Slime Rancher (Xbox One) - okladka

Slime Rancher (Xbox One)

Premiera:
21 sierpnia 2017
Premiera PL:
12 października 2018
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Slime Rancher (Xbox One)
TheCerbis @ 13:05 08.03.2019
"TheCerbis"
Vanitas vanitatum et omnia vanitas...

Śr. długość gry: 167h 36min

+ czaswięcej

Slime Rancher to pierwszoosobowa przygodowa gra akcji z otwartym światem, w której zajmujemy się hodowlą tzw. blopków. Za produkcję odpowiada niezależne studio Monomi Park.

Historia w Slime Rancher pozwala graczowi wcielić się w farmerkę imieniem Beatrix Lebeau. Kobieta wyruszyła za lepszym życiem w głąb galaktyki, osiadając w końcu na jednej z planet i zaczynając rozkręcanie hodowli przedziwnych blobpków.

Rozgrywka w Slime Rancher polega na budowaniu specjalnych farm, w których hodujemy wspomniane blopki. Są to wesołe stworki, swoim kształtem przypominające żelkowe ludki. Podopieczni, w zamian za opiekę, produkują, czy raczej wypróżniają z siebie, specjalne kryształy, które następnie możemy sprzedawać z zyskiem.

Aby ułatwić nam nieco zadanie, twórcy oddali do naszej dyspozycji specjalne urządzenie, przypominające przerośnięty pistolet na wodę. Sprzęt działa w dwóch trybach - ssania (wciąga blopki oraz rozmaite przedmioty) lub wyrzucania. Przy pomocy tej maszyny m.in. zbieramy jedzenie, by później nakarmić nim nasze urocze stworki.

Aby to uczynić, najpierw musimy znaleźć jednak pokarm, i tu objawia się eksploracyjny aspekt produkcji. Otóż od czasu do czasu trzeba opuścić naszą farmę i wybrać się na poszukiwanie jedzenia, przynajmniej w początkowych etapach gry. Z czasem będziemy mogli wybudować ogródek z warzywami, a następnie go rozbudować, montując specjalne dysze nawadniające czy też odstraszającego głodne, obce blopki, stracha na... blopki.

Blopki występują w kilku wersjach, które mają różne potrzeby co do pokarmu, lub też przejawiają rozmaite zachowanie, co wymaga innego podejścia do nich przy hodowli. Przykładowo, nocne blopki aktywne są jedynie po zmierzchu, zaś jeżeli nie zapewnimy im cienia w trakcie dnia, po prostu zginą.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?