Life is Strange (PC) - okladka

Life is Strange (PC)

Premiera:
30 stycznia 2015
Premiera PL:
22 stycznia 2016
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (42)Gram (10)Ukończone (38)Kupię (10)

Opis Life is Strange (PC)
Dirian @ 12:46 12.09.2014
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: 19h 59min

+ czaswięcej

Life is Strange to druga gra studia Dontnod Entertainment, znanego z całkiem niezłego Remember Me.

Tym razem mamy do czynienia z tytułem przygodowym, który wydawany jest w epizodach, podobnie jak seria The Walking Dead czy The Wolf Among Us, z których francuskie studio czerpie zresztą inspiracje.

Fabuła Life is Strange rozgrywa się w fikcyjnym mieście Arcadia Bay, w amerykańskim stanie Oregon. Gracze wcielają się w postać Max Caulfield, dwudziestokilkuletniej dziewczyny, która właśnie wróciła ze studiów, po 5-latach nieobecności w rodzimym miasteczku. Na miejscu bohaterka trafia na dawną przyjaciółkę, Chloe, z którą próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczego zaginięcia koleżanki z uniwersytetu. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, iż Max bardzo szybko odkrywa swoje niezwykłe moce - jest w stanie cofać się w czasie. Dzięki temu my, gracze, możemy sprawdzać konsekwencje różnych wyborów moralnych, bez potrzeby powtórnego przechodzenia odcinka. Fabuła ma być bowiem wielowątkowa, a konsekwencje wyborów, które początkowo wydają się pozytywne, po czasie mogą zmienić swoje oblicze.

Dontnod Entertainment postanowiło skupić się na dojrzałej historii, więc oprócz wspomnianego poszukiwania zaginionej przyjaciółki, ukazane zostaną m.in. trudne relacje rodzinne czy międzyludzkie.

Tytuł został sfinansowany przez Square Enix, co pozwoliło na zrealizowanie sesji motion-capture czy przygotowanie prostej, lecz estetycznej oprawy wizualnej. Wrażenie buduje przede wszystkim efektowna kolorystyka tytułu, tworząca, wraz z wpadającymi przez okno promieniami słonecznymi, sielankowy klimat północno-zachodniej jesieni w Stanach Zjednoczonych.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian,
PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera treści związane z narkotykami
Screeny i filmy z Life is Strange (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudostinyLiza   @   15:47, 26.02.2017
Cytat: Daffodil

@tinyLiza, niedawno był season pass za 21 zł chyba. Smutny Szkoda, że przegapiłaś okazję.
Dopiero od niedawna mam konsole. Jeszcze się trafi okazja Uśmiech Muszę śledzić i tyle Uśmiech
0 kudosshuwar   @   10:20, 27.02.2017
Trochę obawiałem się spoilerów, ale obejrzałem fragment gameplay'a.
Kurcze... chyba to jednak kupię, bo wygląda ciekawie.
0 kudosJackieR3   @   21:07, 27.02.2017
Nastolatką będziesz grał ? Zdziwiony
0 kudosshuwar   @   21:17, 27.02.2017
Będę... bo co?
Miałem dziś się za grę zabrać... ale jakoś mi nie wyszło.
0 kudosshuwar   @   07:13, 04.03.2017
OSTRZEŻENIE DLA GRAJĄCYCH.

Nie grajcie równolegle na więcej niż jednym slocie! (dwie osoby grające w tym samym czasie).
Gram w LiS z Radą Nadzorczą. Ona na 4 epizodzie, ja na 2. Wczoraj siadam do kompa i...
... okazało się, że po crash'u gra nadpisała wszystkie trzy sloty gry (nawet ten nieużywany) stanem mojej Rady Nadzorczej z 4 epizodu Smutny Smutny Smutny

Można co prawda rozpocząć rozgrywkę od wybranego epizodu i miejsca... ale szlak trafił moje wybory! A to przecież ważne jest w tej grze!

Miała być bardzo wysoka ocena... a za ten numer będzie lipa Dumny
0 kudosTheCerbis   @   10:49, 04.03.2017
Jak ja gram to nikogo nie dopuszczam. Trzeba było przejść i wtedy udzielić dostępu. :>
0 kudosshuwar   @   15:34, 04.03.2017
Cytat: TheCerbis
Jak ja gram to nikogo nie dopuszczam. Trzeba było przejść i wtedy udzielić dostępu.
Teraz to i ta to wiem... drugi minus jest taki, że muszę często z wyprzedzeniem krzyczeć - NIE OPOWIADAJ MI TEGO! Uśmiech
0 kudosTheCerbis   @   15:36, 04.03.2017
Ja nie lubię, gdy mam cutscenkę lub dialog, a ktoś mi nagle wchodzi i rozprasza. Jeszcze gadając.
0 kudosshuwar   @   15:38, 04.03.2017
No na to akurat nie poradzę. Chciało mi się zakładać rodzinę, to mogę pomarzyć o spokoju, tym bardziej, że dzieciaki coraz później chodzą spać Dumny
0 kudosTheCerbis   @   16:11, 04.03.2017
Och, to jest najgorsze... Trzeba by było się gdzieś zabunkrować i wyciszyć pomieszczenie. :>
0 kudosshuwar   @   17:58, 04.03.2017
Marzy mi się chata z osobnym pokojem do grania Uśmiech
0 kudospetrucci109   @   13:10, 10.07.2017
Do LiS podszedłem z pewnym dystansem, po słabym Remember Me tego samego studia nie oczekiwałem (mimo pozytywnych recenzji) po tej grze zbyt wiele.

Jakże się wspaniale rozczarowałem !!! Life is Strange to jedna z najlepszych gier, w które grałem w ogóle kiedykolwiek. Świetna fabuła, która swoimi zwrotami akcji wgniotła mnie kilkakrotnie w fotel. Wspaniałe, charakterystyczne postaci. Do tego świetna grafika i muzyka idealnie pasujące do klimatu tej gry. A oprócz tego mnóstwo trudnych , emocjonalnych wyborów, opowieść o prawdziwej przyjaźni i nostalgia za dzieciństwem, które przeminęło, nie wiadomo kiedy. To gra, w którą powinien zagrać każdy.

A ja muszę pozmieniać moje Miastogrowe TOP 10.
0 kudosGuilder   @   23:07, 11.07.2017
Fajna gra, choć faktycznie jest jeden zgrzyt pod koniec. A w zasadzie dwa...
Po pierwsze przekombinowali końcówkę (choć w pewien zakręcony sposób miało to sens), a po drugie, sprowadzili mnóstwo wyborów do prostej alternatywy na koniec.

Zrobiłem też jeden błąd. Odstawiłem po trzecim odcinku grę na tydzień. No i przez to opadło napięcie. Pierwsze trzy epizody wywołały we mnie dużo emocji (ciężkich, nie wiem czy będę chciał kiedyś zagrać w to ponownie, mimo że uważam LiS za świetną grę), ale choć wiedziałem o co chodzi, ostatnie dwa nie były w stanie od zera dostarczyć takiego samego ładunku wrażeń.
Gra jest jednak dużo bardziej kompleksowa od jakiejkolwiek gry od Telltale, w którą miałem okazję zagrać. Ukłony dla twórców.
0 kudosdabi132   @   23:39, 06.08.2017
W końcu ukończyłem grę i żałuję dwóch rzeczy
Po pierwsze, że nie grałem ciągiem, tylko przeszedłem dwa Epizody i zająłem się innymi grami i drugą rzeczą jaką żałuję jest to, że nie zakupiłem tej gry wcześniej. Muszę przyznać, że bardzo rzadko gram w tego typu gry, ale według mnie tytuł warty kupna i jedna z moich ulubionych gier Uśmiech Pod koniec twórcy trochę chyba chcieli postawić nas przed trudnym wyborem, dla mnie jednak był on łatwy i nie mojego zdania o Chloe nie zmieniło.
1 kudosTheCerbis   @   13:37, 08.08.2017
Nie można tu odmówić artystyczności w oprawie wizualnej, świetności fabularnej, muzycznej i gameplayowej oraz emocjonalnych wyborów. Dontnod przeskoczył Telltale.

To była jedna z najlepszych gier, w które grałem. I najgorszych. Pod koniec ryczałem jak głupi, jeśli znacie wybory to domyślacie się dlaczego.
Dodaj Odpowiedź