Samsung D900iE250-Wgrywania aplikacji java przez kabel

Offline
lwl477 //grupa Mieszczanie » [ Niewolnik (exp. 4 / 10) lvl 1 ]0 kudos
Do wgrywania aplikacji Java do telefonu Samsung d900i i e250 przez kabel USB będziesz potrzebował:
- Kabla USB
- Programu SoftickPPP -> dostępny na stronie www.samsung24.com.pl
- Program Samsung Java Uploader -> dostępny na stronie www.samsung24.com.pl
- Aplikacje JAVY które chcesz wgrać *.jad i *.jar

W przypadku, gdy dysponujesz wyłącznie plikami *.jar potrzebujesz jeszcze programu JADmaker (jest dostępny na stronie www.samsung.com.pl). Jeżeli masz już wszystko skompletowane możemy zaczynać.

1. Na początek instalujemy oprogramowanie SoftickPPP. W trakcie instalacji może wyskoczyć błąd z informacją o braku biblioteki usbSync.dll i żeby ją dodać ręcznie.

Ja tego nie robiłem i wgrywanie javy mimo wszystko działało.
Potem wybierz Use USB port in exclusive mode Wykrzyknik

Po zainstalowaniu programu może jeszcze brakować biblioteki usbport.dll. Również to zignorowałem i w moim przypadku działało (u ciebie może będzie potrzebna biblioteka, którą będziesz musiał dodać ręcznie, biblioteka jest razem w paczce instalacyjnej z SoftickPPP)

Nie uruchamiaj jeszcze programu SoftickPPP.

2. W telefonie ustawiamy:
Menu --> Aplikacje/Dodatki (w zależności od firmware telefonu) --> JAVA --> Opcje --> Ustawienia sieci.
W polu APN wpisz internet.
Login i Hasło zostaw puste, a natomiast w Proxy ustaw Wył.

Podłącz telefon przez kabel USB do komputera
Jeżeli masz zainstalowane oprogramowanie Samsung PC Studio powinno być ono wyłączone.

4. Uruchom program SoftickPPP i kliknij prawym przyciskiem myszy na ikonę programu w pasku narzędzi(koło godziny)

Wejdź: Settings --> Bluetooth/Serial i wybieramy port COM przy który jest napis ss_mdm0 w moim przypadku jest to COM6

5. Uruchom SoftickPPP przez ACTIVATE PPP(klikamy prawym przyciskiem myszy). Może wyskoczyć błąd o braku pliku *.dll. Ja to zignorowałem i działało.

Jeśli wszystko dobrze zrobiliśmy co jest opisane powyżej to powinien się pokazać taki napis po najechaniu kursorem na ikonkę Softick-a: Softick PPPSzczęśliwyevice(s) connected PPP is enabled.

6. Uruchom program Samsung Java Uploader i dodaj przez przycisk Add plik do wgrania *.jad.
Dodawaj tylko jeden plik naraz, gdyż po wgraniu aplikacji do telefonu uruchomi sie ona automatycznie.
Jeżeli masz tylko pliki *.jar użyj programu JADmaker do utworzenia pliki *.jad.

7. Z klawiatury telefonu wpisz kod: *#52828378#
W JAVA Test Menu przejdź do pozycji 2. OTA type setting i wybierz opcje Serial bearer OTA
Powinieneś się teraz ponownie znajdować w JAVA Test Menu
Przejdź do pozycji 3. Serial test (pozycja również dostępną poprzez kod #*5737425#)

8. Teraz wybierz z listy: a) 1. PPP UP a następnie 2. USB

b) Wybierz 2 Szeregowe pobieranie danych

Aplikacja zostanie teraz wgrana do telefonu a następnie automatycznie sie uruchomi.

Jeżeli podczas wgrywania telefon zawiesi sie lub nastąpi jego auto-restart, wtedy :
- Sprawdź połączenie z telefonem w programie Softick PPP i jeśli zajdzie potrzeba ponów te połączenie (patrz punkt 2)
- Wpisz kod -> #*5737425# (lub kod => *#52828378 i przejdź do pozycji 3. Serial test) i wybierz najpierw 1. PPP UP, potem 2. USB, i dopiero wtedy 2. Szeregowe pobieranie danych.

9. Jeżeli chcesz wgrać więcej aplikacji:
W programie Samsung Java Uploader dodajesz grę lub aplikacje, które chcesz zainstalować.
Wpisujesz znowu kod > #*5737425#
Wybierasz tylko pozycje 2. Szeregowe pobieranie danych

10. Jeżeli wgrałeś to co chciałeś to teraz wpisz kod *#52828378# przejdź do pozycji 2. OTA type setting i wybierz opcje GPRS bearer OTA aby zakończyć sesje szeregowego wgrywania i umożliwić pełną integracje twojego operatora z twoim D900i, E250
Naciśnij Wróć aby wyjść z JAVA Test Menu

Możliwe problemy:
- sprawdź firewall: włącz dostęp do internetu programom do wgrywania, lub wyłącz na chwile firewall
- sprawdź czy nie masz konfliktu w portach COM
- sprawdź czy nie masz włączonych innych programów do obsługi komórki
- wgrywana aplikacja może nie działać prawidłowo na telefonie



Offline
lako1992 //grupa Mieszczanie » [ Niewolnik (exp. 2 / 10) lvl 1 ]0 kudos
Post 1:
Smutny gdy postepuje wg Twoich rad i dochodze do momentu wyboru COM-a w zakladce Bluetooth/Serial to mam do wyboru tylko 2 porty DeviceSerial0 i DeviceWinachsf0. Nie mam trzeciego! Prosze pomoz... Nie wiem jak sprawdzic nie mam konfliktu w portach COM ani włączyc dostęp do internetu programom do wgrywania, lub wyłączyc na chwile firewall. jakbys mogl napisz mi kro po kroku jak to robic bo szukam i znalezc nie moge...

Post 2:
jakbys chcial mi pomoc pisz na gg 13411938 albo w tym poscie

Post 3:
jakby co czesto niewidoczny

Liczba czytelników: 475745, z czego dziś dołączyło: 2.
Czytelnicy założyli 53682 wątków oraz napisali 675300 postów.