Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory (PS2) - okladka

Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory (PS2)

01 kwietnia 2005
22 kwietnia 2005
Akcja
Angielski

Opis Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory (PS2)

Splinter Cell: Chaos Theory to trzecia odsłona słynnego cyklu skradanek od Ubi, nad którymi to pieczę sprawuje pisarz Tom Clancy. Ponownie przyjdzie nam się wcielić w agenta Sama Fishera, najlepszego i najpewniejszego członka organizacji szpiegowskiej Third Echelon.

Fabuła została osadzona w 2008 roku na Dalekim Wschodzie.
W Japonii powstała specjalna organizacja informacyjna, która swym zasięgiem obejmuje znaczną część świata, częstokroć wprowadzając populację ludzką w błąd. Szef owej organizacji wykorzystuje swą pozycję do dezinformowania Korei oraz Japonii, w wyniku czego oba państwa wchodzą na wojenną ścieżkę. Do konfliktu wkraczają także Stany Zjednoczone, lecz niestety ich obecność tylko pogorsza sytuację - nieufna Korea Północna jest gotowa do użycia bomby atomowej przeciwko mocarstwu. Rząd USA może liczyć na pomoc tylko jednego człowieka...

Gra doczekała się całego szeregu usprawnień w porównaniu do poprzedników. Przede wszystkim znacznie poprawiono oprawę graficzną i animację, co sprawia, że w ruchu gra wygląda niemal fotorealistycznie.

Także oprawa dźwiękowa jest na wysokim poziomie. Dubbing oraz muzyka brzmią bardzo przekonująco oraz wpływają na klimat gry. Usprawnieniom poddano także AI, co sprawiło, że gra stała się jeszcze bardziej wymagająca, zaś duża nieliniowość sprawia, że jest sens, by przejść grę więcej, niż jeden raz.

Gra posiada także tryb co-op.

Wkład w encyklopedię mieli:   bat2008kam, Materdea,
Screeny z Tom Clancy's Splinter Cell: Chaos Theory (PS2)
0 kudosrobsonxxl89   @   14:34, 03.08.2009
Gra od razu przypadła mi do gustu naprawdę polecam
0 kudosmichu2705   @   09:43, 24.11.2009
gra byla swietna choc dla mnie to nie najlepsza czesc
0 kudoswojtekff   @   20:06, 05.12.2009
Fajna skradanka Splinter Cell:Chaos Theory to najlepsza część SC.
Chodzimy Samem Fisherem

Fajnie że jest już CONVICTION
0 kudosSisiek00   @   17:25, 26.08.2011
gar jest super fajna grafika
a w ogóle taaaka sceneria że serce mi mocniej wali.(polecam)
0 kudosmichu32   @   12:21, 22.01.2012
najlepsza część serii gier ''Splinter Cell'' grafika 9.5/10 dżwięk 8.5/10 a cała fabuła 11/10 GORĄCO POLECAM
0 kudosfischerowiec   @   10:10, 24.07.2012
Gra ta jest najlepsza z najlepszych,zresztą tak jak cała seria "Splinter Cell". Tylko szkoda że producenci odbiegają już od prawdziwego SC w dalszych częściach,ale SC6 ma już nieco bardziej zbliżyć się do klasyki czyli SC1,2 i 3 Uśmiech
0 kudosguy_fawkes   @   10:14, 24.07.2012
UP: Wierzysz w to, skoro wprowadzają mark & execute w pełnym ruchu, a pokazanym gameplayu było więcej wybuchów i wystrzelonych pocisków, niż w całym Chaos Theory? Ja nie bardzo. To będzie kolejne Conviction.
0 kudosfischerowiec   @   10:34, 24.07.2012
Cytat: guy_fawkes

Może masz rację ale trochę na ten temat informacji poszukałem i mogę powiedzieć że powoli,powoli gra powraca do klasyki:
1.Jest nowy wydział do zwalczania terrorystów"Czwarty Wydział" którym rządzi Fischer.
2.Masz na sobie kombinezon taktyczny jak w pierwszych 3 częściach.
3.Morze trochę przypomina to "Conviction" ale myślę że Ubisoft wziął się do roboty po tych krytykujących komentarzach co do pozostałych 3 części! Ludzie bardziej kochali Sama Fischera w roli tajnego agenta a nie chodzącego mordercy!

Ale to tylko moje zdanię a do czasu premiery gra może uledz jeszcze znacznej zmianie!! Szczęśliwy
0 kudosguy_fawkes   @   10:44, 24.07.2012
1. I jednocześnie nie ma już Michaela Ironside'a, ikony serii, który nadał tej postaci charakter.
2. Ten kombinezon niczego nie zmienia, jeśli chodzi tylko o nieskrępowaną akcję. Stwarza tylko pozory prawdziwej skradanki, jakimi były stare Splintery. Zresztą, zajrzyj do co-opa. Są tam kombinezony i co z tego? To nadal strzelanka na hardzie, a nie skradanka.
3. Poprawka - FANI bardziej kochali Sama Fishera w roli tajnego agenta, a nie chodzącego mordercy. Conviction sprzedało się nieźle i widać było, że Ubi próbuje zainteresować serią masowego, zorientowanego na rozwałkę gracza, godząc w resztę. Blacklist też takie będzie, wystarczy tylko pochylić się nad udostępnionymi materiałami. Akcja jest bardzo dynamiczna, Sam nawet nie sprawdza, w jaki sposób poruszają się wartownicy, zaś na najnowszym nowym-starym zwiastunie każda postać jest tak przedstawiana, jakby nikt nie wiedział, kto to w ogóle jest.
Nawet nie wiesz jakbym chciał, żebyś miał rację ze swoim optymizmem, ale ja patrzę na to z punktu widzenia realisty - dziś masowy gracz nie chce długo siedzieć w kącie i planować akcji w szczegółach, a nieustannie pruć do przodu, bez względu na to, co myślą o tym hardkorowcy i fani serii. I tę opinię podziela wielu miłośników starych Splinterów.