Rime (PC) - okladka

Rime (PC)

Premiera:
26 maja 2017
Premiera PL:
26 maja 2017
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa / Zręcznościowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (4)Gram (0)Ukończone (2)Kupię (0)

Opis Rime (PC)
zvarownik @ 10:46 11.08.2016
Kamil "zvarownik" Zwijacz

Śr. długość gry: 3h 0min

+ czaswięcej

Rime to druga produkcja niezależnego studia Tequila Works, znanego przede wszystkim z niezwykle popularnej gry Deadlight. Tym razem jednak otrzymujemy w pełni otwarty i trójwymiarowy świat, a nie platformówkę 2D!

Rime wzorowane jest na grach typu ICO i Journey, więc stawia nie tylko na ciągłą i widowiskową akcję, lecz również na wzbudzanie emocji u grającej osoby. Fabuła gry opowiada o przygodach tajemniczego chłopca, który przemierza świat pełen niebezpieczeństw. Jego celem jest wydostanie się z nawiedzonej wyspy - jednocześnie wpada on w posiadanie potężnego artefaktu - klucza - pozwalającego na kontrolowanie czasu oraz środowiska.

Rozgrywka opiera się na eksploracji rozmaitych krain rozmieszczonych na wyspie - Rime oferuje otwarty i utrzymany w trójwymiarze świat! Lokacje najeżone są oczywiście licznymi niebezpieczeństwami w postaci lokalnej flory i fauny, ale na naszej drodze stoją także liczne przeszkody terenowe - rozpadliny i wzniesienia.


Wkład w encyklopedię mieli:   urban1212,
PEGI: Od 7 lat
Screeny i filmy z Rime (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudossebogothic   @   20:24, 22.07.2017
Kolejna wspaniała, skłaniająca do przemyśleń produkcja, którymi przyszło mi ostatnimi czasy ogrywać. Po Deadlight, bardzo fajnej platformówce, przypominającej nieco LIMBO z zombiakami w roli głównej, studio Tequila Works prezentuje nam tym razem coś zgoła innego. Rime przypomina takie gry jak Ico, The Last Guardian czy Zeldę. Podobnie jak w tamtych tytułach wcielamy się w chłopca, a akcję obserwujemy z trzeciej osoby. Bohatera Rime morze wyrzuciło na brzeg tajemniczej wyspy. Wkrótce po tym zyskujemy liska jako przewodnika i tak zaczyna się nasza przygoda w której rozwiązujemy proste zagadki i pokonujemy przeszkody w elementach platformowo-wspinaczkowych. Rime ma półotwartą strukturę świata, więc jest też miejsce na eksplorację w poszukiwaniu kilku rodzajów znajdziek. Podobnie jak historia i przesłanie gry urzeka również oprawa audiowizualna, szczególnie muzyka, która momentami wybija się na pierwszy plan idealnie ilustrując to co widzimy na ekranie. Podczas ogrywania miałem podobne pierwotne uczucie jak wówczas, gdy rozpoczynałem swoją przygodę z grami. Tak samo jak wtedy, gdy wszystko było nowe i świeże, jest w Rime pewna tajemniczość, nie wiadomo do końca czego się spodziewać. Jeśli chodzi o wady to można wytknąć nie najlepszą optymalizację i elementy wspinaczkowe, które mogłyby być bardziej dopracowane. Mimo wszystko Rime jest tytułem godnym polecenia szczególnie dla tych, którzy lubią tego typu gry z przesłaniem, których ostatnio jest dość sporo: Inside, Unravel, Brothers, Valiant Hearts, czy wspomniane już Ico oraz The Last Guardian.
0 kudosjointventure   @   22:57, 29.12.2017
Super gra, niesamowite odczucia, to jest to za co się kocha gry komputerowe, jakbym odkrywał historię świata na nowo, koniecznie POLECAM!