Divinity II: Ego Draconis (PC)

ObserwujMam (224)Gram (166)Ukończone (65)Kupię (26)

Poradnik do Divinity II: Ego Draconis (PC)


Raaistlin @ 21:52 02.11.2009
Wojciech "Raaistlin" OnyśkówZadanie: Pośmiertne ożywienie
Zadanie zleca nekromanta Naberiusz, zamieszkujący twierdzę na północy (1). Musisz odnaleźć potwory, które zbiegły po nieudanym eksperymencie. Warto wykonać to zadanie, gdyż Naberiusz w nagrodę stworzy sługę, który będzie dla nas walczył. Nieposłuszne bestie znajdziesz w kopalni (8). Nie powinieneś mieć problemu z ich eksterminacją. W razie czego upewnij się, iż dysponujesz 2-3 buteleczkami życia. Jeden z Chowańców zostawi czaszkę, którą musisz dostarczyć nekromancie.Tajemniczy skarb: Wróżka zamieszkująca teren nieopodal kopalni(8) przepowiedziała, iż podążając za białym zwierzem, znajdziesz skarb. Królika znajdziesz niedaleko(9), staraj się za nim podążać. Zaprowadzi Cię on do skrzyni znajdującej się obok wodospadu.Zadanie: Poszukiwania Lovisa
Po dotarciu do kamiennego kręgu(6) spotkasz Talanę, która stoczyła walkę z Twoją przełożoną. Po krótkiej rozmowie i cut-scence dowiadujesz się, iż z łowcy stałeś się ofiarą, przemieniając się w Smoczego Rycerza. Musisz odnaleźć Lovisa, zamieszkującego swoją wieżę(7).Do twierdzy najłatwiej dostać się górną stroną(górny screen), a następnie ominąć bramę, skacząc po bocznym gzymsie(dolny screen). Uwaga: w środku jest dość dużo szkieletów, upewnij się, iż masz spory zapas eliksirów życia.Po rozprawieniu się z grupą Kościejów wejdź wyżej, wykorzystując do tego drabinę.Dotrzesz do kamiennych posągów, na których znajdują się przełączniki. Dotykaj ich w kolejności przedstawionej poniżej.Po otworzeniu bramy podążaj ścieżką ku górze, aż dotrzesz do szczytu wieży. W środku splądruj co się da, a następnie pociągnij za dźwignię znajdującą się w palącym pomieszczeniu. Na środku komnaty znajdziesz kamień jasnowidzenia, potrzebny do ukończenia misji Łup Lovisa. Wyjdź z pomieszczenia i wróć do rozwidlenia dróg, tym razem kierując się w dół. Zejdź po drabinie, przed sobą zobaczysz drzwi prowadzące do Lorda Lovisa. Uważaj jednak na grupę szkieletów czających się w pobliżu. Wejdź do środka.Skieruj się na prawo, znajdziesz tam zwłoki mężczyzny, a wśród nich zwój. Skorzystaj ze zwoju, aby ujawnić dźwignię windy. Zjedź na dół i uaktywnij księgę. Będziesz musiał odpowiedzieć na pytania. Prawidłowe odpowiedzi to 3,1,1,3,2. W końcu porozmawiasz z Lordem i wybierzesz swoją nagrodę.

Zadanie: Poszukiwania czerwonej rudy
Draevan (10) może ulepszyć Twoją broń, jednak potrzebuje zapasów rudy. Tą znajdziesz w kopalni(8).

Zadanie: W dziurze
Pewien nieszczęśnik wpadł w dziurę przygotowaną przez trolla(16). Musisz znaleźć linę i pomóc mu się wydostać. Linę można zakupić u kupca Lamotte’a, handlującego niedaleko wioskowego klasztoru. Wróć do Rothmana i wyciągnij go za pomocą liny. Po chwili rozmowy ukaże się troll, którego musisz ubić. Po udanej walce myśliwy odda Ci swój łuk i wyruszy do miasta.

Zadanie: Brak słów
George Gremory ma problem z odczytaniem starożytnego języka. Znajduje się on niedaleko (16). Porozmawiaj z ZykZagsem(17) – da Ci on słownik, dzięki któremu archeolog bez problemu odtworzy inskrypcje. Jak się później okazuje, ruiny były niegdyś ołtarzem przywołania, a Ty musisz stoczyć walkę z demonem. Nie jest to łatwy przeciwnik, upewnij się, iż posiadasz miksturki. Nagrodą za trud jest jeden z trzech przedmiotów zaliczających się do legendarnych.

Zadanie: Rozbój w biały dzień
Przechadzając się drogą (11) natkniesz się na grupę bandytów, atakujących kupców. Możesz opowiedzieć się po stronie jednych, jak i drugich. W przypadku wybrania bandytów, będziesz mógł odwiedzić ich obóz(14) i porozmawiać z Ragnarem, odbierając tym samym nagrodę (zakładając, że do tej pory nie wsypałeś położenia obozu Louisowi). Jeżeli opowiesz się za kupcami, spotkaj ich w późniejszym czasie w karczmie.

Zadanie: Wielki łowczy
Robin znajdujący się na pierwszym piętrze karczmy, przechwala się, iż jest największym wojownikiem, zdobywając trofeum wielkiego dzika. Musisz go przebić, ubijając jakąś imponującą bestię. Demon przyzwany w kręgu (12) w sam raz się do tego nadaje.

Zadanie: Świątynia zagłady
Niezależnie od obranej ścieżki, przejście przez świątynię zagłady wygląda podobnie i sprowadza się do ukatrupienia Jagona. Stąpając po tym gruncie, musisz być bardzo ostrożny, gdyż wszędzie czekają na Ciebie śmiercionośne pułapki. Cała filozofia polega na trzymaniu się rozmazanej krwi – podążaj tylko ścieżką przez nią wytyczoną.Do najłatwiejszego rozprawienia się z wrogami posłuży Ci łuk –nawet jeśli nie specjalizujesz się w walce nim, ewentualnie zaklęcia , jeśli rozwijasz magiczną stronę swojego alter-ego. Pamiętaj, iż nie możesz zbaczać ze ścieżki wytyczonej przez krew. Po dotarciu do Jagona wystarczy lekko go zranić, by ten uciekł w popłochu. Przejdź do następnej komnaty, rozpraw się ze szkieletami i skorzystaj z drabiny. Na górze czeka na Ciebie Jagon, który znów ucieknie. Wskocz do rzeki i brnij ku górze. Uważaj na gorące skały, bliski kontakt z pewnością nie jest wskazany. Po dotarciu do mostu, wskocz na niego i udaj się w górę, w celu ostatecznej rozprawy z Jagonem.Walka nie stanowi większego problemu. Jak najszybciej dostań się do przeciwnika, tak aby ten nie mógł strzelać z łuku. Jeśli szybko się sprawisz, Jagon nie zdąży nawet wzmocnić się za pomocą czarów. Po śmierci pozbieraj łupy i udaj się do portalu, który emanuje zieloną łuną.


poprzedni rozdziałnastępny rozdział
Screeny i filmy z Divinity II: Ego Draconis (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosDaerdin   @   11:44, 05.01.2013
@Allucard1986: napisałeś raz i naprawdę wystarczy. Nie wolno pisać dwóch postów pod rząd, tym bardziej w taki sposób, w jaki Ty to robisz.
0 kudosAllucard1986   @   02:25, 07.01.2013
Mam problem z posągami do komnat Keary,proszę o pomoc.
0 kudosMicMus123456789   @   09:46, 07.01.2013
Tu na MG jest poradnik do gry Dumny Ostatni screen pod podanym adresem pomoże Ci.
0 kudosAllucard1986   @   16:58, 17.01.2013
Uratowałem od egzekucji Ygerne po wszystkim jest dalszy ciąg gry gdzie można znaleźc opis do dalszy zadań bo mam problem z ich wykonaniem po prostu stoję z miejscu.Pomocy
0 kudosMicMus123456789   @   17:00, 17.01.2013
Po jej uwolnieniu powinien być filmik i napisy końcowe jeśli masz dodatek to on chyba automatycznie się ładuje.
0 kudosAllucard1986   @   17:59, 17.01.2013
Filmik był i to strasznie długi.Na płycie mam Divinity 2 Ego Draconis + Divinity 2 Flames of Vengeance i tam nie wiem co zrobic.Jest gdzieś opis do tego?
0 kudosMicMus123456789   @   18:03, 17.01.2013
Teraz nie wiem czy mówimy o podstawce czy dodatku Dumny Jeśli idzie o podstawkę to po uwolnieniu jej i zabiciu wszystkich załączyć się powinien filmik, a po nim chyba napisy końcowe i potem automatycznie dodatek powinien się włączyć. Jeśli tak się nie dzieje to widocznie gra się zbugowała.
0 kudosAllucard1986   @   18:24, 17.01.2013
Mówimy o dodatku bo gra poszła zgodnie z fabułą.Tylko teraz opisu nie mogę znaleźc.
0 kudosMicMus123456789   @   18:57, 17.01.2013
Dobra ja trochę źle przeczytałem xD Jeśli masz problem z zadaniem czy coś to na MG jest gierunkowskaz tam zadajesz jaki masz problem Dumny Jest też inna opcja dużo osób miało problem z dodatkiem i jest tam sporo opisanych zadań, ale jakiego takiego poradnika nie ma przynajmniej na MG z tego co wiem.
0 kudosGeraltPoznaniak   @   19:56, 19.12.2013
Po co są amulety wschodu, zachodu i południa? Zakładam że chodzi o coś z zigZaksem i 3 posągami koło niego, ale nie wiem jak je włożyć. Pomoc chętnie przyjmę.
0 kudosMicMus123456789   @   20:10, 19.12.2013
Jeśli dobrze pamiętam to mając te amulety udajemy się do Zigzaka, który to albo nam daję zagadkę czy po prostu mówi o amuletach. Albo od razy grzebiemy przy posągach. Nagrodą będzie chyba exp, jakaś broń i punkt czy dwa umiejętności.
0 kudoskapiziom11   @   18:36, 30.12.2013
tobie chyba chodzi o kryształy do posągów?
0 kudosszymek003   @   14:47, 25.01.2014
Ja mam dwa pytania:
1. Znalazłem amulet wschodu i zachodu w jaskini goblinów w złamanej dolinie, ale nie mogę znaleźć amuletu południa, proszę o pomoc.
2. Jak jestem na wyspie strażnika i czytam jednemu z kandydatów w myślach, to pojawia się zadanie "Umysł...", ale nie ma opisu i nie wiem o co w nim chodzi.
0 kudosolek.sy   @   19:04, 07.06.2017
Chciałem się zapytać, bo na wyspie strażnika znalazłem truciznę z tojadu... jest ona umieszczona w przedmiotach fabularnych, one się zawsze do czegoś przydają, a ja nie wiem do czego Smutny proszę o pomoc! Uśmiech
0 kudosolek.sy   @   19:09, 07.06.2017
Cytat: szymek003
Ja mam dwa pytania:
1. Znalazłem amulet wschodu i zachodu w jaskini goblinów w złamanej dolinie, ale nie mogę znaleźć amuletu południa, proszę o pomoc.
2. Jak jestem na wyspie strażnika i czytam jednemu z kandydatów w myślach, to pojawia się zadanie "Umysł...", ale nie ma opisu i nie wiem o co w nim chodzi.

Jeśli chodzi o amulety to niestety tez nie mogę znaleźć ostatniego, ale podejrzewam, że trzeba bardzo zwracać uwagę na miejsce, w którym się znajdujesz (dokładnie się przyjrzyj) a wyspa strażnika to zadanie "umysł" ma ci pomóż w dokonaniu wyboru (chyba) Uśmiech
Dodaj Odpowiedź