Faraon (PC) - okladka

Strategiczna
- napisy

Opis Faraon (PC)

Zanurz się w otchłaniach historii starożytnego Egiptu i przekształć małe miasteczko w znakomicie prosperującą metropolię. Zapoznaj się z egzotyczną kulturą egipską, począwszy od religii, a skończywszy na handlu z odległymi miastami. Twórz rozległe zagrody w dolinie Nilu i poznaj potęgę tej rzeki, z jej wylewami, odgrywającymi tak wielką rolę w życiu Egipcjan. Kamień po kamieniu konstruuj olbrzymie monumenty, od Sfinksa do Wielkich Piramid i wybuduj wspaniałe miasto wzbudzające zachwyt całego starożytnego świata. Poprowadź swoja dynastię od Starego, Średniego i Nowego Państwa Egiptu ku najwyższemu celowi – panowaniu jako Faraon!

Nil jest zmiennym przyjacielem. Zwracaj uwagę na jego wylewy, aby uniknąć suszy i głodu wyniszczających Twoje miasto. Chroń swoją siedzibę przed wpływami innych starożytnych kultur, takich jak Canaanites albo Hittites. Unikaj bitew na lądzie lub morzu, szczególnie starć z potężnymi wojennymi galeriami. Współdziałaj ze wszystkimi swoimi obywatelami: nauczycielami, uczniami, duchownymi, medykami i innymi, a oni będą zadowoleni z Twojego panowania.

Cechy:
- Gra stworzona przez twórców gry Cezar III
- Trzy nowe kampanię i ponad trzydzieści scenariuszy
- Pełna kampania pomocnicza
- Utwórz miasta wedle Twojego upodobania z "Przybornikiem Budowy Miasta"
- Poziomy o różnej trudności dostosowują przebieg rozgrywki do Twojego stylu gry
- Rekomendacja Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Wkład w encyklopedię mieli:   Ravnarr,
PEGI: Od 3 lat
Screeny z Faraon (PC)
0 kudossebak0   @   11:30, 19.12.2009
Gra jest świetna ( mimo swoich lat ). Uważam, że faraon jest najlepszą gierką firmy sierra, ponieważ można w niej najwięcej porobić m.in. dużo poziomów budynków mieszkalnych. W Zeusie jest jeden prosty model tworzenia miasta przez co gra traci w moich oczach, a Caesar w ogóle nie przypadł mi do gustu. Jeszcze raz polecam Faraona!
0 kudosGuardianW   @   07:07, 24.01.2011
Kiedyś tyle w nią grałem że ho ho. Wybudować piramide, to było coś
0 kudosixis   @   13:27, 06.02.2011
fajna, ciekawa, wciągająca, w tym samym klimacie ale trochę później w historii, Cezar III grałem Polecam Uśmiech