Strona główna » Gry strategiczne » Podgląd tematu
Poradnik do gry Sąsiedzi z piekła rodem 1 i 2

Offline
GwiazdaK //grupa Mieszczanie » [ Niewolnik (exp. 4 / 10) lvl 1 ]0 kudos
Sąsiedzi z Piekła Rodem 1: Słodka Zemsta

Ta gra naprawdę nie jest trudna. Wystarczy, że przez chwilę pomyślisz, a na pewno wpadniesz na pomysł, jak przejść dany etap. Pamiętaj jednak, że opłaca się tworzyć całe ciągi pułapek, jak również dokładnie przyglądać się, co myśli sobie sąsiad. Stary rumpel zawsze dokładnie planuje swoje działania... co ułatwia zabawę.

Wprowadzenie, etap pierwszy
Przez cały czas idź tam, gdzie wskazują strzałki.

Wprowadzenie, etap drugi
Zaopatrz się w kulki i mazak. Wejdź do pokoju na górze, po lewej stronie. Pomaluj mazakiem obraz. Kulki rozsyp w pokoju po prawej. Poczekaj, aż nadejdzie sąsiad.

Wprowadzenie, etap trzeci
Wyjmij kulki z komody. Wejdź na górę, do pokoju po prawej. Cichutko zakradnij się (prawy klawisz myszy) i, żeby nie obudzić psa, połóż kulki na ziemi. Potem zejdź na dół i schowaj się w szafie.

Sezon pierwszy, etap pierwszy
Wyjmij poduszkę z szuflady, a następnie udaj się do łazienki. Zabierz z apteczki klej. Gdy sąsiad dorwie się do telewizora, wejdź do kuchni i zalej lornetkę klejem. Wyjmij z lodówki jajko i włóż je do mikrofalówki. Zejdź na dół. Gdy sąsiad przejdzie do kuchni, pobiegnij do pokoju z telewizorem. Zepsuj odbiornik, połóż poduszkę na fotelu i wróć na dół. Schowaj się do szafy.

Sezon pierwszy, etap drugi
Weź piłę z szuflady i tabletki z apteczki. Zapchaj papierem toaletowym kibel. Gdy sąsiad wyniesie się z kuchni, wskocz do tego pomieszczenia i wsyp tabletki do butelek z piwem. Jajko z lodówki włóż do mikrofalówki. Zejdź na dół i schowaj się w szafie. Gdy sąsiad wkurzy się na jajko, weźmie piwo i wróci do pokoju, wejdź do kuchni. Poczekaj, aż tabletki zaczną działać. Gdy sąsiad zbiegnie na dół, wejdź do jego pokoju i podetnij nogi fotela, a potem zepsuj telewizor. Zejdź na dół i schowaj się w szafie.

Sezon pierwszy, etap trzeci
Wyciągnij z szuflady dynamit, pułapkę na myszy i pisak. Wejdź do łazienki, zatkaj papierem toaletowym kibel, a mydło połóż na ziemi. Poczekaj, aż sąsiad pójdzie do kuchni. Pomaż obraz wiszący na ścianie, a pułapkę włóż do skrzynki na listy. Wejdź na górę i poczekaj, aż sąsiad pójdzie po listy. Wtedy wskocz do kuchni, włóż jajko do mikrofalówki, a dynamit do pudełka ze świeczkami. Zejdź na dół.

Sezon pierwszy, etap czwarty
Zabierz klej i mazak z szuflady, a potem mydło, papier, płyn na porost włosów i piankę do golenia z łazienki. Wejdź na górę, do pokoju po lewej. Gdy sąsiad pójdzie na dół, wejdź do kuchni i włóż jajko z lodówki do mikrofalówki, a śmietanę zamień na piankę do golenia. Wycofaj się do pokoju. Gdy sąsiad pojawi się w kuchni, zejdź na dół, zapchaj kibel papierem, połóż na ziemi mydło, klej dolej do balsamu po goleniu, a płyn na porost włosów do dezodorantu. Potem wycofaj się do szafy, po drodze niszcząc wiszący na ścianie obrazek.

Sezon pierwszy, etap piąty
Weź pisak z szuflady, kulę do kręgli z torby obok i papierem zapchaj kibel. Weź mydło. Wróć na korytarz i poczekaj, aż sąsiad pójdzie do kuchni. Wtedy wejdź na górę, zabierz telefon i pisakiem przemaluj nuty. Gdy sąsiad zejdzie na dół, wskocz do kuchni. Wsadź jajko z lodówki do mikrofalówki i połóż mydło na ziemi. Poczekaj, aż pojawi się piłka i podmień ją na kulę. Potem zbiegnij na dół, posmaruj portret i włóż ser z lodówki do kwiatka. Skorzystaj z telefonu.

Sezon pierwszy, etap szósty
Pastę do butów, mazak i klej weź z szuflady, a papier toaletowy, mydło, kulki do mycia i odżywkę do włosów z łazienki. Zajrzyj do pokoju z telewizorem i poczekaj, aż sąsiad zejdzie na dół i uda się do łazienki. Zabierz butelkę z kubła na śmieci w kuchni. Włóż jajko do mikrofalówki i rzuć mydło na podłogę. Zejdź na dół, posmaruj obraz i przejdź do łazienki. Tam wlej do wanny płyn na porost włosów, po czym napełnij butelkę wodą. Zatkaj kibel i posmaruj biały ręcznik pastą. Wejdź na górę. Zamień cukierki na kulki, sklej mu kartki książki, a w kuchni podmień wodę do picia na tą z łazienki. Zejdź na dół i schowaj się w szafie.

Sezon drugi, etap pierwszy
Zwiń klucz francuski z szafki, a potem wyrwij pinezki z korkowej tablicy po lewej. Zajrzyj do łazienki i z apteczki zabierz spray oraz nożyczki. Poczekaj, aż kuchnia będzie wolna, i wejdź do niej. Ułóż szpilki na stoliku, a potem kluczem rozwal maszynę garncarską. Wyjmij ze śmietnika skórkę od banana i połóż ją na ziemi. Zejdź na dół i przejdź na lewo. Gdy sąsiad zajrzy do kuchni, wskocz do jego pokoju i po cichu (prawy klawisz myszy) zniszcz stołek na kółkach stojący obok rzeźby. Przejdź do pokoju na górze. Weź proszek z półki obok łóżka i użyj go na aparacie. Na tarasie posmaruj spray'em obraz i przetnij sznurek z uwiązanym doń ptakiem. Schowaj się pod łóżkiem.

Sezon drugi, etap drugi
Wyciągnij z szuflady szczotkę do butów i schowaj się do szafy. Gdy sąsiad przejdzie do łazienki, z tablicy wyrwij pinezki i wróć do schowka. Potem, gdy sąsiad pójdzie do kuchni, podmień szczotkę na szczoteczkę do zębów. Pójdź do kuchni, zabierz słoik z miodem i skórkę do banana ze śmietnika połóż na ziemi. Poczekaj, aż sąsiad zejdzie na dół. Wbiegnij wówczas do pokoju z papugą i gdy ptak zacznie krzyczeć, pobiegnij na górę. Z szufladki obok łóżka zabierz kluczyk do apteczki. Z tarasu zwiń ziemię do kwiatków i schowaj się pod łóżkiem. Wróci sąsiad z konewką, odstawi ją i znów zejdzie na dół. Wróć na taras, zamień olejek na słoik z miodem. Potem rozsyp pinezki na leżaku i złóż parasol. Schowaj się pod łóżkiem. Gdy przejdzie sąsiad, zejdź na dół. W kuchni zamień kawę na ziemię. Zejdź na dół i schowaj się w szafie. Przeczekaj spacer sąsiada, a potem zabierz z apteczki środek roślinobójczy i wróć na górę. Schowaj się pod łóżkiem, przeczekaj sąsiada i gdy sobie pójdzie, wlej płyn do jego konewki. Potem wróć pod łóżko i popatrz, co będzie się działo.

Sezon drugi, etap trzeci
Wejdź do mieszkania i zabierz z tablicy pinezki. Zajrzyj do pokoju z papugą i po cichu zabierz ostre ciasteczka stojące obok fotela. Potem zwiń środek łatwopalny, który zobaczysz po prawej stronie pomieszczenia. W kuchni z lodówki zabierz tabasco. Zwiej na dół i schowaj się w szafie. Gdy sąsiad wróci na górę, wróć do kuchni. Umieść skórkę banana na podłodze, dolej środka wybuchowego do mleka w butelce, a do karmy dla ptaków wsyp ciasteczka. Wróć na dół i poczekaj, aż sąsiad wróci do kuchni. Wtedy pobiegnij na górę. Zabierz kaktusa z balkonu i połóż go na budziku. Pinezki rozsyp na łóżku. Gdy przyjdzie sąsiad, położy się spać. Po cichu wejdź i wlej mu tabasco do butelki ze sztuczną szczęką. Zabierz kluczyk z szafki po prawej i zejdź na dół.

Sezon drugi, etap czwarty
Weź pinezki z tablicy korkowej i nawóz oraz środek łatwopalny z apteczki. Zajrzyj do kuchni i zabierz skórkę do banana ze śmietnika oraz ocet z lodówki. Przejdź do pokoju z papugą i dolej octu do wina, a także podłóż pinezki na krzesło. Schowaj się na dole. Zajrzyj na górę, gdy sąsiad wróci z mięsem z kuchni. Gdy schowa się na tarasie, wejdź pod jego łóżko. Po chwili sąsiad zejdzie na dół, by się najeść. Połóż na ziemi skórkę od banana, zepsuj mu gaśnice, a na tarasie wlej do butelek z piwem środka łatwopalnego, a do zraszacza do roślin nawozu pobudzającego wzrost.

Sezon trzeci, etap pierwszy
Wyjmij z szuflady kulki. Przejdź na prawo i gdy sąsiad zajrzy do kuchni, wejdź do pokoju z telewizorem i psem. Zabierz karmę dla ptaków, leżącą pod słupkiem, obok którego śpi futrzak. Sąsiad zejdzie na dół. Wskocz do kuchni i ze śmietnika zabierz kabel, a z pudełka stojącego tuż nad nim troszkę środka piorącego. Gdy sąsiad zakończy pranie i wróci na górę, zejdź do piwnicy. Zabierz kombinerki ze stolika po lewej i rozwal nimi wirówkę. Zwiń wino stojące pod meblościanką i przelej je do pralki. Kabelek włóż do gniazdka przy drzwiach tak, by zahaczał o kałużę. Schowaj się w szafie na parterze i poczekaj, aż sąsiad zejdzie na dół. Potem pobiegnij na poddasze i przesyp środek piorący do pokarmu dla rybek koło akwarium. Wyjmij nóż do papieru z szuflady pod ścianą. Schowaj się pod łóżkiem w pokoju obok. Gdy przyjdzie sąsiad i włączy żelazko, a potem sobie pójdzie, wyjdź i połóż mu je na ubraniu. Schowaj się znów pod łóżko. Sąsiad wróci z tarasu i poczłapie do rybek. Wtedy ty wysyp na suszące się pranie pokarm dla ptaków oraz zabierz ze stolika szufelkę. Wróć do pokoju, rzuć kulki na podłogę i schowaj się pod łóżko. Gdy sąsiad się uspokoi i pójdzie na dół, zajrzyj do jego pokoju. Rozwal nożem odkurzacz i szufelką rozsyp ziemię z kwiatka. Wróć na górę i schowaj się pod łóżko.

Sezon trzeci, etap drugi
Zabierz z torby wrotki i pasek, a z szuflady kulki. Zniszcz skakankę i przejdź do łazienki. Zabierz z szafki tabletki. W piwnicy odszukaj kombinerki oraz sprężynę. Wysyp na podłogę kulki oraz zepsuj (paskiem) urządzenie w ścianie po prawej stronie. Poczekaj, aż sąsiad pójdzie się napić do kuchni, a wtedy wejdź na poddasze. Dosyp tabletek do pokarmu dla rybek. Zabierz książkę z półki obok łóżka i podmień ją z tą obok akwarium. Zwiń piłę z tarasu i podłóż sprężynę pod trampolinę. Wejdź pod łóżko i poczekaj, aż przyjdzie sąsiad. Gdy zajrzy do pokoju z akwarium, zejdź na dół. Kombinerkami rozkręć mu rower, po czym po cichu wskocz do kuchni. Połóż na środku wrotkę, ze śmietnika wyjmij kabel i zejdź do piwnicy. Tam kabel włącz do kontaktu i rozpiłuj sztangę. Schowaj się w szafie na parterze.

Sezon trzeci, etap trzeci
W szufladzie znajdziesz kulki oraz bezpiecznik, a w piwnicy kombinerki. Zajrzyj do kuchni i zabierz ze śmietnika kabel. Przejdź do pokoju z akwarium i zepsuj kombinerkami drabinę. Zabierz książkę z szuflady obok łóżka, a potem pobaw się stojącą na balkonie szlifierką. Wróć się. Zejdź do pokoju z psem i po cichu podmień książki. Następnie zejdź jeszcze niżej, do piwnicy. Przekręć prawy zawór i ściśnij wiszącą na rurze szmatę, tak aby na podłodze pojawiła się woda. Pobaw się też lewym zaworem. Wkręć kabel do kontaktu i rozsyp na ziemi kulki. Wróć na górę i schowaj się w szafie. Gdy sąsiad wykręci korek i pójdzie na górę, wkręć własny.

Sezon trzeci, etap czwarty
Zabierz kulki i pastę do butów z szuflady, szczura i gwóźdź z piwnicy oraz klej z apteczki w łazience. Wróć na korytarz. Gdy sąsiad opuści kuchnię, zostawiając w niej niewielką butelczynę, wskocz i posmaruj ją pastą. Weź kabel oraz korki ze śmietnika. Poczekaj, aż gość wysłucha piosenki, wypali fajkę i zejdzie na dół, do piwnicy. Wejdź na górę. Z szuflady w pokoju z akwarium zabierz proch i psi gwizdek. Z pokoju z łóżkiem zabierz naboje, które stoją na półce, a także balonik z szuflady obok łóżka. Schowaj się pod nie. Gdy sąsiad wyjdzie na balkon, zbiegnij na dół. W piwnicy podłącz kabel do kontaktu i wpakuj pociski, a potem korki do strzelby wiszącej na ścianie. Wróć na parter i poczekaj, aż sąsiad położy na fotelu skrzynkę z tytoniem i otworzy szafkę z adapterem. Wówczas zagwiżdż na psa i gdy sąsiad pobiegnie na górę, dosyp mu prochu do tytoniu oraz podmień igłę adaptera na gwóźdź. Schowaj się w szafie. Gdy sąsiad pójdzie do piwnicy, wbiegnij na górę.




Sąsiedzi z Piekła Rodem 2 : Na Wakacjach

Druga część Sąsiadów z piekła rodem ukazała się w sklepach niespełna rok po pierwszej. Miała łatwiejsze zadanie - tytuł ów znało już i kojarzyło naprawdę sporo graczy. Niestety, tym razem nie udało się. Na wakacjach zebrało gorsze oceny, a wiele zmian uznano za nieprzemyślane. Gracze byli zawiedzeni, a część trzecia... jak na razie nie ukazała się.

Poniższy poradnik pomoże Ci dotrzeć do samego końca, do ostatniego odcinka ostatniego sezonu serialu o sąsiedzie z piekła rodem. Zwróć uwagę, że zmieniła się sceneria. Zamiast domu jest statek wycieczkowy i zwiedzane po drodze miejsca, a zamiast papugi sąsiada i jego psa pojawia się hojnie obdarzona przez naturę Olga (i jej dzieciak, ale to już inna sprawa). Jeśli marzysz o dobrych wynikach, postaraj się, by sąsiad Cię nie złapał. Wyłącz też w opcjach podgląd tego, jak sąsiad reaguje na tricki. W ten sposób szybciej powalisz gościa na ziemię! Jedna uwaga - poniższy poradnik powstał na podstawie niemieckiej wersji programu. Wersja polska... różni się jedynie nazwami. Ale i tak dacie radę!

ETAP 1: All Aboard!
Postępuj tak, jak radzi Ci reżyser. Najpierw powędruj na prawo, potem wyjmij ze skrzyni mydło i gdy sąsiad sobie pójdzie, zajrzyj na górny pokład. Połóż mydło tuż przy kałuży i zejdź na dół. Gdy sąsiad się poślizgnie, przejdź na lewo. Podnieś szpilkę i przy jej pomocy otwórz szafkę z narzędziami, która znajduje się obok (musisz jak najdłużej utrzymywać szpilkę w miejscu, gdzie znajduje się jej cień). Wyjmij nóż i klucz francuski. Gdy sąsiad przejdzie na prawo, wejdź na górę i podpiłuj nogę stołu, przy którym pożywia się Olga. Potem zbiegnij na dół i popatrz, jak pięknie sąsiad rozwala się o ziemię. Przejdź na prawo, zabierz kolejne mydło i znów wejdź na górę. Połóż je w kałuży, a kluczem francuskim rozwal barierkę statku. Schowaj się na dół. Gdy sąsiad poniesie kolejną klęskę, przejdź na lewo i w bezpiecznym znów wdrap się na górę. Zabierz trochę spaghetti z garnka i wepchnij je do czapki, którą sąsiad co jakiś czas zakłada. Ubaw gwarantowany!

ETAP 2: Covert Advance
Przejdź na lewo i zabierz płetwę rekina ze śmietnika. Następnie zejdź na dół, do miejsca, w którym opala się Olga. Weź wiaderko, troszkę leżących na piasku wodorostów i głowę ryby-piły. Wróć na górę i wyciągnij wiaderkiem węgorza z akwarium. Poczekaj, aż sąsiad zejdzie na dół, by się wykąpać, potem pobiegnij na prawo. Przetnij piłą barierkę na mostku, a węgorza wrzuć do stawu. Zerwij bambusowy kij wiszący tuż obok, po lewej stronie. Wróć do miejsca, w którym rozpocząłeś zabawę, i zejdź do Olgi. Włóż kij do norki, w której schował się krab, i wyciągnij go. Gdy sąsiad pójdzie do góry, na mostek, przejdź na jego część plaży. Wrzuć kraba do pojemnika z piwem, przewróć grabie i obłóż je wodorostami. Wróć do Olgi i przyczep płetwę rekina do łodzi jej syna. Potem patrz, co się dzieje.

ETAP 3: The Cabin is occupied

Wejdź na górę i zwiń klucz francuski z pojemnika na narzędzia, który leży po prawej. Potem zejdź na dół i przejdź na prawo. Miń Olgę, zwiń jej talerz z sosem chilli i wejdź na górę. Weź kulę armatnią i olejarkę. Zejdź na dół, zajrzyj do torby Olgi i wyjmij z niej legginsy. Poczekaj, aż sąsiad przejdzie na górę i skieruje się na mównicę. Wówczas przejdź na lewo i podłóż kulę armatnią pomiędzy arbuzy, a potem rozwal kluczem rower. Przejdź na prawo i wjedź na górę. Podłącz legginsy do maszyny, która stoi po prawej stronie mównicy. Gdy sąsiad zajmie się arbuzami, przejdź na lewo. Posmaruj papier toaletowy sosem chilli, a olejem pochlap wajchę potężnego, przypominającego rakietę urządzenia stojącego tuż obok kibla. Potem schowaj się w bezpiecznym miejscu.

ETAP 4: For Whom the Gong Tolls
Podejdź do automatu z zabawkami i zabierz z niego misia. Przejdź na prawo. Daj misia chłopcu, za co dostaniesz dynamit confetti. Połóż go pomiędzy hot-dogami. Weź nożyce ogrodowe leżące obok bon-sai oraz jeden z kamieni, które zwałowano na kupę po lewej stronie kramu z żarciem. Zejdź na dół, jeśli nie ma tam sąsiada. Podnieś leżącą na ziemi miskę i przejdź na lewo. Zabierz parasol/kijaszek ze stojaka i wdrap się na górę. Nabierz do miski trochę płynnego talku z misy należącej do gościa bijącego w gong. Przejdź na prawo, gdy sąsiad po romansie z dynamitem zejdzie na dół. Po chwili zejdź na dół, przetnij naszyjnik i posmaruj wazę talkiem. Podejdź do Olgi i posmaruj dysze jej lektyki. Połóż kamień w miejscu, gdzie znajdują się specjalne, spreparowane cegły dla karateków. Wejdź na górę i przywiąż kijaszek do pałeczki, którą gość wali w gong. Schowaj się w pobliżu straganu z hot-dogami.

ETAP 5: Ping-pong Fucius
Przejdź na prawo i zabierz młotek oraz gwoździe leżące obok mostku. Potem zejdź na dół i gdy sąsiad pójdzie do barku się posilić, przybij mu narty do pomostu. Zabierz dynamit z pudełka obok. Przejdź na prawo, zwiń linę z kotwicy leżącej niedaleko Olgi i wejdź na górę. Zabierz dętkę z wielkiego pudła z rowerem w środku. Podejdź do kucharza i gdy odłoży okulary, zabierz mu je. Wrzuć oponę do kosza z węgorzami, które gość przerabia na sushi, a następnie zabierz jajko kaczce, która siedzi w klatce obok. Pobiegnij na prawo, za mostek. Połóż dynamit na jednej z lwich głów, które tam widzisz. Odpal go okularami. Weź głowę. Poczekaj, aż sąsiad sobie pójdzie, i zejdź na dół. Podmień piłeczkę do ping-ponga na jajko, a gdy grubas zajrzy na górę, przejdź na lewo. Przywiąż linę do jednego z fajerwerków, zaś lwią głowę ustaw w piasku, przy którym bawi się synek Olgi. Schowaj się w bezpiecznym miejscu.

ETAP 6: Every Shot a Hit
Na pokładzie statku pojawi się mamuśka. Rób to, co trzeba - weź pierdzącą poduszkę z pudełka z zabawkami, wejdź na górny pokład i podłóż ją tam, gdzie leżą inne poduszki. Potem schowaj się w rurze. Poczekaj, aż sąsiad dostanie lanie za swoje nędzne zachowanie, a potem zejdzie na dół. Przejdź na lewo, gdzie śpi jego mama. Szybko wyjmij taśmę klejącą z maszyny wiszącej na ścianie, a także zabierz koc i króliczka. Wróć na prawo i oklej taśmą jedną z lasek dynamitu, stojących w pudle obok barierki. Potem zejdź na dół, podmień kocyk leżący na sztandze, a z pudła zabierz gumę. Powędruj na lewo, gdy sąsiad nie patrzy. Tam gumę doczep do harpuna stojącego obok schodów, a króliczka połóż obok wyrzutni. Schowaj się w bezpiecznym miejscu.

ETAP 7: Mummy's Darling
Zwiń jeża morskiego, który leży przy brzegu. Z lewego motocykla zabierz pedał gazu, a z prawego sprężynę. Przejdź na lewo i podnieś butelkę leżącą obok ręcznika. Wbiegnij na górę, gdy matka zaśnie bądź zanurkuje, i wsuń sprężynę pod trampolinę. Przejdź na prawo i daj barmanowi whiskey. Zabierz ze stojącego obok grilla szczypce, a gdy barman zaśnie, zwiń mu wiaderko. Poczekaj, aż matka zaśnie bądź zanurkuje, i przejdź na lewo. Napełnij wiaderko wodą z kranu, a potem pobiegnij do słonia. Połóż mu przed nosem wiaderko i zejdź na dół. Za pomocą szczypców wyciągnij kraba z norki i włóż do muszli, która leży obok Olgi. Potem wyciągnij drugiego kraba i przejdź na lewo. Wrzuć go do fosy wokół zamku, który wybudował chłopiec. Jeża morskiego wsuń sąsiadowi pod ręcznik. Poczekaj, aż matka zaśnie lub zanurkuje, a wówczas wbiegnij na górę. Pedałem podnieś baldachim po lewej (użyj go na rynnie na ścianie), a potem podnieś sprężynę i znów wsuń ją pod trampolinę. Popatrz, co będzie się działo.

ETAP 8: Above the Clouds
Działaj szybko. Zejdź na dół, gdy mamuśka schowa się do przebieralni. Odwiąż pieska, który siedzi po prawej stronie archaicznego sklepiku. Zabierz metalowy walec z kolcami, leżący na kupie śmieci, gąbkę z kredą z tablicy tuż obok, a także kabel leżący u dołu ekranu. Połóż na środku drogi grabie, które stoją obok przebieralni. Przejdź na lewo i przywiąż metalowy koszyk do maszyny do czyszczenia butów. Wbiegnij na górę i wyciągnij z norki mysz. Jeśli sąsiada nie ma na dole, zejdź i przegoń myszką słonia. Wyciągnij kredę i przemaluj linię, którą tuż obok jego wybiegu namalowano na ziemi. Wróć na górę i wyciągnij kolejną mysz. Przejdź na prawo i podnieś łopatę oraz balonik. Poczekaj, aż mamuśka schowa się w przebieralni. Zejdź na dół i za pomocą myszy wyciągnij węża z dziury po lewej stronie schodów. Wróć na górę i udaj się ostrożnie w lewo. Połóż węża na szali przy pomniku, a kabel podłącz do generatora w kącie. Przejdź na prawo. Przywiąż łopatę do huśtawki, a balonikiem zatkaj piszczałkę fakira. Schowaj się w wielkim koszu, który stoi po lewej.

ETAP 9: Burning with Ambition
Podnieś kanister i zapałki. Wbiegnij na górę i utnij scyzorykiem parę kwiatków rosnących na klombie pod murem. Zbiegnij szybko na dół i daj je świętej krowie, która stoi na podwórku. Po chwili podnieś jej placek i pobiegnij z nim na prawo. Włóż świeży nawóz do automatu z lodami, zabierz dmuchawę i azbestowe majtki leżące na straganie. Pobiegnij na prawo. Przetnij siodło krowie i wbiegnij na górę. Wlej benzynę do otworu w ziemi, który znajduje się tuż przed fakirem. Udaj się na prawo. Po drodze podpal pokrywę, a na samym końcu szlaku podgrzej leżące na ziemi węgliki dmuchawą. Wrzuć kilka z nich do azbestowych majtek, które masz w kieszeni, a potem wlej benzynę do wody. Gdy sąsiad wejdzie do świątyni po lewej, włóż mu do klapków węgielki, po czym schowaj się w koszu.

ETAP 10: The Enlightenment
Na samym początku podnieś jeża morskiego i gdy sąsiad pobiegnie na górę, przejdź na lewo. Zabierz kij do palanta, który pływa w wodzie, oraz olejek do opalania sąsiada. Gdy Olga pójdzie pod prysznic, zabierz jej stanik. Poczekaj, aż sąsiad przymierzy turban w sklepiku po lewej i wróci na górę. Wtedy przejdź na bok i włóż do jednego z turbanów jeża. Podnieś kolejnego z ziemi. Wejdź na górę, połóż palantowy kij obok słonia, a do stanika włóż arbuz. Zabierz kość z miski stojącej pod figurką Kali po lewej, a także siatkę na kiju, którą znajdziesz obok basenu, przy którym śpi mamuśka. Wróć na prawo i zejdź na dół. Poczekaj, aż sąsiad się wyniesie, i wtedy przejdź na lewo i podłóż mu jeża pod leżak. Za pomocą arbuza ze stanika rozwal lampę, która wisi nad nim. Korzystając z siatki, ściągnij narzędzia wiszące po lewej - zwiniesz klucz, którym możesz rozkręcić zawór na rurze po lewej stronie schodów. Woda spłynie z basenu. Podnieś leżącą ośmiorniczę i pobiegnij na prawo, by wepchnąć ją w jeden z turbanów. Wejdź na górę. Daj leżącemu przy basenie pieskowi kość i wysmaruj olejkiem trampolinę. Następnie unikaj sąsiada i patrz, co się dzieje.

ETAP 11: Neighbour Over Board!
Zabierz tabletki moczopędne z kosza wiszącego na drzwiach. Wejdź do kabiny obok (jest u dołu ekranu) i zabierz kiełbasę z talerza, monetę z szuflady i haczykowaty gwóźdź zza obrazu. Wróć na górę i gdy mamuśka zaśnie, wejdź na jej pokład. Daj kiełbasę psu, zabierz gaśnicę ze ściany oraz pilnik z torebki. Przejdź na lewo i dosyp tabletek do cukierków leżących w misce. Zabaw się pilnikiem tak, aby zamienić znaki wiszące pomiędzy dwoma toaletami. Gwóźdź wykorzystaj do zmodyfikowania zabawkowej wędki, która leży obok barierki. Zbiegnij na dół i podnieś pojemnik ze sprężonym powietrzem. Wróć na górę, gdy mamuśka sobie pójdzie. Podłącz znaleziony przed chwilą pojemnik do trąbki, którą bawi się junior, po czym szybko zbiegnij na dół. Weź kolejny pojemnik. Pilnikiem przepiłuj haki podtrzymujące łódź ratunkową. Przejdź na prawo i podłącz pojemnik ze sprzężonym powietrzem do kamizelki ratunkowej, a gaśnicę do akwalungu (sprzętu do nurkowania). Potem przedostań się do telefonu wiszącego nieopodal toalet i wrzuć doń monetę. W razie potrzeby możesz zejść na dół i położyć się na leżaku, tak aby cię nikt nie widział.

ETAP 12: Action!
Podejdź do szkieletu leżącego na ziemi i wyjmij mu z pleców zardzewiały sztylet. Poczekaj chwilę. Wbiegnij na górę i weź dzbanek z farbą i pędzel. Zejdź na dół i przejdź na prawo, a potem znów na górę. Weź rubin z gniazda, po czym schowaj się w statui tuż obok. Gdy mamuśka sobie pójdzie, a sąsiada nie będzie, wejdź na górę. Podnieś łom i zabierz wiszącą na ścianie kolbę kukurydzy. Zejdź piętro niżej i podważ łomem kamienną płytę po prawej. Zabierz spod niej drugi rubin i wróć na górę. Włóż oba rubiny w oczy stojącej tam figury króla Azteków. Gdy wielkie kamienne koło zacznie się kręcić, naostrz na nim sztylet. Zejdź niżej i przetnij nim bat wiszący nad kamienną płytą, którą przestawiałeś. Przy okazji zdrap ociupinkę żywicy ściekającej z drzewa obok. Schowaj się w statui i poczekaj, aż sąsiad pójdzie na górę. Zbiegnij na dół, daj ptakowi siedzącemu na skalnym klifie kolbę kukurydzy, a potem wrzuć monetę do maszyny na pomoście. Przejdź na prawo. Łomem rozwal sztachety broniące wejścia do kopalni i zabierz stamtąd dynamit. Posmaruj sztucznego byka żywicą i schowaj się w kopalnianym wagoniku. Gdy góra będzie wolna, wejdź po schodach i podłóż dynamit do skrzynki z cygarami. Pomaluj ławkę na czerwono i zbiegnij na dół, by zająć bezpieczną pozycję.

ETAP 13: Eat and Be Eaten
Zwiń trochę cementu i zejdź na dół. Tam zerwij ostrą papryczkę z krzaka i pobiegnij na prawo. Zabierz głowę piranii, pieczone skrzydełko kurze oraz butelkę tequilli. Wejdź na górę i dosyp cementu do kadzi po lewej stronie, gdzie sąsiad zażywa czasami kąpieli błotnej. Potem przejdź na prawo, po drodze podnosząc słoik. Wdrap się na górę. Podnieś dłoń oderwaną z jakiegoś pomnika oraz zerwij kwiatek. Zbiegnij piętro niżej. Po prawej stronie ujrzysz mięsożerną roślinę. Daj jej skrzydełko kurczaka, a potem głowę piranii. Przejdź na lewo i włóż byczkowi do paśnika kwiatki (paśnik znajduje się po prawej stronie jego zagrody). Zejdź na dół i złap trochę termitów do słoika. Wpuść je do koszyka piknikowego, który stoi na łódce po prawej. Wbiegnij na górę, gdy mamuśka i sąsiad przejdą, i na stole po prawej połóż tequillę. Dorzuć też paprykę chilli. Przejdź na lewo i podnieś gniazdo os. Zejdź na dół, wosk pszczeli wsmaruj w wiszącego na sznurku konika, a kamienną ręką zepsuj automat obsługujący mechanicznego byka. Schowaj się w kopalnianym wagoniku.

ETAP 14: Don't Panic
Poczekaj, aż sąsiad pójdzie na górę. Przejdź wówczas na lewo i weź dywanik. Wróć się i połóż go na otwartym luku cargo. Idź znów w lewo, zabierz pocisk i wejdź na górę. Poczekaj, aż mamuśka zaśnie, a sąsiad zejdzie na dół. Wtedy zakradnij się na prawo, włóż pocisk do pistoletu, podnieś kawałek szkła, zabierz pigułki z torby mamuśki i kartkę z wycieraczki. Zbiegnij na dół i szkłem przetnij pasek wysięgnika, na którym wisi skrzynka. Przejdź na lewo, potem w górę i na prawo, na leżaczek obok mamusi. Poczekaj, aż sąsiad zrobi zadymę na dole, potem zejdź i weź ryby. Poczekaj chwilę i przejdź na lewo, a potem do góry. Przywiąż jedną rybę do kwiatka stojącego obok Olgi, potem zbiegnij na dół. Poczekaj, aż sąsiad da kwiatka do powąchania Oldze i zbierze za to po pysku. Olga zejdzie na dół, by wziąć prysznic. Połóż rybę na wiadrze po lewej stronie kabiny prysznicowej i weź jej niebieski ręczniczek. Wejdź na górę i przeczyść szybę po lewej. Schowaj się następnie na dole. Sąsiad przepłoszy papugę, która rozbije się o czystą już szybę. Przejdź na prawo, na górę i na lewo. Zabierz papudze kluczyk. Przejdź na lewo i otwórz kluczem kłódkę. Wejdź do kapitana, dosyp mu pigułek do piwa i poczekaj, aż zaśnie. Za pomocą kartki z kodem zdejmij blokadę z koła, po czym zejdź na dół i połóż się wygodnie na leżaku.

Liczba czytelników: 457791, z czego dziś dołączyło: 0.
Czytelnicy założyli 45250 wątków oraz napisali 626310 postów.