Halo: The Master Chief Collection (XBOXONE) - okladka

Halo: The Master Chief Collection (XBOXONE)

Premiera:
11 listopada 2014
Premiera PL:
11 listopada 2014
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (2)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (1)

Opis Halo: The Master Chief Collection (XBOXONE)
Redakcja MiastoGier.pl @ 16:47 10.06.2014

Śr. długość gry: 250h 59min

+ czaswięcej

Halo: The Master Chief Collection to zestaw odświezonych czterech głównych części serii Halo przygotowany z myślą o konsoli Xbox One.

Halo: Combat Evolved Anniversary

Halo: Combat Evolved Anniversary, to remake pierwszej części kultowej strzelanki.

Za produkcję odpowiada studio 343 Industries, które obiecuje całkowicie zremasterowaną i dostosowaną do obecnych standardów kampanię. Nowa oprawa w jakości HD, to norma. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, że nie jest to zwykła konwersja z usprawnioną grafiką.

Deweloper dodał tryb współpracy przez Xbox Live, a także rozgrywki multiplayer na siedmiu, najpopularniejszych i także trochę przemodelowanych mapach. Można śmiało powiedzieć, że jest to praktycznie kolejna część serii, tyle, że ze znaną już nam historią.

Fabuła opowiada o konflikcie Ziemian z rasą Covenantów, a głównym bohaterem jest Master Chief - ikona gamingu.

Halo 2

Akcja Halo 2 jest kontynuacją historii znanej z pierwszej części gry. The Covenant (obca rasa) zostali pokonani lecz tylko tymczasowo. Podnoszą się z popiołów porażki i najeżdżają Ziemię.

Wcielisz się w Master Chief'a, który ma za zadanie poprowadzić siły oporu do ponownego zwycięstwa. Jeśli Twoja misja zakończy się niepowodzeniem cała planeta wraz z jej mieszkańcami zostanie skazana na zagładę. Gra prezentuje mnóstwo nowych rodzajów broni, nowe umiejętności do zdobycia oraz całkowicie nowe otoczenie. Będziesz miał okazję walczyć o swą planetę przemieszczając się zarówno na własnych nogach jak i w różnych wehikułach.

Halo 2 posiada także tryb dla wielu graczy, który został bardzo rozbudowany. Mamy możliwość połączenia się z innymi graczami przez internet (brakowało tego w poprzedniej części gry). Możemy tworzyć klany, ulepszać swe zbroje, rozmawiać ze sobą i po prostu świetnie się bawić.

Halo 3

Halo 3 to kolejna część jednej z najlepszych i najsłynniejszych strzelanek w historii wirtualnej rozrywki. Program opracowany został przez firmę Bungie i dedykowany jest tylko i wyłącznie konsoli Xbox 360!

Fabuła Halo 3 stanowi kontynuację poprzednich części. Rasa obcych Covenant przejęła kontrolę nad ziemią, The Flood zostało uwolnione, a losy całej galaktyki znowu leżą w rękach Master Chief'a. Nasz bohater jako ostatni z super żołnierzy zmuszony jest po raz kolejny stanąć do walki z przeważającymi siłami wroga. Wraca on na ziemię ze swoją komputerową pomocniczką Cortaną by raz na zawsze położyć kres opresji obcych.

Halo 3 to ostatnia część trylogii, w której wszelkie zapoczątkowane wcześniej wątki fabularne dobiegną końca, a każde pytanie znajdzie odpowiedź. Podobnie jak w edycjach poprzednich, Master Chief korzysta z wielu nowoczesnych rodzajów broni oraz kilku typów pojazdów, które pozwalają mu skutecznie eliminować przeciwników.

Jako, że Halo 3 powstał z myślą o konsoli Xbox 360, oprawa audio-wizualna w pełni wykorzystuje moc drzemiącą w maszynce. Mamy tutaj do czynienia z płynną animacją, wysokiej jakości teksturami oraz mnóstwem zaawansowanych efektów specjalnych.

Halo 3 prócz fabuły dla pojedynczego gracza, oferuje także model rozgrywek wieloosobowych!

Halo 4

Halo 4 to kolejna część jednej z najpopularniejszych strzelanek, dedykowanych ekskluzywnie konsoli Xbox 360. Produkt powstaje w studio 343 Industries, natomiast jego wydania podjęła się firma Microsoft. Produkcja stanowi początek nowej trylogii.

Halo 4 przenosi nas do wydarzeń po historii opowiedzianej w Halo 3. Master Chief powraca aby stawić czoła swemu własnemu przeznaczeniu i stanąć oko w oko ze starożytnym złem, które zagraża równowadze całego wszechświata. Na szczęście w walce nie jest całkowicie sam, albowiem towarzyszy mu wierny kompan, sztuczna inteligencja Cortana.

Akcja rozgrywa się głównie na tajemniczej planecie, zwanej Requiem. Deweloper postanowił odejść od tradycyjnej, przepełnionej akcją rozgrywki, stawiając nieco mocniej na fabułę, tajemnicze wydarzenia oraz eksplorację. Aby było to możliwe, świat został istotnie powiększony, a zmieniające się warunki pogodowe odgrywają bardzo ważną rolę. W miarę progresji, odkryjemy nie tylko skrywane przez planetę Requiem sekrety, ale również w jaki sposób zmieniła się galaktyka po tym, jak dobiegła końca wojna z Covenant.

Halo 4, ze względu na to, iż jest początkiem nowej trylogii, zostało zbudowane w taki sposób, aby nie wyjawiać od razu wszystkich szczegółów, a zamiast tego odkrywa poszczególne wątki fabularne fragmentami.

Podobnie, jak części poprzednie, Halo 4 oferuje rozbudowany tryb rozgrywek wieloosobowych. Gracz nie tylko toczy boje, ale również gromadzi doświadczenie i modyfikuje swojego wojownika. Wygląda to mniej więcej tak, jak popularny tryb arena, w którym każde starcie daje nam możliwość poprawienia własnych statystyk. Prócz potyczek całkowicie siłowych, dostępny jest też Spartan Ops - tryb współpracy, wstawiony bezpośrednio w wątek dla jednego gracza.

Za sprawą nowoczesnego silnika graficznego, Halo 4 oferuje zaawansowaną oprawę audio-wizualną, w pełni wykorzystującą możliwości konsoli Xbox 360. Na ekranie widzimy nie tylko wysokiej jakości tekstury, ale również mnóstwo efektów specjalnych oraz płynne, naturalnie wyglądające animacje.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?