nam daję zagadkę czy po prostu mówi o amuletach. Albo od razy grzebiemy przy posągach. Nagrodą będzie chyba exp, jakaś broń i punkt czy dwa umiejętności.
0 kudoskapiziom11   @   18:36, 30.12.2013
tobie chyba chodzi o kryształy do posągów?
0 kudosszymek003   @   14:47, 25.01.2014
Ja mam dwa pytania:
1. Znalazłem amulet wschodu i zachodu w jaskini goblinów w złamanej dolinie, ale nie mogę znaleźć amuletu południa, proszę o pomoc.
2. Jak jestem na wyspie strażnika i czytam jednemu z kandydatów w myślach, to pojawia się zadanie "Umysł...", ale nie ma opisu i nie wiem o co w nim chodzi.
0 kudosolek.sy   @   19:04, 07.06.2017
Chciałem się zapytać, bo na wyspie strażnika znalazłem truciznę z tojadu... jest ona umieszczona w przedmiotach fabularnych, one się zawsze do czegoś przydają, a ja nie wiem do czego Smutny proszę o pomoc! Uśmiech
0 kudosolek.sy   @   19:09, 07.06.2017
Cytat: szymek003
Ja mam dwa pytania:
1. Znalazłem amulet wschodu i zachodu w jaskini goblinów w złamanej dolinie, ale nie mogę znaleźć amuletu południa, proszę o pomoc.
2. Jak jestem na wyspie strażnika i czytam jednemu z kandydatów w myślach, to pojawia się zadanie "Umysł...", ale nie ma opisu i nie wiem o co w nim chodzi.

Jeśli chodzi o amulety to niestety tez nie mogę znaleźć ostatniego, ale podejrzewam, że trzeba bardzo zwracać uwagę na miejsce, w którym się znajdujesz (dokładnie się przyjrzyj) a wyspa strażnika to zadanie "umysł" ma ci pomóż w dokonaniu wyboru (chyba) Uśmiech
Dodaj Odpowiedź