Silent Hill: Downpour (PS3) - okladka

Silent Hill: Downpour (PS3)

13 marca 2012
19 marca 2012
Akcja / Przygodowa

Opis Silent Hill: Downpour (PS3)
szewczu @ 13:31 17.06.2010
Sławomir "szewczu" Szewczyk
Concept Artist & Matte Painting

Silent Hill: Downpour to kolejna gra z serii Silent Hill - przygodowych survival-horrorów. Produkcja powstała w czeskim studiu Vatra Games z myślą o konsolach PlayStation 3 i Xbox 360.

Historia przedstawiona w grze rozpoczyna się w momencie, gdy autokar przewożący więźniów przewraca się. Skazany na dożywocie Murphy Pendleton - cudem uchodzi z życiem, po czym zostaje uwięziony w "Cichym Miasteczku". Zaraz po wypadku ucieka do lasu, a za nim podążą policjantka Anne Cunningham. Razem docierają do wcześniej nie oglądanej części miasta Silent Hill.

Silent Hill: Downpour, podobnie jak poprzednicy, nastawione jest w głównej mierze na eksplorację, walkę z napotkanymi stworami oraz rozwiązywanie zagadek. Deweloper postanowił powrócić do korzeni oferując ciągle zmieniającą się, statyczną kamerę, tylko jedną broń jednocześnie oraz gęsty klimat. Produkcja zawiera też pewne elementy sandboxu, gracz nie jest bowiem cały czas prowadzony za rękę. Zamiast tego, kolejnych fragmentów układanki musi szukać samodzielnie.

Silent Hill: Downpour działa na zaawansowanym silniku graficznym, a w rezultacie oprawa jest w pełni trójwymiarowa, pełna detali oraz efektów specjalnych.

Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z Silent Hill: Downpour (PS3)
0 kudosDomestos   @   21:03, 28.12.2010
Silent Hill to najlepszy survival horror w jaki grałem, a ta część będzie kolejną mroczną przygodą w miasteczku.
0 kudosbat2008kam   @   21:58, 28.03.2011
Z tym hurraoptymizmem to bym się wstrzymał. Grę robi niedoświadczone, czeskie studio - już samo to napawa obawą. Dodając do tego statystyki z ostatnich lat (SH bardzo podupadł, a całkiem niezły Shattered Memories przeszedł bez echa), można być pewnym klapy. Ale kto wie, może gra okaże się miłą niespodzianką i dorówna samemu Alanowi Wake'owi?
Chciałbym, żeby tak było. Najlepsza seria horrorów w historii, która opowieścią przebija pseudo-zombiaste Residenty Evile.

Liczę na horror w stylu wydanej ostatnio Amnesi - horrory na zasadzie Dead Space'a już mi się dawno przejadły.
0 kudosfebra1976   @   00:48, 10.04.2011
Ja jednak trochę bym się "powzdrygał" myślę że nie spartolą roboty, czesi tylko śmiesznie mówią. Dadzą rady i tego będę się trzymał, tak trzymał, noo trzymał się...
0 kudoskowalov205   @   10:53, 05.04.2012
Cytat: bat2008kam
Czy ja wiem dla mnie Homecoming było w porządku i bardzo mnie wciągneła ta część,jeżeli Downpour nie bedzie gorsza niż to polecam w ciemno
0 kudosKeiko   @   14:32, 20.05.2012
Cytat: kowalov205
Cytat: bat2008kam

Homecoming
Dobra gra, zły Silent Hill
0 kudoslajza100   @   14:04, 18.07.2012
Kupie jak tylko stanieje ,nigdy sie nie zawiodlem na tej serji ,ale lepiej troche poczekac .
0 kudosJackyX   @   08:06, 21.08.2012
Jak dla mnie już staniała, 119 zł to mozliwa cena. Kupiłem i w weekend zaczynam. Też żadna z gier serii SH nigdy mnie nie zawiodła, myślę że z Downpour będzie podobnie Uśmiech