The Long Dark (PC) - okladka

The Long Dark (PC)

Premiera:
01 sierpnia 2017
Premiera PL:
01 sierpnia 2017
Platformy:
Gatunek:
Symulacja
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (4)Gram (1)Ukończone (1)Kupię (1)

Opis The Long Dark (PC)
DevMat @ 14:15 15.10.2013
Mateusz "DevMat" Kulesa

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

The Long Dark to pierwszoosobowy symulator przetrwania w trudnym do życia środowisku, opracowany przez studio Hinterland. Deweloperzy środki na ukończenie projektu zebrali za pomocą serwisu Kickstarter.

Wcielamy się w rolę pilota samolotu pocztowego Williama Mackenzie. Podczas jednego z rutynowych lotów nad zasypaną śniegiem Północną Pustynią, dostrzegł na niebie tajemnicze światło. Chwile po tym stracił panowanie nad swoją maszyną. Ta runęła w głąb gęstego lasu pod nim. Teraz musi jak najszybciej opanować sztukę przetrwania w nieprzyjaznym środowisku, otoczony wilkami i innymi niebezpiecznymi rzeczami, będąc wiele mil od ludzi mogących mu pomóc.

Machnika rozgrywki to pełen survival. Poruszamy się po ośnieżonym lasie, a naszym zadaniem jest znaleźć pożywienie, schronienie oraz przydatne narzędzia. Podczas podróży trzeba cały czas obserwować zmęczenie Williama, temperaturę jego ciała (należy szukać opału) czy zapotrzebowanie na wodę i pożywienie. Na szlaku musimy uważać także na nieprzewidywalną pogodę oraz porę dnia.

Zadbanie o własne bezpieczeństwo nie jest jedynym aspektem pracy Mackenziego. Okazuje się bowiem, że nie tylko on znalazł się w tym piekle. Jednak czy znajdując już bezpieczną chatkę, mając zapas jedzenia i opału zdecyduje się na pomoc innym? Czy siedząc we własnym "domu", otworzy drzwi przerażonym nieznajomym, histerycznie pukającym do drzwi?

Twórcy dzięki takim zabiegom pozwalają na wielokrotne rozpoczynanie zabawy na nowo, a każda kolejna przygoda może zostać rozegrana w zupełnie nowy sposób. Do naszej dyspozycji został oddany duży obszar działania, całkowicie otwarty na eksplorację. Oprawa graficzna wykonana została w oddającym klimat przetrwania stylu.

Gra debiutowała 22 września 2014 roku w usłudze Early Access.

Screeny i filmy z The Long Dark (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?