Resident Evil Zero HD (Xbox 360) - okladka

Resident Evil Zero HD (Xbox 360)

Akcja

Opis Resident Evil Zero HD (Xbox 360)
Redakcja MiastoGier.pl @ 13:22 26.05.2015

Śr. długość gry: nie podano

W 2002 roku firma Capcom wydała grę Resident Evil Zero na konsolę GameCube. Resident Evil Zero HD to jej ulepszona wersja przeznaczona na PlayStation 4, Xboksa One, PlayStation 3, Xboksa 360 oraz komputery PC. Tytuł oferuje usprawnioną oprawę graficzną i inne nowinki.

Resident Evil 0 to prequel całej serii. Zgodnie z powyższym, mamy tutaj do czynienia z kampanią przedstawiającą przygodę przed wszystkimi wydarzeniami znanymi z pecetowych oraz konsolowych odsłon jednej z najpopularniejszych sag gatunku survival horror.

Wcielić możemy się w jednego z dwóch bohaterów. Są to: Rebecca Chambers (Resident Evil) oraz Billy Coen (nowy heros, przyszły pogromca zombiaków). Fabuła z początku przedstawia losy drużyny Bravo, której zadaniem było dotarcie do Raccoon City i zbadanie paranormalnego podejrzanego zagrożenia. Jak się okazuje, misja już na wstępie zostaje zakończona fiaskiem, dwójka wyżej wspomnianych, która przeżyła, trafia do pociągu przepełnionego zmutowanymi pokrakami. Przemierzając kolejne wagony i przedziały dowiadujemy się nowych faktów istotnych dla ogólnej fabuły (informacje dot. korporacji Umbrella oraz wirusa będącego źródłem wszystkich plugawych tworów).

W Resident Evil 0 obejmujemy kontrolę nad wybranym bohaterem, lecz ten drugi stale nam towarzyszy. Możemy się między nimi dowolnie przełączać, aby jak najlepiej wykorzystać ich najmocniejsze strony oraz wspomagać w trudniejszych dla danej persony czynnościach. Wspólnikowi możemy wydawać także proste rozkazy, aby pomyślnie rozwiązywać proste zagadki, także obecne w Resident Evil 0, a przede wszystkim eksterminować kolejne pokłady nieprzyjaźnie nastawionych mutantów.

Screeny z Resident Evil Zero HD (Xbox 360)

Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?