MiniGRY
Gorące Informacje:
Gran Turismo 6 doczekało się aplikacji do tworzenia tras wyścigów

wyszukiwanie zaawansowane
Publicystyka
Multimedia
Społeczność
Poradniki
Rankingi
Moje MG
// // // // //

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (PC)


The Witcher 2: Assassins of Kings (PC)

Okładka Wiedźmin 2: Zabójcy KrólówPremiera świat:17 maja 2011Premiera polska:17 maja 2011Gatunek:RPGPlatformy:PC  PS3  X360  

Producent:CD Projekt Red StudioWydawca:CDP.plDystrybutor:CDP.plStrona Domowa:wejdź »
Dodaj kafelek na stronę/forum!
Ocena redakcji:
Recenzja gry
9.5
Popularność:
Na podstawie liczby odwiedzin
100%

Opis gry:

autor opisu:   Dawid "Tafit" Warmuz   @   19:27, 18.09.2009
Śr. długość gry:   47h 28min
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów to sequel znakomitego polskiego cRPG - The Witcher. Geralt po raz kolejny stoczyć musi walkę z przeciwnościami losu, które rzucają go w najniebezpieczniejsze miejsca wiedźmińskiego uniwersum. Tak jak w poprzedniku dużą część rozgrywki zajmować będzie walka z wszelakimi potworami, nękającymi bezbronnych mieszkańców świata wykreowanego przez Sapkowskiego.

Tworząc Wiedźmin 2: Zabójcy Królów autorzy przede wszystkim starali się stworzyć świat o wiele bardziej żywy, niż miało to miejsce w części pierwszej. Teraz ludzie znacząco reagują na nasze poczynania, przyjmując rolę sojuszników lub przeciwników. Zmieniona została także mechanika dialogów - są one o wiele bardziej dynamiczne.

Sposób prowadzenia walk uległ znacznej zmianie. Teraz nie należy wciskać przycisków myszy w odpowiednich momentach by Geralt wykonał serię ciosów, lecz każde kliknięcie myszą to jedno uderzenie. Ponadto bardzo ważnym elementem potyczek jest wykonywanie uników oraz bloków. Dodatkowo twórcy zaimplementowali sekwencje Quick Time Events, podczas których musimy wciskać odpowiednie przyciski we właściwym czasie aby zrealizować jakąś zabójczą kombinację ciosów. Zaimplementowano także silnik fizyczny, umożliwiający graczom m.in. zrzucanie przeciwników ze wzniesienia przy pomocy Znaków. Dodano także dynamiczne efekty pogodowe, cykl dnia i nocy zmienia się teraz w czasie rzeczywistym.

Wielu zmianom uległ również system rozwoju postaci. Został podzielony na trzy dziedziny: szermierkę, magię oraz alchemię. Naszego bohatera możemy rozwijać pod każdym kątem, jednak bardziej efektywne jest skupienie się na jednej dziedzinie i doskonalenie podlegających tylko niej umiejętności.

Encyklopedia uzupełniona przez:   Daerdin,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Najnowsze wiadomości na temat Wiedźmin 2: Zabójcy Królów:

Recenzja, zapowiedź, kody, poradnik i inne:


Recenzja Wiedźmin 2: Zabójcy KrólówRecenzja Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (PC)
Bez bicia przyznam, że całkowicie nie miałem pomysłu jak zacząć ten tekst. Z jednej strony, wypadałoby wspomnieć o pierwszej części Wiedźmina, z drugiej, nadmienić jaką to wielką drogę przebyła...
Zapowiedź Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - wrażenia z prezentacji Wiedźmin 2.0Zapowiedź Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - wrażenia z prezentacji Wiedźmin 2.0 (PC)
Wiedźmin 2 – jaki był, większość czytelników na pewno wie. Jedni grę kochali, inni marudzili, ale trzeba szczerze przyznać, że większość, jeśli nie wszyscy, wiedzą o czym mowa. Jeśli produkcja CD...
Zapowiedź Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - już graliśmy!Zapowiedź Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - już graliśmy! (PC)
Wiedźmin 2: Zabójcy Królów zapowiadany jest jako największe wydarzenie w polskim przemyśle rozrywkowym. Nie chodzi tylko i wyłącznie o gry, lecz również filmy, a także muzykę. Po prostu w naszym...
Zapowiedź Wiedźmin 2Zapowiedź Wiedźmin 2 (PC)
"Geralt nie bądź taki naburmuszony, bo na widok twojej gęby przydrożne grzyby same się marynują." - Angoulême Kto niespełna 3 lata temu mógłby przypuszczać, że Polakom uda się stworzyć tak...
-Osiągnięcia z Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (X360)
-Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - problemy, pytania i porady
-Gra w lekturze - Wiedźmin: Kompendium o świecie gier - recenzja książki
-Dziesięć najwyżej ocenianych polskich gier według portalu Metacritic.com
-10 najpiękniejszych dziewczyn z gier wideo
-Otwarty świat Wiedźmina 3 - błogosławieństwo czy przekleństwo?
-Rzecz o telewizji oraz Europejskim Festiwalu Ludzi Uzależnionych i Chorych na Pęcherz Digital Dragons 2012
-Prezentownik 2011
-Zasłyszane na Mieście - wybieramy gry roku 2011
-Wiedźmin 2.0 - w przeddzień premiery aktualizacji
-CD Project Spring Conference 2010
-Pliki z gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów
-Rozmowy na temat Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Screeny i filmy z Wiedźmin 2: Zabójcy Królów:


Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - screen - 28.03.2010 - nr. 152861Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - screen - 28.03.2010 - nr. 152862Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - screen - 28.03.2010 - nr. 152863Wiedźmin 2: Zabójcy Królów - screen - 28.03.2010 - nr. 152864
52 i pół - Ciężko wyżyć z bycia WiedźminemPowstawanie Intro - Wiedźmin 2: Zabójcy Królów

Wymagania sprzętowe:

Platforma:PCProcesor:Core 2 Duo T7500, 2.2GHzKarta Graficzna:GeForce 8800 GTPamięć RAM:2GBSystem:Windows XP
Ważne!! Proszę uzupełnić w profilu posiadaną konfigurację komputera. System strony oszacuje wówczas czy gra będzie poprawnie działać na Twoim komputerze!
Wysoką wydajność komputera zapewnią
płyty główne firmy GIGABYTE
Czy wiesz że:
Na nowym forum MiastaGier możesz nie tylko rozmawiać z innymi graczami i dzielić się wrażeniami z gier, ale również zbierać doświadczenie i stać się poważanym obywatelem naszego wirtualnego Miasta?
  Polecamy także:

Komentarze do gry Wiedźmin 2: Zabójcy Królów (15 najnowszych):Dodał: Szymono111      @ 15:58, 16.10.2014

Ty mój wpis nazywasz spoilerem? Bez przesady, przecież gdyby Geralt w II części umarł, to nie byłoby mowy o III Szczęśliwy

Zaś wracając do tematyki około-wiedźmińskiej, to w drugiej części najbardziej w pamięć zapadły mi lokacje, zwłaszcza miast.Flotsam to niesamowite miejsce, wzór, dla każdego twórcy gier RPG. Potem jest Vergen, równie świetne jak Flotsam, bo jeszcze dochodzę moje kochane krasnoludy. Gra do końca trzyma poziom. Jałowe są tylko jaskinie(te naturalne), ale reszta jest świetna.
Oczywiście nie muszę mówić, że już w drugiej części powinno się dać robić pełen research całej mapy. Gra tłamsi gracza naturalnymi ścianami i małą możliwością eksplorowania gry. W Dzikim Gonie będzie to działało o wiele lepiej, tam mamy do dyspozycji konia, a więc rozmiar świata może(ale nie musi)dorównywać temu z GTA San Andreas.

Dodał: hunter      @ 16:17, 16.10.2014

Cytat: Szymono111
Ty mój wpis nazywasz spoilerem? Bez przesady, przecież gdyby Geralt w II części umarł, to nie byłoby mowy o III Szczęśliwy

A moze W3 byłby przed W2? Mogą tak zrobić...

Dodał: Rogi2      @ 16:54, 16.10.2014

Szymono111 zgadzam się z twoimi odczuciami w związku z sagą i mam podobny sposób wybierania książek.
A co do gry to za pierwszym razem byłem po stronie ludzi a za drugim już nie a w jedynce nigdy nie Płonącej róży.

Dodał: Szymono111      @ 18:10, 16.10.2014

Cytat: hunter
Cytat: Szymono111
Ty mój wpis nazywasz spoilerem? Bez przesady, przecież gdyby Geralt w II części umarł, to nie byłoby mowy o III Szczęśliwy

A moze W3 byłby przed W2? Mogą tak zrobić...


Nie widziałeś trailera z Wiedźmina III, tak? Przecież jest nawet po przejściu dwójki krótki filmik, który zwiastuje nowe zagrożenia. Z resztą, Geralt jest już bardzo stary w Wiedźminie III, więc jak by mogło dojść do cofnięcia się wydarzeń. Musisz najpierw sprawdzić info, a potem snuć takie przypuszczenia.

Dodał: Rogi2      @ 19:32, 16.10.2014

Ja widziałem tylko że ma brodę. Zważywszy na kolor jego włosów kolor brody nie świadczy o wieku. Jak na mnie akcja będzie się dziać góra 5 lat od wydarzeń z dwójki.

Dodał: Szymono111      @ 19:39, 16.10.2014

Ale jest zwiastun po przejściu gry(nie mówię co to, żeby nie spoilerować), ale tam jest pokazane, jakiemu zagrożeniu stawi czoła Geralt. Wiedźmin jest o wiele starszy i nawet jego twarz się zmieniła. Jego rany stały się trochę starszy, a zwłaszcza ta słynna szrama na oku.

Dodał: MicMus123456789      @ 20:16, 16.10.2014

Hunter miał raczej na myśli, że mogli tak zrobić, przez co to czy żyje czy nie mogłoby być spoilerem.

Dodał: hunter      @ 20:17, 16.10.2014

Cytat: Szymono111
Nie widziałeś trailera z Wiedźmina III, tak? Przecież jest nawet po przejściu dwójki krótki filmik, który zwiastuje nowe zagrożenia. Z resztą, Geralt jest już bardzo stary w Wiedźminie III, więc jak by mogło dojść do cofnięcia się wydarzeń. Musisz najpierw sprawdzić info, a potem snuć takie przypuszczenia.

Chodziło mi ze mogli tak zrobic a nie że zrobili :<

Dodał: Szymono111      @ 21:42, 16.10.2014

W sumie...mogliby tak zrobić, ale w dodatku do trzeciej części. Tak jak Sapek napisał niedawno "Sezon Burz", który wypadł świetnie, bo pokazuje ile ciekawych historii miał Geralt, gdy był młodszy Wiedźminem, tak teraz Redzi mogą zrobić dodatek, nie długi, na kilka godzin, który by coś takiego ukazał (:
Oczywiście jakieś ciekawe odniesienia mile widziane, po to robi się takie odmładzania bohatera.

Dodał: nikalij      @ 17:08, 26.10.2014

Niby fajnie i rzeczowo...Sorry, lecz po kilku akcjach tego siwego gościa. w ogóle nie odczułem szczególnego klimatu opowieści. System QTE jak dla mnie to totalne badziewie, Gerald zbiera takie same bęcki od profesjonalistów co i od przypadkowych żuli na przystani. A od zawodowego pogromcy plugastw wszelakich spodziewałem się lepszego zrównoważenia. Sterowanie awatarem jest dla mnie prawdziwą torturą. Nawet po puszczeniu klawisza postać przemieszcza się jeszcze czas jakiś. Mam wrażenie jakby ten gość był cały czas nagrzany a zamurowany świat powoduje, że obijamy się postacią o murki, framugi jak paralityczny pingwin. Jakby nie sentyment do jedynki i kusząca cena w Biedronce, to miałbym żal do siebie za wydane pieniądze. Po tylu zachwytach nad rodzimą produkcją, to gra owa jedynie drugorzędną jest w zestawieniu z czołówką światową.

Dodał: novy13      @ 12:09, 29.12.2014

Też tak myślę jak kolega bo zainstalowałem grę po 3 latach od przejścia jej i innych i to co teraz zastałem to gorszy produkt. Instalowałem cały dzień bo musiała się zaktualizować. Po uruchomieniu muszę rozdzielczość zmniejszyć bo na najniższym poziomie grafiki i tak przycina gdzie mało która gra to robiła z moją 1GB kartą grafiki. Sterowanie padem jest jakieś trudne bo jest mocno czułe że gry o 5 lat starsze lepiej obsługują go. Dodatkowo po tych aktualizacjach weszły jakieś rzeczy z którymi nie miałem do czynienia, np. arena walk którą się trudziłem ok.15-20 min razem z tym co przeszedłem wyszło że grałem ponad 30 min i nic mi nie zapisało.
Aż mam wielką chęć odinstalować i wielkie obawy przed Wiedźminem 3 powstały.

Dodał: Jacen22      @ 11:52, 13.02.2015

Jeśli ktoś nie chce aktualizować do edycji ER ( w tym ja) to ściągajcie patch 1.35 - jest o wiele mniejszy (118 MB)

Powróciłem do mojego Wiedźmina 2 - zaraz po przejściu poprzedniczki.

Piszę po przejściu jedynki, po wcześniej w nią nie grałem i się zachwycałem dwójką.Teraz mówie z punktu widzenia kto grał w tylko pierwszą część.

Mam ustawiony na Trudny. Ciągle używam znaku Quen (III poziom) i pije Jaskółki. Mam grę na 1290x720 na średnich. Chodzi tak sobie. Ja Wiedźmina pokochałem za jego trudne wybory i system walki (mówie o pierwszej części). A w dwójce niby to wszystko jest usprawnione, lecz ja tylko polubiłem to drugie. W dwójce wybory są słabe - nie myślałem o ich konsekwencjach tak jak w jedynce. Jednak ta walka - no po prostu miodna. Dynamiczna, brutalna. Sequel graficznie nadal jest dobry. Detale robią wrażenie. Dźwięki są dobre (głównie głosy).

Jednak... no jednak to już nie to samo co z jedynką. Nadal cieszy, nadal bawi, ale coś poszło nie tak.

Ocena: 8,5/10 I większej nie postawie.


Dodał: novy13      @ 21:53, 14.03.2015

Ja pograłem i jednak odinstalowuje bo mnie drażni. Brak optymalizacji grafiki jak i całej gry bo ciągle mi dogrywa lokalizacje, obsługa pada jakoś topornie idzie bo nieraz musze 2x przycisnąć by zareagował. Trudność gry na "normalu" jest dość trudna a na łatwym dziecinnie łatwa czyli nie jest dopasowane na mój gust. Fabuła wszystko zalecza bo bardzo fajna jak dla mnie.
Także by gra poszła w miare stabilnie to trzeba gdzieś 6 GB Ramu i karta 1 GB z najwyższej półki roku 2012.
3 lata temu dałem ocenę 8,9 teraz bym tyle nie dał.
Oby Wiedźmin 3 nie miał tak dużo minusów

Dodał: JackieR3      @ 08:19, 15.03.2015

Cytat: novy13
Także by gra poszła w miare stabilnie to trzeba gdzieś 6 GB Ramu i karta 1 GB z najwyższej półki roku 2012.

Na moim złomie sprzed 5-ciu lat prawie{4G ramu,karta co prawda 1G ale w zasadzie nienajciekawszy model} grałem w miarę komfortowo. Szczęśliwy Oczywiście na niskich czy może nawet najniższych opcjach graficznych.

Dodał: novy13      @ 13:06, 15.03.2015

Ja podobnie ma kopa sprzed 4 lat czyli 4 GB Ramu i 1 GB grafiki, gram na średnio-niższych opcjach i tak jak mówiłem ciągle przymula się oraz dogrywają się tekstury


 Dodaj Komentarz:

UWAGA: Aby komentować materiały na MiastoGier.pl trzeba być zalogowanym. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się korzystając z formularza na górze strony. Jeśli chcesz zarejestrować nowe konto, uczynisz to w tym miejscu.


© 2004-2015 MiastoGier.pl   »   O nas   |   Disclaimer   |   Reklama   |   Nabór do Redakcji   |   Regulamin
ISSN: 1898-7109     Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015
UWAGA: W ramach portalu stosujemy pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce cookies.