Grand Theft Auto V (Xbox 360) - okladka

Grand Theft Auto V (Xbox 360)

17 września 2013
17 września 2013
Akcja / Przygodowa
- napisy

Opis Grand Theft Auto V (Xbox 360)
Lucas-AT @ 14:22 25.10.2011
Łukasz "Lucas-AT" Matłoka
To ja

Grand Theft Auto V to kolejna część słynnej gangsterskiej sagi spod szyldu Rockstar Games. Produkcja ponownie wrzuca gracza do gigantycznej, tętniącej życiem metropolii i oferuje mu pokaźną swobodę działań. Tytuł jest przygodową grą akcji, z kamerą ulokowaną z perspektywy trzeciej osoby.

Tym razem powracamy do Los Santos, wirtualnej adaptacji Los Angeles, umieszczonej we fikcyjnym stanie San Andreas. Nie brakuje przy tym terenów poza miastem - gór, lasów, łąk, jezior, farm, mniejszych miasteczek, a nawet środowiska w głębinach oceanu. Całość charakteryzuje ogromne przywiązanie do szczegółów - ujrzeć możemy charakterystyczne dla Miasta Aniołów budowle, dzielnicę Hollywood, słoneczne plaże, zatłoczone centrum miasta, wysokie biurowce czy brudne slumsy.

Rozgrywka, podobnie jak u poprzedników, składa się z szeregu misji, tworzących nieliniową oś fabularną. Do naszych zadań należą kradzieże samochodów, szczegółwo zaplanowane napady na bank, strzelaniny, ucieczki przed policją, rabunki, morderstwa, czyli typowa brudna robota, przewidziana tylko dla prawdziwego bandziora.

GTA V zrywa z pospolitą koncepcją jednego bohatera, która przyświecała studiu Rockstar od dawien dawna. Gracz wciela się w trzech kryminalistów, pomiędzy którymi może się przełączać w dowolnym momencie. Każdy z nich posiada własną historię, własne cele i towarzystwo, w którym się obraca. W pewnym momencie losy całej trójki zaczynają się jednak przeplatać.

Michael to gangster, który w przeszłości napadał na banki, ale przyjeżdża do Los Santos, by zerwać z przeszłością i zacząć nowy rozdział. W wyniku włączenia go do programu ochrony świadków, zmienił swoje życie i wykorzystał fundusz, który przekazała mu policja. Coś w nim jednak pęka i postanawia wrócić na stare śmieci. Trevor to psychopata, brutalny sadysta i narkoman, którego nie ograniczają żadne zasady. Żyje tylko dzięki adrenalinie i dobrej zabawie. Franklin natomiast to młody, czarnoskóry cwaniaczek, pracujący dla armeńskiego potentata samochodowego, ściągając długi z osób, które nie są w stanie wypłacić określonej sumy na czas. Jego mottem jest oszustwo, dzięki któremu ma zamiar zbić fortunę.

Grand Theft Auto V zawiera również tryb rozgrywek wieloosobowych - GTA Online.

Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian, Materdea,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Grand Theft Auto V (Xbox 360)
0 kudossebogothic   @   10:20, 12.09.2013
Pojawiło się kilka urywków z gameplayów z GTA V. W filmikach mogą pojawić się spojlery

GTA V #1
GTA V # 2
0 kudosDuchLuk   @   23:37, 15.09.2013
Akurat ten śnieg ma się chyba pojawić tylko na samym początku gry przed przyjazdem do SA.
0 kudosDaerdin   @   18:01, 16.09.2013
Tak czy inaczej, fajne urozmaicenie Uśmiech Śniegu w GTA jeszcze chyba nie było ;)
0 kudosIgI123   @   19:20, 16.09.2013
Cytat: Daerdin
Śniegu w GTA jeszcze chyba nie było ;)
Podczas jeden misji w San Andreas CJ musiał lecieć do Liberty City, a tam akurat sypało. Ale to raczej niewiele.
0 kudosDuchLuk   @   14:15, 17.09.2013
Zakup zrealizowany w małym lokalnym sklepiku.
Wracam za trzy godziny z pracy i będę grau w grę Uśmiech
0 kudoshubert5002   @   21:00, 27.10.2013
Cytat: IgI123
Cytat: Daerdin
Śniegu w GTA jeszcze chyba nie było ;)

No nie wiele ale żeby dodali mozliwość podróży do LC po za misją :3
0 kudosbat2008kam   @   23:33, 25.03.2014
Splot różnych wydarzeń sprawił, że GTA V nabyłem dopiero dziś. W chwili pisania tego posta mam zainstalowaną połowę gry i już na obecnym etapie instalacji jestem na nią napalony, jak Arab na kurs pilotażu. Od premiery minęło już trochę czasu, ale jestem szczęśliwy, że nie natknąłem się na żadne spoilery fabularne - teraz nic nie stoi na przeszkodzie, by napawać się geniuszem Rockstara na spokojnie, z dala od hype'u, którego tak bardzo nie lubię.

Mam szczerą nadzieję, że "piątka" przebije nawet to, co nam zaserwowano w Red Dead Redemption. Jednocześnie mam też nadzieję, że nowe GTA sprawi, że na nowo pokocham gry video, bo ostatnio autentyczną radość i satysfakcję z grania czułem chyba przy Mass Effect 3, które de facto przeszedłem jakieś 2 lata temu.

Ale ten czas leci... Pamiętam, jak będąc w podstawówce zagrywałem się w GTA III i Vice City ;) A teraz jestem na studiach i wciąż marnuję czas w ten sam sposób ;)
0 kudosblaaakonto   @   11:16, 02.07.2014
mi tam sie podoba porzadna gra i tyle 9.5/10
0 kudosPavlo_25   @   15:39, 19.05.2015
10/10 ale jedno mnie wnerwia że praktycznie po ukończeniu 100% gry ma się na każdym bohaterze po 18mln dolarów i nadal nie można mieć np. swojego gangu z którym robiło by się napady Szczęśliwy