Strona główna » Nowinki ze świata » Podgląd tematu
Hajime Tabata uważa, że PS5 i kolejny Xbox nastawione będą tylko na streaming gier - komentarze

Offline
remik1976 //grupa Akademia Morderców » [ Szef Akademii (exp. 14515 / 16200) lvl 14 ]0 kudos
Pewnie kiedyś tak będzie, a raczej oni chcieli by, żeby tak było. Działające dziś usługi streamujące pokazują jednak, że to totalna klapa. Nie stać ich na to by zadowolić się garstką graczy u który streamowanie gier będzie działać w zadowalający sposób więc ja twierdzę, że to marzenia ściętej głowy.

PS.
Kto ponosi koszty wyprodukowania nośników? Chyba nie są idiotami i wliczają to do ceny finalnego produktu. Zarabiają na tym więc tu nie ma żadnych kosztów tylko zysk no chyba, że na nośnik trafia kupa to wiadomo, że nikt kupy nie ruszy nawet kijem z wiadomych względów i będą straty. Zresztą nawet kupa się sprzedaje, bo gdyby tak nie było to do dziś z łatwością można by było dostać stare nośniki z grami które się nie sprzedały, a jednak nakłady w sklepach zawsze sie wyczerpują.

Offline
remik1976 //grupa Akademia Morderców » [ Szef Akademii (exp. 14515 / 16200) lvl 14 ]0 kudos
Ludziom takim jak ja może się wydawać, że taki bieg spraw nigdy nie nastąpi, ale zdaję sobie sprawę że ja to nie wszyscy. Ostatnio słyszałem, że przeprowadzono jakieś badania w których sprawdzano czy ludzie wolą bardziej posiadać rzeczy fizycznie namacalne czy jednak wybiorą ich wirtualne odpowiedniki i niestety okazuje się, że jednak ludzie wolą otaczać się rzeczami wirtualnymi ze zwykłego wygodnictwa. Trochę wynik mnie zaskoczył, bo jednak sądząc po sobie myślałem, że ludzie trochę otrzeźwieli. Sam kiedyś uważałem, że jednak posiadanie rzeczy wirtualnych jest niezłe, a na pewno praktyczne, bo w sumie otrzymuję to co chcę. Jednak z czasem człowiek uświadamia sobie, że posiada dużo rzeczy i wydał na nie dużo kasy, ale tak naprawdę nie posiada kompletnie nic, a nawet może stracić to co jest w formie wirtualnej ot tak sobie. W takie sytuacji powiedziałem dosyć i przestałem wydawać kasę na iluzję rzeczy. Sądziłem, że wiele osób doszło do takich samych wniosków, ale jak widać mocno się myliłem. Giganci dostosowują się do oczekiwań rynku, a jak rynek pozwala im zaoszczędzić górę kasy to dlaczego by nie skorzystać z okazji i stąd pewnie takie wizje. Moim zdaniem jak wspomniałem wcześniej za wcześnie na to i technologicznie wszystko leży i kwiczy, ale jeżeli w takich badaniach jest dużo prawdy to zwyczaje stanie się co ma się stać i nic na to nie poradzimy. Niestety wszystko podąża za większością i to ona jest targetem. Znając życie pewnie otrzymamy jakiś kaleki falstart i niestety zostaniemy postawieni przed faktem dokonanym.

Offline
guy_fawkes //grupa Stara Gwardia » [ Final Hamster (exp. 6618 / 7200) lvl 12 ]1 kudos
PC przeszło na cyfrową dystrybucję dłuższy czas temu - coraz więcej pudełek ma tylko kod do pobrania gry, a coraz mniej obudów ma przewidziane miejsce na napęd. Oczywiście to po części wina faktu, że PC nie przeszło na płyty BD, ale to przy okazji ograniczyło sprzedaż używek, w zamian dając fajne promocje. Mimo wszystko w takim modelu trochę bardziej „posiadamy” grę, bo jednak odpala się lokalnie, a nie gdzieś tam, na serwerach. Mnie streaming gier kompletnie się nie podoba i tutaj nawet troszkę mniej chodzi o brak fizycznej postaci, a o to, że po wygaśnięciu praw do danego tytułu tak po prostu zniknie on z usługi, a może nawet ze wszystkich. Weźmy takiego Neverhooda - nie ma nigdzie oficjalnej sprzedaży, ale jak się ktoś uprze, to co prawda wyda majątek, ale kupi fizyczną kopię. A za ileś lat nawet takie coś nie będzie możliwe. Może to, co dzisiaj nazywamy podstawowymi wydaniami, kiedyś będzie limitowanym, drogim dobrem tylko dla kolekcjonerów...?

Offline
remik1976 //grupa Akademia Morderców » [ Szef Akademii (exp. 14515 / 16200) lvl 14 ]0 kudos
Właśnie słyszałem, że branża muzyczna rozważa kasację nośników CD z uwagi na coraz mniejsze zainteresowanie tą formą nośników więc chyba można szykować się na grube zmiany, bo ten nośnik i z pewnością jego pochodne zwyczajnie znikną przynajmniej z masowej produkcji.

Liczba czytelników: 462255, z czego dziś dołączyło: 3.
Czytelnicy założyli 46579 wątków oraz napisali 636633 postów.