Sinking Island (PC)

ObserwujMam (59)Gram (8)Ukończone (12)Kupię (1)

Poradnik do Sinking Island (PC)


Ogidogi @ 23:12 04.03.2008
Jerzy "Ogidogi" Kościelny
Komputery oraz gry interesują mnie od wielu lat. Nie mam konkretnych upodobań co do gatunków gier, jednak są tytuły których nie jestem w stanie strawić.

W grze musimy odpowiedzieć na 13 pytań. Poradnik ten będzie miał charakter ciągły, w momencie gdy uda nam się zebrać odpowiedni materiał dowodowy, opiszę dokładnie czym się posłużyć, aby odpowiedzieć na aktualnie zadane pytanie. Mam nadzieję, że niski poziom skomplikowania gry pozwoli wam z łatwością posuwać śledztwo na przód. Poradnik ten ma wam pomóc w postawieniu przysłowiowej kropki nad i, ponieważ niektórzy z was mogą w danym momencie utknąć. Jeżeli w poradniku powiem, abyś poszedł do jakieś postaci i porozmawiał z nią, nie mam na myśli jakiejś konkretnej lokacji, ponieważ występujące w grze osoby, zmieniają miejsca pobytu. Aby ich szybko zlokalizować, wystarczy skorzystać z PDA. W grze jest kilka momentów w których trzeba wykonać pewne czynności w dokładnie takiej kolejności, w jakiej zostaną przeze mnie opisane. Zastrzegam również, iż numery oświadczeń użytych w rozwiązywaniu konkretnych pytań, mogą się różnić od waszych, dlatego też podaje ich całkowitą treść. Uruchamiam więc tryb przygodowy i rozpoczynamy nasze śledztwo...


Dzień 1: Piątek, 9 Czerwca.


Po obejrzeniu niezwykle ciekawego i wprowadzającego nas intra, pora na pierwsze działania. Podejdź do zwłok i zrób im zdjęcie. Jako, że jesteś specem od tego typu spraw, od razu zauważysz, że nie do końca wygląda to na wypadek. Musisz porozmawiać ze stojącym obok Hubertem de Nolent. Wypytaj go o wszystko - kluczowe jest pytanie o przypadkowość śmierci. Wejdź do PDA - zakładam, że wiesz jak to zrobić- i wysłuchaj co oferuje to niezwykle przydatne urządzenie. Pora odpowiedzieć na pierwsze pytanie.

Czy śmierć Waltera Jonesa byłą przypadkowa?

W PDA wykorzystaj dowody:
- Oświadczenie Huberta de Nolent nr 3 , które brzmi " Nolent wyjaśnia, że żadna przyczyna naturalna nie mogła spowodować śmierci W.Jonesa".
- Zdjęcie okaleczonej twarzy W.Jonesa.

Tym oto sposobem poznaliśmy odpowiedź na pierwsze pytanie. Po telefonie do szefa, wyjdź po drabinie na górę. Po krótkiej rozmowie z adwokatem, otrzymasz od niego listę wszystkich ludzi obecnych na wyspie oraz klucz do swojego pokoju. Kiedy mężczyzna odejdzie, zauważysz ciekawe ślady odciśnięte na piasku. Zrób im zdjęcia i zabierz leżące po prawej stronie korale.Zejdź na półkę, na której stoi wózek inwalidzki naszej ofiary. Przyjrzyj się mu dokładnie.Zrób zdjęcie śladom krwi na skałach, obejrzyj miejsce po wyrwanym joysticku i podnieś z ziemi fragment łańcuszka. Zapamiętaj to miejsce, ponieważ będziesz tu musiał wrócić zdjąć odciski palców. Idź w kierunku wieży, przy czym w drugiej lokacji skręć w lewo.Dotrzesz w ten sposób do skał. Na jednej z nich leży kawałek tkaniny, zabierz go i ponownie kieruj się w stronę wieży. Przy bramie oświetlonej dwoma latarniami, przyjrzyj się śladom odciśniętym na piasku.Zrób im zdjęcie i dalej brnij w stronę budynku. Staniesz się świadkiem rozmowy dwóch osób. Porozmawiaj z nimi na temat wszystkich możliwych aspektów, zdobywając przy okazji zdjęcia ich butów oraz dłoni Soni. Kiedy to załatwisz, ponownie ruszaj w stronę wieży, tak jak uciekająca przed Tobą dziewczyna. Ponieważ zachowuje się dziwnie, idź za nią tak długo, aż dotrzesz do chatki nad wodą. Na miejscu zrób zdjęcia odcisków stóp w piasku, znajdujących się zaraz koło schodów.Następnie porozmawiaj z Kolio i Bainą na wszystkie możliwe tematy, zdobywając przy tym zdjęcia ich butów i rąk. Zrób też zdjęcie piramidy widocznej w tle, po czym wejdź do chatki. Ze skrzyni po lewej zabierz list od W.Jones'a, natomiast z tej po prawej wyjmij brylant i naszyjnik.

poprzedni rozdziałnastępny rozdział
Screeny i filmy z Sinking Island (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?