Lucius (PC) - okladka

Lucius (PC)

Premiera:
26 października 2012
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (48)Gram (8)Ukończone (19)Kupię (4)

Opis Lucius (PC)
oOMIKOlajOo @ 21:04 22.06.2011
Michał "oOMIKOlajOo" Zawada

Śr. długość gry: 9h 17min

+ czaswięcej

Lucius jest pierwszym tytułem Shiver Games wydanym przez Lace Mamba Global. Jest to gra przygodowa utrzymana w klimacie horroru. Produkcja została stworzona jedynie na komputery osobiste.

W bajce wcielamy się w tytułowego Luciusa, syna diabła urodzonego szóstego czerwca 1966 roku. Akcja gry rozpoczyna się w dniu jego szóstych urodzin i toczy się w wielkiej posiadłości. Musimy zabijać ludzi tak, by nie wyszło na jaw, że chłopiec maczał w tym palce. W miarę postępów w grze, Lucius będzie otrzymywał nowe umiejętności takie jak: podpalanie czy lewitacja.

Grafika jest dość uboga, ale ma bardzo dobre oświetlenie, co można zauważyć już nawet na zdjęciach.
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera sceny wywołujące strach
Screeny i filmy z Lucius (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospawelecki96   @   18:05, 15.05.2012
Heh, zapowiada się "Hitman" z sześciolatkiem w roli głównej xD Dość ciekawy pomysł, pewnie zagram
0 kudosroxa175   @   20:37, 16.11.2012
W początkowych rozdziałach gra zaskakuje, pierwszy raz miałam okazję zagrać bezwzględnie złym bohaterem pozbawionym uczuć, wydaję nam się, że mamy duże możliwości, a tak na prawdę to jesteśmy bardzo ograniczeni (początkowo przez niedostępne lokacje, potem przez brak możliwości robienia czegoś poza tym co jest konieczne), kilka ofiar jest wykończonych w na prawdę ciekawy sposób, a to robienie w balona policji też może się podobać Dumny Najbardziej rozczarował mnie finał gry, który moim zdaniem gorszy już być nie mógł (nuda, nuda). Jednak mimo to polecam tą grę, bo jest bardzo oryginalna. Uśmiech
0 kudospawelecki96   @   17:24, 31.03.2013
Niestety zawiodłem się na "Lucku". Ciekawy pomysł, mega klimat, niezły soundtrack, ale to wszystko skutecznie zabija liniowość Smutny Grę trzeba przejść tak, jak sobie wymarzyli twórcy i nie ma możliwości, żeby kogoś zabić inaczej. Mistrzostwem świata był dla mnie fragment, kiedy w nocy musimy zakraść się po trutkę na szczury, ale okazuje się, że mamuśka jeszcze jest na chodzie. Musimy wówczas przejść tak, by nie dać się zauważyć... Co nie jest żadnym wyzwaniem, bo 99% drzwi w domu zostaje zamkniętych, a te, które zostają otwarte tworzą nam ścieżkę, którą musimy przejść Szczęśliwy
0 kudosCaZa   @   21:20, 08.04.2013
Dla mnie "Lucek" to była pierwsza przygodówka i gralo się naprawdę spoko, fabuła i pomysł naprawdę fajne. Fakt jest liniowa, ale przy niektórych misjach trzeba było pokombinować. Imo najciekawsza misja była ta z wujkiem Tomem, aparatem i wrabianiem pokojówki ;) Było naprawdę ciekawie tylko te dwie walki to chyba najsłabszy element gry. A tak poza tym to jak na pierwszą przygodówkę jestem bardzo zadowolony.
0 kudosRogi2   @   21:33, 22.06.2013
Gra jest wporzo ale zakończenie jest faktycznie do bani - brak w nim płenty albo chociaż ostatnich spostrzeżeń gliny na do widzenia albo rozmowa Luciusa z Lucyferem ( swoją drogą Lucyfer wygląda dokładnie jak swój odpowiednik w serialu ,,Żniwiaż" ( ,, Riper" ) ) w ostateczności Lucius mógłby choćby odezwać na koniec , np. : ,, To jeszcze nie koniec. " albo ,, To dopiero początek. ".
Powinni zrobić następna część która dzieje się na komisariacie policji albo w sierocińcu ewentualnie mógłby mordować kolejne rodziny zastępcze. Co o tym myślicie?
A tak swoja droga słyszałem , że ma powstać albo już powstał jakiś patch który między innymi ma dodać do gry alternatywne zakończenie. Wie ktoś coś na ten temat?
0 kudos98buzzer   @   13:59, 06.01.2014
Gra podobała mi się średnio patrząc na inne produkcje w takich klimatach. W grze bardziej odczuwałem, że więcej oglądam niż gram bo gra polega na tym, że pojedź do punktu A, przesuń dźwignię w punkcie B która pomoże Ci w wykonaniu zadania. Ogólnie ta produkcja nie zrobiła na mnie szczególnego wrażenia. Nie polecam.
0 kudosfronczakgames   @   18:16, 21.06.2014
Gra taka sobie. Jest bardzo krótka bo można ją przejść w jeden dzień jak by ktoś chciał. Ciekawe pomysły eliminowania przeciwników. Fajny motyw z tym dzieckiem. Ogólnie mi się w miarę podobała. Polecam dla mało wymagających gracz Uśmiech
Dodaj Odpowiedź