Prince of Persia: Dwa Trony (GC) - okladka

Prince of Persia: Dwa Trony (GC)

09 grudnia 2005
Akcja

Opis Prince of Persia: Dwa Trony (GC)

Prince of Persia: Dwa Trony to ostatnia część trylogii Piasków Czasu, opracowanej przez firmę Ubisoft. Podobnie, jak w częściach poprzednich, wcielamy się w postać Księcia Persji i staramy się przetrwać w pełnym niebezpieczeństw środowisku.

Fabuła przedstawia naszego księcia, powracającego ze swoją ukochaną Kaileeną do domu - Babilonu. Niestety po dotarciu na miejsce okazuje się, że miasto opanowane zostało przez wrogów. Protagoniści zostają niestety pojmani, a jedynym sposobem na to, by zwyciężyć jest uwolnienie piasków czasu. To właśnie czyni Kaileena, a w Babilonie rozpętuje się prawdziwe piekło. Gracz wciela się w księcia i musi spróbować zaprowadzić porządek w okolicy. Jednocześnie odkrywa też, że to jego wcześniejsze działania doprowadziły do obecnej sytuacji. Musi jej zaradzić i uratować ukochaną.

Rozgrywka wPrince of Persia: Dwa Trony, podobnie, jak w częściach poprzednich oparta została o system swobodnego poruszania się i efektownych starć. Gracz może wspinać się na praktycznie wszystkie ściany, skakać pomiędzy wyrwami, korzystać z filarów oraz skarp, a jednocześnie walczyć z oponentami. Co ciekawe, podczas zabawy sterujemy dwoma książętami (naprzemiennie), a każdy posiada inny styl walki oraz umiejętności. Podstawą zabawy są oczywiście piaski czasu i manipulacja czasem.

Prince of Persia: Dwa Trony działa na trójwymiarowym, zaawansowanym silniku graficznym, generującym przejrzystą i miłą dla oka oprawę wizualną. Całość uzupełnia dynamiczna muzyka, nadająca zabawie unikatowego charakteru. Tytuł dysponuje tylko trybem zabawy dla jednego gracza. Twórcy nie przewidzieli multiplayera.

Screeny z Prince of Persia: Dwa Trony (GC)

Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?