Resident Evil Code: Veronica X (PS2) - okladka

Resident Evil Code: Veronica X (PS2)

Premiera:
21 sierpnia 2001
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (23)Gram (1)Ukończone (12)Kupię (3)

Opis Resident Evil Code: Veronica X (PS2)
Kawira @ 15:39 17.07.2009
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 13h 17min

+ czaswięcej

Resident Evil jest bardzo dobrze znany wśród posiadaczy konsol i nie tylko. Po czterech odsłonach (1,2,3 i Resident Evil: Survivol) przyszła kolej na Resident Evil: Code Veronica. Jest to konwersja z Dreamcasta, nie wprowadzająca niestety żadnych dużych zmian (parę cut-scen i drobnych korekt).

Po przeżyciu w Raccoon City, Claire Redfield budzi się na wyspie należącej do Umbrella Corp. W ciemnym więzieniu. Jak się okazuje została schwytana i musi zbiec oraz odkryć w końcu, o co tak naprawdę gigantowi chodzi. Jak daleko sięgają jego macki? Równolegle animuje się Chrisa Redfielda, znanego z pierwszej odsłony cyklu, który jest zaginionym bratem głównej bohaterki.

Tradycyjnie czekają na gracza walki z hordami zombie, zaś pomiędzy nimi odkrywanie coraz to nowszych, a także bardziej niepokojących rzeczy na temat Umbrelli.

Wciągająca fabuła, dobre ujęcia kamery i specjalny tryb gry po ukończeniu wszystkich etapów, gdzie można strzelać do truposzy w trybie FPP, to atuty, którymi twórcy zachwalają swój produkt.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny i filmy z Resident Evil Code: Veronica X (PS2)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosPabloMG   @   12:05, 14.04.2014
Niedawno zagrałem w Resident Evil Code: Veronica X wrażenia pozytywne jak i negatywne, na plus standardowi przeciwnicy zombi oraz huntery, fabuła trzyma w napięciu powrót starych znajomych Chrisa, Claire i Weskera, na minusy wygląd broni jak i modeli postaci / przeciwników mógł być lepszy, bossowie mają specyficzny wgląd mogą się nie każdemu podobać, fabuła nawiązuje do wydarzenia z RE2 z jednej strony dobrze z drugiej nie. Wersja PS2 jest dużo jaśniejsza od wersja na Dreamcast przez to traci na klimacie. RE CV nie przypadło mi do gustu, gra nie jest zła ale oczekiwałem lepszego wykonania.