MiniGRY
Gorące Informacje:
Turniej HEX: Shards of Fate - podsumowanie rozgrywek sierpniowych!

wyszukiwanie zaawansowane
Publicystyka
Multimedia
Społeczność
Poradniki
Rankingi
Moje MG
// // // // //

Poradnik do Divinity II: Ego Draconis PC (Divinity 2: Ego Draconis PC)


Poradnik do Divinity 2: Ego Draconis (PC)

       (strona: 2)
autor recenzji:   Wojciech "Raaistlin" Onyśków   @   21:52, 02.11.2009


Zadanie: Pośmiertne ożywienie
Zadanie zleca nekromanta Naberiusz, zamieszkujący twierdzę na północy (1). Musisz odnaleźć potwory, które zbiegły po nieudanym eksperymencie. Warto wykonać to zadanie, gdyż Naberiusz w nagrodę stworzy sługę, który będzie dla nas walczył. Nieposłuszne bestie znajdziesz w kopalni (8). Nie powinieneś mieć problemu z ich eksterminacją. W razie czego upewnij się, iż dysponujesz 2-3 buteleczkami życia. Jeden z Chowańców zostawi czaszkę, którą musisz dostarczyć nekromancie.Tajemniczy skarb: Wróżka zamieszkująca teren nieopodal kopalni(8) przepowiedziała, iż podążając za białym zwierzem, znajdziesz skarb. Królika znajdziesz niedaleko(9), staraj się za nim podążać. Zaprowadzi Cię on do skrzyni znajdującej się obok wodospadu.Zadanie: Poszukiwania Lovisa
Po dotarciu do kamiennego kręgu(6) spotkasz Talanę, która stoczyła walkę z Twoją przełożoną. Po krótkiej rozmowie i cut-scence dowiadujesz się, iż z łowcy stałeś się ofiarą, przemieniając się w Smoczego Rycerza. Musisz odnaleźć Lovisa, zamieszkującego swoją wieżę(7).Do twierdzy najłatwiej dostać się górną stroną(górny screen), a następnie ominąć bramę, skacząc po bocznym gzymsie(dolny screen). Uwaga: w środku jest dość dużo szkieletów, upewnij się, iż masz spory zapas eliksirów życia.Po rozprawieniu się z grupą Kościejów wejdź wyżej, wykorzystując do tego drabinę.Dotrzesz do kamiennych posągów, na których znajdują się przełączniki. Dotykaj ich w kolejności przedstawionej poniżej.Po otworzeniu bramy podążaj ścieżką ku górze, aż dotrzesz do szczytu wieży. W środku splądruj co się da, a następnie pociągnij za dźwignię znajdującą się w palącym pomieszczeniu. Na środku komnaty znajdziesz kamień jasnowidzenia, potrzebny do ukończenia misji Łup Lovisa. Wyjdź z pomieszczenia i wróć do rozwidlenia dróg, tym razem kierując się w dół. Zejdź po drabinie, przed sobą zobaczysz drzwi prowadzące do Lorda Lovisa. Uważaj jednak na grupę szkieletów czających się w pobliżu. Wejdź do środka.Skieruj się na prawo, znajdziesz tam zwłoki mężczyzny, a wśród nich zwój. Skorzystaj ze zwoju, aby ujawnić dźwignię windy. Zjedź na dół i uaktywnij księgę. Będziesz musiał odpowiedzieć na pytania. Prawidłowe odpowiedzi to 3,1,1,3,2. W końcu porozmawiasz z Lordem i wybierzesz swoją nagrodę.

Zadanie: Poszukiwania czerwonej rudy
Draevan (10) może ulepszyć Twoją broń, jednak potrzebuje zapasów rudy. Tą znajdziesz w kopalni(8).

Zadanie: W dziurze
Pewien nieszczęśnik wpadł w dziurę przygotowaną przez trolla(16). Musisz znaleźć linę i pomóc mu się wydostać. Linę można zakupić u kupca Lamotte’a, handlującego niedaleko wioskowego klasztoru. Wróć do Rothmana i wyciągnij go za pomocą liny. Po chwili rozmowy ukaże się troll, którego musisz ubić. Po udanej walce myśliwy odda Ci swój łuk i wyruszy do miasta.

Zadanie: Brak słów
George Gremory ma problem z odczytaniem starożytnego języka. Znajduje się on niedaleko (16). Porozmawiaj z ZykZagsem(17) – da Ci on słownik, dzięki któremu archeolog bez problemu odtworzy inskrypcje. Jak się później okazuje, ruiny były niegdyś ołtarzem przywołania, a Ty musisz stoczyć walkę z demonem. Nie jest to łatwy przeciwnik, upewnij się, iż posiadasz miksturki. Nagrodą za trud jest jeden z trzech przedmiotów zaliczających się do legendarnych.

Zadanie: Rozbój w biały dzień
Przechadzając się drogą (11) natkniesz się na grupę bandytów, atakujących kupców. Możesz opowiedzieć się po stronie jednych, jak i drugich. W przypadku wybrania bandytów, będziesz mógł odwiedzić ich obóz(14) i porozmawiać z Ragnarem, odbierając tym samym nagrodę (zakładając, że do tej pory nie wsypałeś położenia obozu Louisowi). Jeżeli opowiesz się za kupcami, spotkaj ich w późniejszym czasie w karczmie.

Zadanie: Wielki łowczy
Robin znajdujący się na pierwszym piętrze karczmy, przechwala się, iż jest największym wojownikiem, zdobywając trofeum wielkiego dzika. Musisz go przebić, ubijając jakąś imponującą bestię. Demon przyzwany w kręgu (12) w sam raz się do tego nadaje.

Zadanie: Świątynia zagłady
Niezależnie od obranej ścieżki, przejście przez świątynię zagłady wygląda podobnie i sprowadza się do ukatrupienia Jagona. Stąpając po tym gruncie, musisz być bardzo ostrożny, gdyż wszędzie czekają na Ciebie śmiercionośne pułapki. Cała filozofia polega na trzymaniu się rozmazanej krwi – podążaj tylko ścieżką przez nią wytyczoną.Do najłatwiejszego rozprawienia się z wrogami posłuży Ci łuk –nawet jeśli nie specjalizujesz się w walce nim, ewentualnie zaklęcia , jeśli rozwijasz magiczną stronę swojego alter-ego. Pamiętaj, iż nie możesz zbaczać ze ścieżki wytyczonej przez krew. Po dotarciu do Jagona wystarczy lekko go zranić, by ten uciekł w popłochu. Przejdź do następnej komnaty, rozpraw się ze szkieletami i skorzystaj z drabiny. Na górze czeka na Ciebie Jagon, który znów ucieknie. Wskocz do rzeki i brnij ku górze. Uważaj na gorące skały, bliski kontakt z pewnością nie jest wskazany. Po dotarciu do mostu, wskocz na niego i udaj się w górę, w celu ostatecznej rozprawy z Jagonem.Walka nie stanowi większego problemu. Jak najszybciej dostań się do przeciwnika, tak aby ten nie mógł strzelać z łuku. Jeśli szybko się sprawisz, Jagon nie zdąży nawet wzmocnić się za pomocą czarów. Po śmierci pozbieraj łupy i udaj się do portalu, który emanuje zieloną łuną.Rozdziały poradnika
1). Wstęp (1 - 1)
2). Dalekoblask (2 - 2)
3). Złamana Dolina (3 - 4)
4). Świątynia Maxosa (5 - 5)
5). Wyspa Strażnika (6 - 7)
6). Wieża Bitewna (8 - 8)
7). Fiordy Orobaskie (9 - 12)
Komentarze do poradnika (15 najnowszych):

Dodał: MicMus123456789      @ 10:26, 05.01.2013

Pierwszy jest niedaleko wielkiego posągu rycerza, patrząc od rycerza na klifie po lewej stronie będzie. Drugi jest w jednej z jaskiń, chochliki czy gobliny go zamkneły. Dwaj pozostali jeśli dobrze pamiętam nieżyją. Jednego znajdziesz przy portalu między miastem, a wysokim dworem. A czwarty jest chyba w gnieździe na klifie po lewej strony mapy w okolicy drzewa z innego questa.

Dodał: Allucard1986      @ 10:57, 05.01.2013

Wielkie dzięki!!!!

Dodał: Daerdin      @ 11:44, 05.01.2013

@Allucard1986: napisałeś raz i naprawdę wystarczy. Nie wolno pisać dwóch postów pod rząd, tym bardziej w taki sposób, w jaki Ty to robisz.

Dodał: Allucard1986      @ 02:25, 07.01.2013

Mam problem z posągami do komnat Keary,proszę o pomoc.

Dodał: MicMus123456789      @ 09:46, 07.01.2013

Tu na MG jest poradnik do gry Dumny Ostatni screen pod podanym adresem pomoże Ci.

Dodał: Allucard1986      @ 16:58, 17.01.2013

Uratowałem od egzekucji Ygerne po wszystkim jest dalszy ciąg gry gdzie można znaleźc opis do dalszy zadań bo mam problem z ich wykonaniem po prostu stoję z miejscu.Pomocy

Dodał: MicMus123456789      @ 17:00, 17.01.2013

Po jej uwolnieniu powinien być filmik i napisy końcowe jeśli masz dodatek to on chyba automatycznie się ładuje.

Dodał: Allucard1986      @ 17:59, 17.01.2013

Filmik był i to strasznie długi.Na płycie mam Divinity 2 Ego Draconis + Divinity 2 Flames of Vengeance i tam nie wiem co zrobic.Jest gdzieś opis do tego?

Dodał: MicMus123456789      @ 18:03, 17.01.2013

Teraz nie wiem czy mówimy o podstawce czy dodatku Dumny Jeśli idzie o podstawkę to po uwolnieniu jej i zabiciu wszystkich załączyć się powinien filmik, a po nim chyba napisy końcowe i potem automatycznie dodatek powinien się włączyć. Jeśli tak się nie dzieje to widocznie gra się zbugowała.

Dodał: Allucard1986      @ 18:24, 17.01.2013

Mówimy o dodatku bo gra poszła zgodnie z fabułą.Tylko teraz opisu nie mogę znaleźc.

Dodał: MicMus123456789      @ 18:57, 17.01.2013

Dobra ja trochę źle przeczytałem xD Jeśli masz problem z zadaniem czy coś to na MG jest gierunkowskaz tam zadajesz jaki masz problem Dumny Jest też inna opcja dużo osób miało problem z dodatkiem i jest tam sporo opisanych zadań, ale jakiego takiego poradnika nie ma przynajmniej na MG z tego co wiem.

Dodał: GeraltPoznaniak      @ 19:56, 19.12.2013

Po co są amulety wschodu, zachodu i południa? Zakładam że chodzi o coś z zigZaksem i 3 posągami koło niego, ale nie wiem jak je włożyć. Pomoc chętnie przyjmę.

Dodał: MicMus123456789      @ 20:10, 19.12.2013

Jeśli dobrze pamiętam to mając te amulety udajemy się do Zigzaka, który to albo nam daję zagadkę czy po prostu mówi o amuletach. Albo od razy grzebiemy przy posągach. Nagrodą będzie chyba exp, jakaś broń i punkt czy dwa umiejętności.

Dodał: kapiziom11      @ 18:36, 30.12.2013

tobie chyba chodzi o kryształy do posągów?

Dodał: szymek003      @ 14:47, 25.01.2014

Ja mam dwa pytania:
1. Znalazłem amulet wschodu i zachodu w jaskini goblinów w złamanej dolinie, ale nie mogę znaleźć amuletu południa, proszę o pomoc.
2. Jak jestem na wyspie strażnika i czytam jednemu z kandydatów w myślach, to pojawia się zadanie "Umysł...", ale nie ma opisu i nie wiem o co w nim chodzi.


 Dodaj Komentarz:

UWAGA: Aby komentować materiały na MiastoGier.pl trzeba być zalogowanym. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się korzystając z formularza na górze strony. Jeśli chcesz zarejestrować nowe konto,
uczynisz to w tym miejscu.


© 2004-2015 MiastoGier.pl   »   O nas   |   Disclaimer   |   Reklama   |   Nabór do Redakcji   |   Regulamin
ISSN: 1898-7109     Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015
UWAGA: W ramach portalu stosujemy pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce cookies.