Donkey Kong Country: Tropical Freeze (SWITCH) - okladka

Donkey Kong Country: Tropical Freeze (SWITCH)

Premiera:
04 maja 2018
Premiera PL:
04 maja 2018
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (1)

Opis Donkey Kong Country: Tropical Freeze (SWITCH)
DevMat @ 15:26 02.02.2018
Mateusz "DevMat" Kulesa

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Donkey Kong Country: Tropical Freeze to kolejna odsłona gry platformowej wydanej po raz pierwszy w 1981 roku na automaty. Produkcja ta stała się prekursorem najbardziej znanej platformówki - Mario. Za jej opracowanie odpowiada studio Retro, a sam tytuł przygotowany został jedynie na konsolę Nintendo Wii U. 

Historia przedstawia wydarzenia jakie miały miejsce podczas ataku wikingów na rodzinną wyspę Konga. Przebrane za skandynawskich wojowników sowy, morsy i pingwiny chcą położyć swoje łapy na jego terytorium. Nasz bohater musi przeciwstawić się najeźdźcom i wygnać ich tam, skąd przybyli. 

Mechanika rozgrywki nie różni się od pozostałych tytułów z serii Donkey Kong Country. Nadal musimy wykazać się zręcznością, aby przejść przez kolejne poziomy, skacząc z platformy na platformę, zbierając przy tym dostępne przedmioty, jak banany i inne poukrywane na mapie skarby. Naturalnie na swojej drodze napotkamy masę przeciwników, którym musimy stawić czoła. Twórcy zaimplementowali także tryb kooperacji dla dwóch osób, dzięki czemu możemy wspólnie ze znajomym odkrywać dalszą część przygody. W tym wypadku jeden gracz wciela się w Donkey Konga, a drugi w Diddy lub Dixie. Każdy z nich dysponuje odmiennymi umiejętność, co pozwala łatwiej dostać się w trudniejsze obszary. 

Graficznie produkcja prezentuje się naprawdę ładnie. Kolorowa grafika oraz starannie wykonane plansze są miłe dla oka. Te ostatnie odróżniają się od siebie scenerią i klimatem. Przyjdzie nam więc przemieszczać się po tropikalnych zaroślach, zasypanymi śniegiem szczytach, czy też po zalanych wodą terytoriach. Takie zróżnicowanie nie pozwala się nudzić.

Screeny i filmy z Donkey Kong Country: Tropical Freeze (SWITCH)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?