S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo (PC) - okladka

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo (PC)

05 września 2008
05 września 2008
Strzelanka

Opis S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo (PC)
Materdea @ 02:00 14.06.2009
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo to druga odsłona serii pierwszoosobowych strzelanek, stanowiąca prequel do wydarzeń rozgrywających się w FPS-ie z 2007 roku: S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla. Za produkcję ponownie odpowiada ukraińskie studio GSC Game World.

Fabuła S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo pozwala graczowi wcielić się w najemnika o przydomku Szrama. Protagonista bierze udział w Wojnie Frakcji, która rozgorzała po Drugiej Emisji, kształtując Zonę (znaną z Cienia Czarnobyla) na nowo i napełniając ją jeszcze groźniejszymi mutantami i jeszcze bardziej cennymi anomaliami.

Rozgrywka S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo to pierwszoosobowa strzelanka (FPS) pierwszej wody, kontynuująca rozwiązania z pierwszej części cyklu. Z racji faktu, iż mamy do czynienia z prequelem, nowe lokacje stanowią 50% terenów gry - te są uzupełniane przez mapy z Cienia Czarnobyla, jednakże zostały znacznie zmodyfikowane i uległy gruntownym przeróbkom. Na terenie nowej-starej Zony znajduje się kilka frakcji, do których możemy się przyłączyć i wraz z nią walczyć o wpływy na skażonych sektorach oraz realizować unikalne zadania. Nowością jest wprowadzenie trybu szybkiej podróży. Ponadto dodane zostały nowe artefakty, pancerze, bronie, usprawnienia doń oraz oczywiście niespotykane dotąd mutanty i tajemnicze postacie.

Wymagania: Twórcy gry S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera sceny wywołujące strach
Screeny z S.T.A.L.K.E.R.: Czyste Niebo (PC)
0 kudosgregory16mix   @   02:32, 16.12.2012
Jak uszkodzona, to weź się z redakcją skontaktuj o wymianę...
0 kudosguy_fawkes   @   02:54, 16.12.2012
Te płytki wcale nie są uszkodzone - to kwestia ich niekompatybilności ze starszymi napędami. Jeśli jest taka możliwość, to warto je sprawdzać na innym komputerze.
0 kudosJackieR3   @   07:11, 16.12.2012
Swoją drogą w CDA mogliby coś na ten temat skrobnąć przy opisie zawartości płyty.Smuggler toczy krucjatę z piratami a tymczasem legalnie kupione gry nie działają.
0 kudosguy_fawkes   @   09:20, 16.12.2012
Obecnie problem staje się mniej palący, gdyż coraz więcej gier na coverze jest zintegrowanych ze Steam, więc nawet jeśli nośnik nie działa, zawsze można je pobrać z serwerów Valve. Swoją drogą chyba w żadnym innym czasopiśmie płyty nie stwarzają takich problemów.
0 kudosSacuro   @   13:31, 17.01.2013
komentarz do gry... Błąd na błędzie ,błędem pogania :[ Oryginalnie mam wer. 1.5,03 z powodu ogromnej ilości błędów (ni.m. zamiast nieba - połać lasu; ściny nawet na minimalnych ustawieniach) po prze_patch'owaniu do tego^ gdy wchodzi się na "skład" u bandytów w celu przejęcia bazy chowa broń nie ma czym walczyć. Gre oceniam 4/10 góra 5/10
0 kudosJackieR3   @   16:25, 17.01.2013
Zapewne masz sprzęt wyjątkowo niekompatybilny z grą.Ja nie miałem większych problemów technicznych.
0 kudospoker96   @   12:15, 02.03.2013
Cytat: guy_fawkes

zgodzę się
0 kudosmikhail01   @   12:30, 02.03.2013
Cytat: guy_fawkes

Ale żadne inne czasopismo nie daje tak dobrych tytułów jak CDA. Te 16zł to są śmieszne pieniądze za gry.
0 kudosIgI123   @   16:29, 02.03.2013
Co mi z fajnych gier, jak niejednokrotnie wyskakiwał mi error przy instalacji? Choć na szczęście zdarza się to coraz rzadziej.
0 kudosmikhail01   @   17:04, 02.03.2013
A kiedy ostatnio czyściłeś napęd?
0 kudosIgI123   @   21:12, 02.03.2013
Od 5 miesięcy mam nowego kompa, więc to raczej na pewno wina płytek. Te które nie działały na starym, nie działają i na tym.
0 kudoslukasznuc   @   19:21, 07.04.2013
a jaka jest wersja S.T.A.L.K.E.Ra na płycie od CD - Action ?
0 kudosPawiXPL   @   18:39, 05.06.2013
Fajna gra ma swój Uśmiech , klimat tylko że ma parę bugów.
0 kudosnikalij   @   20:52, 20.10.2013
I mogę dalej wyśpiewywać pieśni pochwalne na temat tej serii. Jednak nie będę przesadzać. Gra wydaje się byś odrobinę lepiej technicznie dopracowana, lecz błędy i wywalanki na pulpit wciąż były na porządku dziennym. W większości późniejsze zainstalowanie łatek robiły produkcję dość stabilną.
W tej części świat jest jeszcze większy, a tereny znane z poprzedniej odsłony przeszły odmładzającą przemianę(w końcu to prequel). Tutaj już można było naprawiać i modyfikować broń i kombinezony. Arsenał ten został też znacznie poszerzony. Współpraca z występującymi w grze frakcjami była już możliwa z większym zaangażowaniem. Ci stalkerzy, którzy się na to decydowali otrzymywali dodatkowe zadania, jak i odpowiednie za ich wykonanie wynagrodzenie.
Moim zdaniem, większe możliwości modyfikacji technicznych i relacji z frakcjami gra zapłaciła klimatem.W oprawie dźwiękowej brakuje mi kobiecej wokalizy z części pierwszej. Również historia w niej opowiedziana straciła w stosunku do "Cienia ...". Dodam również, ze "Czyste Niebo" odchodzi od klimatu strachu i nieprzewidywalności otoczenia, tak istotnymi w powieści Strugackich.
0 kudosJackieR3   @   10:13, 21.10.2013
Cytat: nikalij