Divinity II: Ego Draconis (PC)

ObserwujMam (215)Gram (162)Ukończone (63)Kupię (26)

Poradnik do Divinity II: Ego Draconis (PC)


Raaistlin @ 21:52 02.11.2009
Wojciech "Raaistlin" Onyśków



Zadanie: Pośmiertne ożywienie
Zadanie zleca nekromanta Naberiusz, zamieszkujący twierdzę na północy (1). Musisz odnaleźć potwory, które zbiegły po nieudanym eksperymencie. Warto wykonać to zadanie, gdyż Naberiusz w nagrodę stworzy sługę, który będzie dla nas walczył. Nieposłuszne bestie znajdziesz w kopalni (8). Nie powinieneś mieć problemu z ich eksterminacją. W razie czego upewnij się, iż dysponujesz 2-3 buteleczkami życia. Jeden z Chowańców zostawi czaszkę, którą musisz dostarczyć nekromancie.



Tajemniczy skarb: Wróżka zamieszkująca teren nieopodal kopalni(8) przepowiedziała, iż podążając za białym zwierzem, znajdziesz skarb. Królika znajdziesz niedaleko(9), staraj się za nim podążać. Zaprowadzi Cię on do skrzyni znajdującej się obok wodospadu.



Zadanie: Poszukiwania Lovisa
Po dotarciu do kamiennego kręgu(6) spotkasz Talanę, która stoczyła walkę z Twoją przełożoną. Po krótkiej rozmowie i cut-scence dowiadujesz się, iż z łowcy stałeś się ofiarą, przemieniając się w Smoczego Rycerza. Musisz odnaleźć Lovisa, zamieszkującego swoją wieżę(7).



Do twierdzy najłatwiej dostać się górną stroną(górny screen), a następnie ominąć bramę, skacząc po bocznym gzymsie(dolny screen). Uwaga: w środku jest dość dużo szkieletów, upewnij się, iż masz spory zapas eliksirów życia.



Po rozprawieniu się z grupą Kościejów wejdź wyżej, wykorzystując do tego drabinę.



Dotrzesz do kamiennych posągów, na których znajdują się przełączniki. Dotykaj ich w kolejności przedstawionej poniżej.



Po otworzeniu bramy podążaj ścieżką ku górze, aż dotrzesz do szczytu wieży. W środku splądruj co się da, a następnie pociągnij za dźwignię znajdującą się w palącym pomieszczeniu. Na środku komnaty znajdziesz kamień jasnowidzenia, potrzebny do ukończenia misji Łup Lovisa. Wyjdź z pomieszczenia i wróć do rozwidlenia dróg, tym razem kierując się w dół. Zejdź po drabinie, przed sobą zobaczysz drzwi prowadzące do Lorda Lovisa. Uważaj jednak na grupę szkieletów czających się w pobliżu. Wejdź do środka.



Skieruj się na prawo, znajdziesz tam zwłoki mężczyzny, a wśród nich zwój. Skorzystaj ze zwoju, aby ujawnić dźwignię windy. Zjedź na dół i uaktywnij księgę. Będziesz musiał odpowiedzieć na pytania. Prawidłowe odpowiedzi to 3,1,1,3,2. W końcu porozmawiasz z Lordem i wybierzesz swoją nagrodę.

Zadanie: Poszukiwania czerwonej rudy
Draevan (10) może ulepszyć Twoją broń, jednak potrzebuje zapasów rudy. Tą znajdziesz w kopalni(8).

Zadanie: W dziurze
Pewien nieszczęśnik wpadł w dziurę przygotowaną przez trolla(16). Musisz znaleźć linę i pomóc mu się wydostać. Linę można zakupić u kupca Lamotte’a, handlującego niedaleko wioskowego klasztoru. Wróć do Rothmana i wyciągnij go za pomocą liny. Po chwili rozmowy ukaże się troll, którego musisz ubić. Po udanej walce myśliwy odda Ci swój łuk i wyruszy do miasta.

Zadanie: Brak słów
George Gremory ma problem z odczytaniem starożytnego języka. Znajduje się on niedaleko (16). Porozmawiaj z ZykZagsem(17) – da Ci on słownik, dzięki któremu archeolog bez problemu odtworzy inskrypcje. Jak się później okazuje, ruiny były niegdyś ołtarzem przywołania, a Ty musisz stoczyć walkę z demonem. Nie jest to łatwy przeciwnik, upewnij się, iż posiadasz miksturki. Nagrodą za trud jest jeden z trzech przedmiotów zaliczających się do legendarnych.

Zadanie: Rozbój w biały dzień
Przechadzając się drogą (11) natkniesz się na grupę bandytów, atakujących kupców. Możesz opowiedzieć się po stronie jednych, jak i drugich. W przypadku wybrania bandytów, będziesz mógł odwiedzić ich obóz(14) i porozmawiać z Ragnarem, odbierając tym samym nagrodę (zakładając, że do tej pory nie wsypałeś położenia obozu Louisowi). Jeżeli opowiesz się za kupcami, spotkaj ich w późniejszym czasie w karczmie.

Zadanie: Wielki łowczy
Robin znajdujący się na pierwszym piętrze karczmy, przechwala się, iż jest największym wojownikiem, zdobywając trofeum wielkiego dzika. Musisz go przebić, ubijając jakąś imponującą bestię. Demon przyzwany w kręgu (12) w sam raz się do tego nadaje.

Zadanie: Świątynia zagłady
Niezależnie od obranej ścieżki, przejście przez świątynię zagłady wygląda podobnie i sprowadza się do ukatrupienia Jagona. Stąpając po tym gruncie, musisz być bardzo ostrożny, gdyż wszędzie czekają na Ciebie śmiercionośne pułapki. Cała filozofia polega na trzymaniu się rozmazanej krwi – podążaj tylko ścieżką przez nią wytyczoną.



Do najłatwiejszego rozprawienia się z wrogami posłuży Ci łuk –nawet jeśli nie specjalizujesz się w walce nim, ewentualnie zaklęcia , jeśli rozwijasz magiczną stronę swojego alter-ego. Pamiętaj, iż nie możesz zbaczać ze ścieżki wytyczonej przez krew. Po dotarciu do Jagona wystarczy lekko go zranić, by ten uciekł w popłochu. Przejdź do następnej komnaty, rozpraw się ze szkieletami i skorzystaj z drabiny. Na górze czeka na Ciebie Jagon, który znów ucieknie. Wskocz do rzeki i brnij ku górze. Uważaj na gorące skały, bliski kontakt z pewnością nie jest wskazany. Po dotarciu do mostu, wskocz na niego i udaj się w górę, w celu ostatecznej rozprawy z Jagonem.



Walka nie stanowi większego problemu. Jak najszybciej dostań się do przeciwnika, tak aby ten nie mógł strzelać z łuku. Jeśli szybko się sprawisz, Jagon nie zdąży nawet wzmocnić się za pomocą czarów. Po śmierci pozbieraj łupy i udaj się do portalu, który emanuje zieloną łuną.


poprzedni rozdziałnastępny rozdział
Screeny i filmy z Divinity II: Ego Draconis (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   10:26, 05.01.2013
Pierwszy jest niedaleko wielkiego posągu rycerza, patrząc od rycerza na klifie po lewej stronie będzie. Drugi jest w jednej z jaskiń, chochliki czy gobliny go zamkneły. Dwaj pozostali jeśli dobrze pamiętam nieżyją. Jednego znajdziesz przy portalu między miastem, a wysokim dworem. A czwarty jest chyba w gnieździe na klifie po lewej strony mapy w okolicy drzewa z innego questa.
0 kudosDaerdin   @   11:44, 05.01.2013
@Allucard1986: napisałeś raz i naprawdę wystarczy. Nie wolno pisać dwóch postów pod rząd, tym bardziej w taki sposób, w jaki Ty to robisz.
0 kudosAllucard1986   @   02:25, 07.01.2013
Mam problem z posągami do komnat Keary,proszę o pomoc.
0 kudosMicMus123456789   @   09:46, 07.01.2013
Tu na MG jest poradnik do gry Dumny Ostatni screen pod podanym adresem pomoże Ci.
0 kudosAllucard1986   @   16:58, 17.01.2013
Uratowałem od egzekucji Ygerne po wszystkim jest dalszy ciąg gry gdzie można znaleźc opis do dalszy zadań bo mam problem z ich wykonaniem po prostu stoję z miejscu.Pomocy
0 kudosMicMus123456789   @   17:00, 17.01.2013
Po jej uwolnieniu powinien być filmik i napisy końcowe jeśli masz dodatek to on chyba automatycznie się ładuje.
0 kudosAllucard1986   @   17:59, 17.01.2013
Filmik był i to strasznie długi.Na płycie mam Divinity 2 Ego Draconis + Divinity 2 Flames of Vengeance i tam nie wiem co zrobic.Jest gdzieś opis do tego?
0 kudosMicMus123456789   @   18:03, 17.01.2013
Teraz nie wiem czy mówimy o podstawce czy dodatku Dumny Jeśli idzie o podstawkę to po uwolnieniu jej i zabiciu wszystkich załączyć się powinien filmik, a po nim chyba napisy końcowe i potem automatycznie dodatek powinien się włączyć. Jeśli tak się nie dzieje to widocznie gra się zbugowała.
0 kudosAllucard1986   @   18:24, 17.01.2013
Mówimy o dodatku bo gra poszła zgodnie z fabułą.Tylko teraz opisu nie mogę znaleźc.
0 kudosMicMus123456789   @   18:57, 17.01.2013
Dobra ja trochę źle przeczytałem xD Jeśli masz problem z zadaniem czy coś to na MG jest gierunkowskaz tam zadajesz jaki masz problem Dumny Jest też inna opcja dużo osób miało problem z dodatkiem i jest tam sporo opisanych zadań, ale jakiego takiego poradnika nie ma przynajmniej na MG z tego co wiem.
0 kudosGeraltPoznaniak   @   19:56, 19.12.2013
Po co są amulety wschodu, zachodu i południa? Zakładam że chodzi o coś z zigZaksem i 3 posągami koło niego, ale nie wiem jak je włożyć. Pomoc chętnie przyjmę.
0 kudosMicMus123456789   @   20:10, 19.12.2013
Jeśli dobrze pamiętam to mając te amulety udajemy się do Zigzaka, który to albo nam daję zagadkę czy po prostu mówi o amuletach. Albo od razy grzebiemy przy posągach. Nagrodą będzie chyba exp, jakaś broń i punkt czy dwa umiejętności.
0 kudoskapiziom11   @   18:36, 30.12.2013
tobie chyba chodzi o kryształy do posągów?
0 kudosszymek003   @   14:47, 25.01.2014
Ja mam dwa pytania:
1. Znalazłem amulet wschodu i zachodu w jaskini goblinów w złamanej dolinie, ale nie mogę znaleźć amuletu południa, proszę o pomoc.
2. Jak jestem na wyspie strażnika i czytam jednemu z kandydatów w myślach, to pojawia się zadanie "Umysł...", ale nie ma opisu i nie wiem o co w nim chodzi.
Dodaj Odpowiedź