Grand Theft Auto: Chinatown Wars (PSP) - okladka

Grand Theft Auto: Chinatown Wars (PSP)

05 października 2009
30 października 2009
Akcja / Strzelanka

Opis Grand Theft Auto: Chinatown Wars (PSP)
[R]ay @ 00:52 19.08.2009

Grand Theft Auto: Chinatown Wars to pierwsza część jednej z najpopularniejszych marek na świecie, która zmierza na przenośną konsolę Nintendo DS. Gracz, obejmując kontrolę nad protegowanym, porusza się po mieście przy pomocy touchscreena - tego jeszcze nie było.

Chinatown Wars przenosi świeżo upieczonych kryminalistów do Liberty City, znanego z poprzednich części serii. To jednak nie oznacza, iż każdy będzie tutaj znał co drugi zakamarek, a wręcz przeciwnie: zmieniony został nieco układ ulic oraz "klimat" każdej z dzielnicy. Jeśli chodzi o te ostatnie, dla użytkownika najważniejszą rolę będzie miała oczywiście Chinatown.

Bohater zwie się Huang Lee. Jest nieco zdesperowany po utracie ojca oraz pewnej pamiątki, a jako, że pochodzi on z Kraju Kwitnącej Wiśni i jest potomkiem samurajskich wojowników - honor jest dlań najważniejszy. Oto okazja to ujrzenia prawdziwego oblicza Triady, w świecie, z którym najbardziej jest kojarzona: przemocy, wyzysku i pieniędzy.

Grand Theft Auto: Chinatown Wars charakteryzuje się niezwykle dojrzałą i świetnie opowiedzianą historią. Postaci i ich problemy zostały zarysowane kapitalnie, czuć motywację i chęć działania w zlecanych nam zadaniach.

Produkt nie jest jednak klonem poprzednich odsłon GTA. Wprowadziła własne, świetne pomysły, których nie ujrzeliśmy wcześniej. Na pierwszy plan na pewno wybija się handel narkotykami, oraz świetnie zrealizowane etapy z ucieczką przed policją - teraz nie trzeba szukać gwiazdek i tym podobnych. Wystarczy po prostu zepchnąć radiowóz na przeszkodę, a kłopoty nas ominą.

Całość, mimo tego że sprawia wrażenie gier z ery dwuwymiarowych GTA, najbardziej przypomina GTA IV. Jest niezwykle rozbudowana, zróżnicowana i wciąga jak mało co!

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera treści związane z narkotykami
Screeny z Grand Theft Auto: Chinatown Wars (PSP)
0 kudosPietek=)   @   18:20, 28.08.2009
Widok z góry jak w klasyku GTA 2 Szczęśliwy Dumny
0 kudostorpedo00   @   07:59, 04.11.2009
Moim zdaniem ta gra jest super. Zdecydowanie lepsza niż VCS czy LCS. Wprowadza w klimat dawnych lat. Najfajniejsze w grze sa minigierki typu np. okradanie samochodu
0 kudoseddy4000   @   18:02, 26.12.2009
Widok z góry nie jest super pomysłem ale minigry są super.Fabuła jest bardzo ciekawa. Moja ocena gry 8/10.
0 kudosReventon   @   19:44, 14.03.2010
KODY (znalezione na uk stronie):

Extra armor
While playing the game, press L(2), R, X(2), Circle(2), R.

Extra health and armor
While playing the game, press L(2), R, Circle(2), X(2), R. Note: Enabling this code while in a vehicle will also repair all of its damage.

Weapon tier 1
While playing the game, press R, Up, X, Down, Left, R, X, Right to unlock the minigun, nightstick, Desert Eagle pistol, stubby assault rifle, mini SMG, stubby shotgun, and grenades.

Weapon tier 2
While playing the game, press R, Up, Circle, Down, Left, R, Circle, Right to unlock the mini flamethrower, taser, dual Desert Eagle pistols, assault rifle, SMG, double barrel shotgun, and Molotov cocktails.

Weapon tier 3
While playing the game, press R, Up, Square, Down, Left, R, Square, Right to unlock the big flamethrower, chainsaw, revolver, assault rifle, SMG, double barrel shotgun, and proximity mines.

Weapon tier 4
While playing the game, press R, Up, Triangle, Down, Left, R, Triangle, Right to unlock the rocket launcher, stubby assault rifle, baseball bat, Desert Eagle pistol, mini SMG, stubby shotgun, and flashbang grenades.

Explosive Desert Eagle ammunition
While playing the game, press L, R, Triangle, Square, Circle, X, Up, Down. Repeat the code to disable its effect.

Increase wanted level
While playing the game, press L(2), R, Square(2), Triangle(2), R.

Decrease wanted level
While playing the game, press R, Triangle(2), Square(2), R, L(2). Note: This code only decreases the wanted level by one star and must be repeated until it is completely removed.

Sunny weather
While playing the game, press Up, Down, Left, Right, Circle, X, L, R.

Very sunny weather
While playing the game, press Up, Down, Left, Right, X, Triangle, L, R.

Cloudy weather
While playing the game, press Up, Down, Left, Right, Triangle, Square, L, R.

Rainy weather
While playing the game, press Up, Down, Left, Right, Square, Circle, L, R.

Thunderstorm weather
While playing the game, press Up, Down, Left, Right, Circle, Triangle, R, L.

Hurricane weather
While playing the game, press Up, Down, Left, Right, X, Square, R, L.

Foggy weather
While playing the game, press Up, Down, Left, Right, Square, X, R, L.

PZDR
0 kudosstalstal12   @   16:06, 02.02.2011
grałem u kolegi i powiem że to nawet fajna część z seri gta
0 kudosPietek=)   @   14:21, 12.08.2013