Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (PC) - okladka

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (PC)

Premiera:
17 maja 2011
Premiera PL:
17 maja 2011
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (788)Gram (396)Ukończyłeś (544)Kupię (294)

Opis Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (PC)
Tafit @ 19:27 18.09.2009
Dawid "Tafit" Warmuz

Śr. długość gry: 46h 41min

więcej

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to sequel znakomitego polskiego cRPG - The Witcher. Geralt po raz kolejny stoczyć musi walkę z przeciwnościami losu, które rzucają go w najniebezpieczniejsze miejsca wiedźmińskiego uniwersum. Tak jak w poprzedniku dużą część rozgrywki zajmować będzie walka z wszelakimi potworami, nękającymi bezbronnych mieszkańców świata wykreowanego przez Sapkowskiego.

Tworząc Wiedźmin 2: Zabójcy Królów autorzy przede wszystkim starali się stworzyć świat o wiele bardziej żywy, niż miało to miejsce w części pierwszej. Teraz ludzie znacząco reagują na nasze poczynania, przyjmując rolę sojuszników lub przeciwników. Zmieniona została także mechanika dialogów - są one o wiele bardziej dynamiczne.

Sposób prowadzenia walk uległ znacznej zmianie. Teraz nie należy wciskać przycisków myszy w odpowiednich momentach by Geralt wykonał serię ciosów, lecz każde kliknięcie myszą to jedno uderzenie. Ponadto bardzo ważnym elementem potyczek jest wykonywanie uników oraz bloków. Dodatkowo twórcy zaimplementowali sekwencje Quick Time Events, podczas których musimy wciskać odpowiednie przyciski we właściwym czasie aby zrealizować jakąś zabójczą kombinację ciosów. Zaimplementowano także silnik fizyczny, umożliwiający graczom m.in. zrzucanie przeciwników ze wzniesienia przy pomocy Znaków. Dodano także dynamiczne efekty pogodowe, cykl dnia i nocy zmienia się teraz w czasie rzeczywistym.

Wielu zmianom uległ również system rozwoju postaci. Został podzielony na trzy dziedziny: szermierkę, magię oraz alchemię. Naszego bohatera możemy rozwijać pod każdym kątem, jednak bardziej efektywne jest skupienie się na jednej dziedzinie i doskonalenie podlegających tylko niej umiejętności.


Wkład w encyklopedię mieli:   Daerdin,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Recenzja, zapowiedź, kody, poradnik i inne
Screeny i filmy z Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosSzymono111   @   15:58, 16.10.2014
Ty mój wpis nazywasz spoilerem? Bez przesady, przecież gdyby Geralt w II części umarł, to nie byłoby mowy o III Szczęśliwy

Zaś wracając do tematyki około-wiedźmińskiej, to w drugiej części najbardziej w pamięć zapadły mi lokacje, zwłaszcza miast.Flotsam to niesamowite miejsce, wzór, dla każdego twórcy gier RPG. Potem jest Vergen, równie świetne jak Flotsam, bo jeszcze dochodzę moje kochane krasnoludy. Gra do końca trzyma poziom. Jałowe są tylko jaskinie(te naturalne), ale reszta jest świetna.
Oczywiście nie muszę mówić, że już w drugiej części powinno się dać robić pełen research całej mapy. Gra tłamsi gracza naturalnymi ścianami i małą możliwością eksplorowania gry. W Dzikim Gonie będzie to działało o wiele lepiej, tam mamy do dyspozycji konia, a więc rozmiar świata może(ale nie musi)dorównywać temu z GTA San Andreas.
0 kudoshunter   @   16:17, 16.10.2014
Cytat: Szymono111
Ty mój wpis nazywasz spoilerem? Bez przesady, przecież gdyby Geralt w II części umarł, to nie byłoby mowy o III Szczęśliwy

A moze W3 byłby przed W2? Mogą tak zrobić...
0 kudosRogi2   @   16:54, 16.10.2014
Szymono111 zgadzam się z twoimi odczuciami w związku z sagą i mam podobny sposób wybierania książek.
A co do gry to za pierwszym razem byłem po stronie ludzi a za drugim już nie a w jedynce nigdy nie Płonącej róży.
0 kudosSzymono111   @   18:10, 16.10.2014
Cytat: hunter
Cytat: Szymono111
Ty mój wpis nazywasz spoilerem? Bez przesady, przecież gdyby Geralt w II części umarł, to nie byłoby mowy o III Szczęśliwy

A moze W3 byłby przed W2? Mogą tak zrobić...


Nie widziałeś trailera z Wiedźmina III, tak? Przecież jest nawet po przejściu dwójki krótki filmik, który zwiastuje nowe zagrożenia. Z resztą, Geralt jest już bardzo stary w Wiedźminie III, więc jak by mogło dojść do cofnięcia się wydarzeń. Musisz najpierw sprawdzić info, a potem snuć takie przypuszczenia.
0 kudosRogi2   @   19:32, 16.10.2014
Ja widziałem tylko że ma brodę. Zważywszy na kolor jego włosów kolor brody nie świadczy o wieku. Jak na mnie akcja będzie się dziać góra 5 lat od wydarzeń z dwójki.
0 kudosSzymono111   @   19:39, 16.10.2014
Ale jest zwiastun po przejściu gry(nie mówię co to, żeby nie spoilerować), ale tam jest pokazane, jakiemu zagrożeniu stawi czoła Geralt. Wiedźmin jest o wiele starszy i nawet jego twarz się zmieniła. Jego rany stały się trochę starszy, a zwłaszcza ta słynna szrama na oku.
0 kudosMicMus123456789   @   20:16, 16.10.2014
Hunter miał raczej na myśli, że mogli tak zrobić, przez co to czy żyje czy nie mogłoby być spoilerem.
0 kudoshunter   @   20:17, 16.10.2014
Cytat: Szymono111
Nie widziałeś trailera z Wiedźmina III, tak? Przecież jest nawet po przejściu dwójki krótki filmik, który zwiastuje nowe zagrożenia. Z resztą, Geralt jest już bardzo stary w Wiedźminie III, więc jak by mogło dojść do cofnięcia się wydarzeń. Musisz najpierw sprawdzić info, a potem snuć takie przypuszczenia.

Chodziło mi ze mogli tak zrobic a nie że zrobili :<
0 kudosSzymono111   @   21:42, 16.10.2014
W sumie...mogliby tak zrobić, ale w dodatku do trzeciej części. Tak jak Sapek napisał niedawno "Sezon Burz", który wypadł świetnie, bo pokazuje ile ciekawych historii miał Geralt, gdy był młodszy Wiedźminem, tak teraz Redzi mogą zrobić dodatek, nie długi, na kilka godzin, który by coś takiego ukazał (:
Oczywiście jakieś ciekawe odniesienia mile widziane, po to robi się takie odmładzania bohatera.
0 kudosnikalij   @   17:08, 26.10.2014
Niby fajnie i rzeczowo...Sorry, lecz po kilku akcjach tego siwego gościa. w ogóle nie odczułem szczególnego klimatu opowieści. System QTE jak dla mnie to totalne badziewie, Gerald zbiera takie same bęcki od profesjonalistów co i od przypadkowych żuli na przystani. A od zawodowego pogromcy plugastw wszelakich spodziewałem się lepszego zrównoważenia. Sterowanie awatarem jest dla mnie prawdziwą torturą. Nawet po puszczeniu klawisza postać przemieszcza się jeszcze czas jakiś. Mam wrażenie jakby ten gość był cały czas nagrzany a zamurowany świat powoduje, że obijamy się postacią o murki, framugi jak paralityczny pingwin. Jakby nie sentyment do jedynki i kusząca cena w Biedronce, to miałbym żal do siebie za wydane pieniądze. Po tylu zachwytach nad rodzimą produkcją, to gra owa jedynie drugorzędną jest w zestawieniu z czołówką światową.
0 kudosnovy13   @   12:09, 29.12.2014
Też tak myślę jak kolega bo zainstalowałem grę po 3 latach od przejścia jej i innych i to co teraz zastałem to gorszy produkt. Instalowałem cały dzień bo musiała się zaktualizować. Po uruchomieniu muszę rozdzielczość zmniejszyć bo na najniższym poziomie grafiki i tak przycina gdzie mało która gra to robiła z moją 1GB kartą grafiki. Sterowanie padem jest jakieś trudne bo jest mocno czułe że gry o 5 lat starsze lepiej obsługują go. Dodatkowo po tych aktualizacjach weszły jakieś rzeczy z którymi nie miałem do czynienia, np. arena walk którą się trudziłem ok.15-20 min razem z tym co przeszedłem wyszło że grałem ponad 30 min i nic mi nie zapisało.
Aż mam wielką chęć odinstalować i wielkie obawy przed Wiedźminem 3 powstały.
0 kudosJacen22   @   11:52, 13.02.2015
Jeśli ktoś nie chce aktualizować do edycji ER ( w tym ja) to ściągajcie patch 1.35 - jest o wiele mniejszy (118 MB)

Powróciłem do mojego Wiedźmina 2 - zaraz po przejściu poprzedniczki.

Piszę po przejściu jedynki, po wcześniej w nią nie grałem i się zachwycałem dwójką.Teraz mówie z punktu widzenia kto grał w tylko pierwszą część.

Mam ustawiony na Trudny. Ciągle używam znaku Quen (III poziom) i pije Jaskółki. Mam grę na 1290x720 na średnich. Chodzi tak sobie. Ja Wiedźmina pokochałem za jego trudne wybory i system walki (mówie o pierwszej części). A w dwójce niby to wszystko jest usprawnione, lecz ja tylko polubiłem to drugie. W dwójce wybory są słabe - nie myślałem o ich konsekwencjach tak jak w jedynce. Jednak ta walka - no po prostu miodna. Dynamiczna, brutalna. Sequel graficznie nadal jest dobry. Detale robią wrażenie. Dźwięki są dobre (głównie głosy).

Jednak... no jednak to już nie to samo co z jedynką. Nadal cieszy, nadal bawi, ale coś poszło nie tak.

Ocena: 8,5/10 I większej nie postawie.

0 kudosnovy13   @   21:53, 14.03.2015
Ja pograłem i jednak odinstalowuje bo mnie drażni. Brak optymalizacji grafiki jak i całej gry bo ciągle mi dogrywa lokalizacje, obsługa pada jakoś topornie idzie bo nieraz musze 2x przycisnąć by zareagował. Trudność gry na "normalu" jest dość trudna a na łatwym dziecinnie łatwa czyli nie jest dopasowane na mój gust. Fabuła wszystko zalecza bo bardzo fajna jak dla mnie.
Także by gra poszła w miare stabilnie to trzeba gdzieś 6 GB Ramu i karta 1 GB z najwyższej półki roku 2012.
3 lata temu dałem ocenę 8,9 teraz bym tyle nie dał.
Oby Wiedźmin 3 nie miał tak dużo minusów
0 kudosJackieR3   @   08:19, 15.03.2015
Cytat: novy13
Także by gra poszła w miare stabilnie to trzeba gdzieś 6 GB Ramu i karta 1 GB z najwyższej półki roku 2012.

Na moim złomie sprzed 5-ciu lat prawie{4G ramu,karta co prawda 1G ale w zasadzie nienajciekawszy model} grałem w miarę komfortowo. Szczęśliwy Oczywiście na niskich czy może nawet najniższych opcjach graficznych.
0 kudosnovy13   @   13:06, 15.03.2015
Ja podobnie ma kopa sprzed 4 lat czyli 4 GB Ramu i 1 GB grafiki, gram na średnio-niższych opcjach i tak jak mówiłem ciągle przymula się oraz dogrywają się tekstury
Dodaj Odpowiedź