Knights Of Honor (PC) - okladka

01 października 2004
Strategiczna
Angielski

Opis Knights Of Honor (PC)

Knights of Honor gra strategiczna, przenosząca gracza do czasów średniowiecznych, kiedy o walkę i honor walczyli rycerze. Wcielamy się w króla i z pomocą dostępnych nam narzędzi staramy się zaprowadzić spokój i dostatek na posiadanych terenach.

Rozgrywka w Knights of Honor kręci się dookoła tytułowych rycerzy. Możemy ich bowiem dowolnie dobierać, różnicując w ten sposób posiadane umiejętności. Każdy typ rycerza (a jest ich sześciu, m.in. szpieg i kleryk) daje królestwu odmienne bonusy. Dla przykładu, z użyciem szpiega jesteśmy w stanie pozyskiwać statystyki sąsiedniego królestwa, a nawet, w sprzyjających okolicznościach odbić je z rąk tamtejszego władcy, przejmując całkowitą kontrolę.

Najważniejszymi elementami produkcji jest zarządzanie, handel oraz walka z oponentami. Za sprawą zarządzania dbamy o to, by wszystkim żyło się dobrze. Handel pozwala królestwu się rozwijać, powiększając jednocześnie zasoby skarbca. Walka z oponentami jest natomiast koniecznością, albo kiedy bronimy się przed agresorami, albo gdy staramy się podbić jakieś nowe ziemie.

Jeśli chodzi o potyczki, to do akcji prowadzimy całe grupy żołnierzy, nie kontrolujemy pojedynczych jednostek, albowiem byłoby to utrudnione w sytuacji kiedy na polu bitwy biegają tysiące żołdaków. Jako że mamy do czynienia z grą strategiczną, możemy swobodnie zmieniać formacje oddziałów, rozstawiając ich wedle uznania i wykorzystując drzemiący w nich potencjał.

Knights of Honor to produkcja pełna zawartości, dlatego na jej potrzeby opracowano kilkadziesiąt różnych struktur, mnóstwo wojsk, jak również kształt terenów, zależny od wybranego państwa. Oczywiście każda nacja posiada odpowiednią dla siebie prezencję oraz bonusy, a dzięki temu do zabawy zasiąść można wiele razy, każdorazowo czerpiąc dużo przyjemności.

Na potrzeby gry przygotowano całą mapę Europy. Mamy zatem spore pole do popisu podczas planowania działań. Co ważne, akcja odbywa się w czasie rzeczywistym, a w związku z tym wszelkie zmiany w strategii są natychmiast zauważalne. Tytuł działa na dwuwymiarowym silniku graficznym, co skutkuje przejrzystą, pełną detali grafiką oraz płynną zabawą, nawet na słabszych komputerach. Bitwy są ukazywane w rzucie izometrycznym, symulującym trzeci wymiar.

Wkład w encyklopedię mieli:   gregory16mix,
Screeny z Knights Of Honor (PC)
0 kudoszielonygeneral   @   19:45, 26.08.2010
bardzo fajna gra. Trzeba trochę pomyśleć ale nie jest to tak zaawansowana gra jak z serii europa universalis czy total war. Jednak dla fana takich gier pozycja obowiązkowa.
0 kudosXawir   @   19:17, 29.03.2011
Jedna z moich ulubionych strategi.810.
0 kudosGDW000   @   11:07, 15.06.2011
Mam takie pytanie który kraj ma za jednostke głównom templarijuszy
0 kudosKIĆMAN   @   15:52, 13.11.2011
The best!