Mortal Kombat: Shaolin Monks (PS2) - okladka

Mortal Kombat: Shaolin Monks (PS2)

20 września 2005
30 września 2005
Bijatyka / Akcja

Opis Mortal Kombat: Shaolin Monks (PS2)

Mortal Kombat: Shaolin Monks to przygodowa gra akcji dla jednego lub dwóch graczy, popularnie zwana bijatyką. Produkcja, w przeciwieństwie do innych gier z tej słynnej serii nie stawia na pojedynki wyłącznie na arenach, zamiast tego przemierzamy przygotowany z pietyzmem świat, wykonujemy drobne zlecenia i walczymy z napotkanymi przeciwnikami.

Rozgrywka toczy się we wspaniałych trójwymiarowych lokacjach, wzorowanych na miejscach znanych z gier Mortal Kombat i Mortal Kombat II. Gracze wcielają się w rolę Kung Lao lub Liu Kanga, by na swojej drodze napotkać wiele postaci z serii Mortal Kombat - w tym m.in. Sub-Zero, Skorpiona, Kitanę, Goro i innych. Każdy z bohaterów charakteryzuje się wyjątkowym zestawem umiejętności walki oraz tzw. fatality czyli ciosów ostatecznych.

Mortal Kombat: Shaolin Monks to zupełna nowość w serii, albowiem potyczki nie odbywają się jedynie w dwóch wymiarach. Poruszać możemy się w każdym kierunku, również w głąb aren, a rezultacie produkcja oferuje znacznie bogatszy wachlarz ciosów. Oczywiście deweloper pamiętał też o fanach Mortal Kombat, a dzięki temu każda postać dysponuje charakterystycznymi dla siebie ruchami oraz wykończeniami. Prócz fatality mamy też brutality oraz wiele innych, pełnych brutalności ciosów.

Za wszystkie osiągnięcia w grze (walki, misje itd.) gromadzimy punkty doświadczenia, te natomiast można wydawać na usprawnienie prowadzonego protagonisty. Deweloper przygotował kilka odmiennych ścieżek progresji, pozwalających wykreować bohatera odpowiadającego preferencjom gracza. W sumie drzewek umiejętności jest 4, a każde oferuje coś innego.

Mortal Kombat: Shaolin Monks działa na w pełni trójwymiarowym silniku graficznym, generującym płynne animacje oraz pełne szczegółów otoczenie. Całość uzupełnia dynamiczna muzyka oraz sugestywne efekty specjalne.

Screeny z Mortal Kombat: Shaolin Monks (PS2)
0 kudosPuchar   @   21:57, 21.07.2009
Bardzo fajna część z serii Mortal Kombat. Najbardzej podoba mi się to że można całą grę przechodzić we dwójkę w trybie Coop. Dużo bonusów do od blokawania ale znowu trochę mało postaci. Ale dla miłośników serii tytuł nie do pominięcia
0 kudosrobsonxxl89   @   14:24, 03.08.2009
Stanowczo zawiodłem się na tej odsłonie bądź co bądź kultowej serii gier
0 kudosixau2   @   18:32, 17.12.2009
No no ta gra nie jest do poświecenia uwagi
0 kudosFox46   @   20:35, 17.12.2009
Kolejna gierka dla którego warto mieć PS2 !!
0 kudosweronika_xd95   @   16:15, 19.06.2010
Za bardzo nie wiem jak pokonac barake
jak ktos wie to niech pisze na 10614308 too gg
0 kudosPabloMG   @   13:57, 20.04.2014
Mortal Kombat: Shaolin Monks miłe zaskoczenie przygodowy tryb dla MK, przyznam że nie grałem wcześniej w tą część, początkowo byłem nie przekonany do systemu walki który różni od klasycznego MK ogólnie nie jest zły, nawiązanie do pierwszego turnieju (fabuła) plus klasyczne postacie. MK Shaolin Monks na starcie prezentowała dobrze, gra ma dużo plusów jak i minusów, modele postaci mogły być lepsze (silnik gry również), wyśrubowany poziom trudności (zwłaszcza walki z bossami), tryb vs mógł mieć więcej postaci, gra w dwóch fajna sprawa ale jak grasz sam nie można odblokować kilku bonusów.
0 kudosZajunc   @   23:10, 06.05.2014
Cytat: Fox46
Kolejna gierka dla którego warto mieć PS2 !!

Zgadzam się !
Takie Mortale niech powstają !