Ojciec Chrzestny (PS2) - okladka

24 marca 2006
Akcja
- napisy

Opis Ojciec Chrzestny (PS2)

Witaj w rodzinie Corleone. Po okresie mało znaczących zleceń i drobnych kradzieży, wreszcie zostałeś przyjęty do najbardziej znanej organizacji przestępczej w Ameryce. Teraz Twoim zadaniem będzie wykonywanie rozkazów rodziny, zdobywanie szacunku i wspinanie się po kolejnych szczeblach przestępczej kariery. Najwyższy czas, by przejąć Nowy Jork. Jeśli wszystko umiejętnie rozegrasz, być może zostaniesz kolejnym, najbardziej wpływowym Donem.

Historia o rodzinie, szacunku i lojalności opisana w książce Ojciec Chrzestny autorstwa Mario Puzo, a następnie zobrazowana w filmie wyprodukowanym przez wytwórnię Paramount Pictures, stanowią inspirację dla twórców gry. Dołączysz do rodziny Corleone, by zebrać należny jej szacunek, zdobywając lojalność i siejąc grozę. Musisz umiejętnie pokierować swoją karierą, aby ostatecznie zyskać miano Dona Nowego Jorku w latach 1945-1955. Dzięki grze The Godfather™ ruszysz do akcji typowej dla jednego z kultowych dzieł kinematografii. Stworzysz własną postać i poprowadzisz ją w ten sposób, aby z indywidualisty przemienić się w budzącego grozę i zazdrość Dona.

Grę cechuje nieliniowa rozgrywka, łącząca w niesamowity sposób akcję z przygodą. The Godfather będzie oferować niezliczoną ilość sposobów na rozwiązywanie problemów mafijnej rodziny za pomocą brutalnych aktów przemocy, umiejętnej dyplomacji lub przebiegłej mieszanki obu. Wykonując zabójstwa na zlecenie, napadając na banki, stosując taktykę strzelania z samochodu i wymuszając swoje racje, gracze przeniosą się do niesamowitego świata Ojca Chrzestnego, w którym zastraszenia i negocjacje są drogą na sam szczyt. W tej grze należy umiejętnie wykorzystywać wpływy, lojalność i strach, aby zdobyć należny szacunek poprzez interakcję z postaciami zamieszkującymi świat gry. Decyzje podejmowane przez gracza będą mieć trwałe konsekwencje, dokładnie tak, jak to miało miejsce w mafijnym świecie przedstawionym w Ojcu Chrzestnym.

W filmie Ojciec Chrzestny wytwórni Paramount Pictures wystąpiła ścisła aktorska czołówka Hollywood. Niektórzy z nich współpracują również przy produkcji tej pozycji. Wszelkie podobieństwa do filmowych postaci będą obecne w grze, a ponadto, bohaterowie The Godfather będą posługiwać się oryginalnymi głosami postaci. Gwarancją dramatyzmu i kinowego posmaku tego tytułu będzie udział Marlona Brando (Don Vito Corleone), Jamesa Caana (Sonny Corleone) oraz Roberta Duvalla w roli consigliore Toma Hagena.

Główne cechy:

- Świat Ojca Chrzestnego:
Weź aktywny udział w podziemnym życiu Nowego Jorku, w trakcie dekady przemocy w latach 1945-55.

- Klasyczne momenty z filmu:
Nieliniowa rozgrywka, będąca połączeniem akcji i przygody. Misje typowe dla filmu, a także zupełnie nowe zadania, podczas wykonywania których spotkasz postacie z filmu. Ta gra to gwarancja niesamowitych wrażeń dla wszystkich graczy.

- Niech pochłonie Cię wspaniały świat Ojca Chrzestnego:
Gracze stworzą swojego własnego gangstera i, aktywnie uczestnicząc w rozgrywce, poznają historię Ojca Chrzestnego.

- Szacunek i konsekwencje:
Gracze będą korzystać ze swoich wpływów, lojalności poddanych i umiejętności zastraszania, aby zdobyć szacunek w Nowym Jorku. Podejmowane decyzje mają trwałe konsekwencje.

- Logiczny świat gry:
Twoja postać może dowolnie oddziaływać na inne postacie zamieszkujące świat gry. W zależności od sposobu prowadzonej rozgrywki - czyli brutalnych metod zastraszania lub, godnych szacunku, dyplomatycznych sposobów załatwiania interesów - postacie będą reagować na zapamiętane zachowania gracza. Oddziaływanie na bohaterów tej opowieści ma istotny wpływ na zakończenie gry.

- Przejmij kontrolę nad Nowym Jorkiem:
Walka o panowanie nad Nowym Jorkiem rozgrywać się będzie między pięcioma rodzinami znanymi ze świata powieści i filmu – rodami Tattaglia, Cuneo, Sollozzo, Brazini oraz Stracci.

- Autentyzm rozgrywki:
Fabułę oraz wszelkie wskazówki odnośnie świata gry przygotowuje Mark Winegardner, autor powieści "Powrót Ojca Chrzestnego".

PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Najnowsze wiadomości na temat Ojciec Chrzestny (PS2)
Screeny z Ojciec Chrzestny (PS2)
0 kudosrobsonxxl89   @   23:50, 23.07.2009
Gra początkowo dość ciekawa i wciągająca lecz misje przejmowania melin itp po pewnym czasi stają się dość monotonne
0 kudosKaczka1920   @   06:59, 21.04.2011
Gra fajna ale rada:jeśli ktos niechce się za przeproszeniem piepr*** z przejmowaniem melin to radze robic to regularnie co misje ;p
0 kudos98buzzer   @   22:39, 29.01.2014
Świetna gra ! Bardzo dobrze się przy niej bawiłem, a jeszcze klimat mafii i tych wszystkich potyczek w mieście był po prostu genialny. Niektórzy ludzie nie doceniają starych gier i bardzo mnie to irytuje. Moim zdaniem seria zdecydowanie lepsza od Mafii. Gorąco polecam !